Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: Warunki turystyczne i pogoda w górach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W związku z licznie powtarzającymi się zapytaniami na forum o aktualnie panujące warunki turystyczne i pogodę w górach -zakładam niniejszy wątek.
Niech to będzie miejsce gdzie zadajemy pytania szczegółowe odnośnie warunków do uprawiania turystyki w górskich rejonach.Zachęcam powracających z gór do dzielenia się informacjami i własnymi obserwacjami w powyższym temacie.

Dla ułatwienia szukającym- podam kilka istotnych linków na stosowne strony internetowe( lista adresów www. w przyszłości będzie aktualizowana i uzupełniana):

http://www.topr.pl/index.php?str=2,3    
-komunikat dla turystów TOPR

http://www.topr.pl/index.php?str=2,1    
-komunikat lawinowy  TOPR

http://www.tpn.pl/index.php?&sP=awp_wiec...     
-pogoda na szlakach TPN

http://www.tpn.pl/index.php?&sP=meteo_dz...&&bMeteo=1
-komunikat turystyczny TPN

http://www.zakopaneonline.pl/webcam/    
-aktualny widok na Tatry

http://www.gopr.pl/index.php?action=pogo...=1    
-serwis GOPR (na terenie grup: beskidzkiej,bieszczadzkiej,jurajskiej,karkonoskiej,krynickiej,podhalańskiej,wałbrzysko-kłodzkiej)
W sobotę byłam w Taterkach... i narazie polecam się chwilowo wstrzymać. Rano jest żywy lód na szlakach, a popołudniu człowiek brodzi po kolana w blocie. Powyżej schronisk szlaki są naprawdę nieprzetarte.
Ja po jednym dniu mialam dość i wróciłam do domu.
ps. uwaga na misia na Kondratowej - zbudził się i krąży po okolicy...
W związku z licznymi zapytaniami odnośnie czasów przejścia szlaków turystycznych w Tatrach podaję link do strony internetowej-gdzie taką informację można uzyskać:
http://www.tatry.info.pl/
wiem ze temat jest nieco inny ale nie do konca wiem gdzie możnaby go wkleic zatem chciałbym zapytac czy był ktoś ostatnim czasem w Tatrach i mógłby powiedziec jakie warunki panuja na szalakach? domyslam sie ze w wyzszych partiach lezy snieg ale moze jakies konkrety... szedł ktos może szlakiem w strone Giewontu i dalej do Kondrackiej Przełęczy?
Pedro z Dzienciołem byli, był tez Kosin ich zapytaj... moze na priva
Tu masz trochę: http://www.cyf-kr.edu.pl/tpn/komunikaty/dane.php
wielkie dzieki Pedro

Pablo napisał(a):
Pedro z Dzienciołem byli, był tez Kosin ich zapytaj... moze na priva
Tu masz trochę: http://www.cyf-kr.edu.pl/tpn/komunikaty/dane.php


tomula napisał(a):
wielkie dzieki Pedro

Nie ma sprawy Big Grin

Czy ktoś wie jak się ma sprawa krokusów w Tatrach? Smile Kwitną, przekwitły czy dopiero zakwitną?
Pozdrawiam wszystkich,
Niezorientowana Smile

Mai napisał(a):
Czy ktoś wie jak się ma sprawa krokusów w Tatrach? Smile Kwitną, przekwitły czy dopiero zakwitną?

Kwitną Rolleyes

yeah, to muszę sobie zrobić wagary i w Chochołowską Big Grin
Witam.
3 Maja 2008r.
Byłem na Pilsku i tak:
Do Hali Miziowej super.
Od Hali na Pilsko czarnym szlakiem (jest w porządku)ale aby nikt nie wpadł na głupi pomysł (tak jak ja) aby wrócić żółtym -nie wesoło i robi się groźnie , dużo jeszcze śniegu i okropnie mokry, zapada się pod nogami aż do kolan w butach jeden wielki gnój.To nie będzie długo ale póki co jeszcze aktualne.
Pozdrawiam
Pytanie do forumowiczów, którzy byli w ostatni weekend.. jak warunki śniegowe na Szpiglasowej Przełęczy, od strony DPSP bardziej mnie interesuje?? uhm
uhmCzy ktoś się orientuje jakie warunki są w TATRACH . Głównie chodzi mi o rejon Hala Gąsienicowa ?? Przełęcz Karb ?? Kościelec uhm.Wybieram się jutro na jednodniowy wypad w TATERKI z synem .. Proszę o jakąś informacę.innocent.DZIĘKUJE:: ok
Byłem tydzień temu. Na pojezierzu dużo śniegu zmoczysz tam nogi więc najlepiej tamtędy wracać, na Karb idź od Czarnego Gąsienicowego, w paru miejscach śnieg, ale bez trudności. Kościelec jest już bez śniegu... nie wiem czy byłeś na Kościelcu i czy junior chadzał po górach, ale lepiej żeby skała była sucha, łatwiej się będzie Wam schodziło. Od Murowańca nad Czarny S. jest też trochę śniegu, jak chcesz mieć dłużej suche nogi to wyjdźcie wcześniej rano zanim się zacznie roztapiać mocniej Wink
pozdr
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
Przekierowanie