Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: jaki PLECAK na wyprawę
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No właśnie. ok
Nie za duże plecaki mają dodatkową zaletę- łatwiej je przytroczyć do plecaka partnera, o ile zajdzie taka potrzeba. Sam onegdaj byłem świadkiem tego typu sytuacji w górach. Smile

Tenshi napisał(a):
Na kilka dni można spakować się w 45L łącznie z suszarką Shy


Otóż to ok Plecaki 60L+ to są na wyprawy a nie na kilkudniowe wycieczki w góry.. jak się ktoś nie mieści do 45L to trzeba zmienić algorytm pakowania a nie plecak..
Wink

Tenshi, ładny ten nowy avatar..
Smile

TomaszRT napisał(a):

Tenshi napisał(a):
Na kilka dni można spakować się w 45L łącznie z suszarką Shy


Otóż to ok Plecaki 60L+ to są na wyprawy a nie na kilkudniowe wycieczki w góry.. jak się ktoś nie mieści do 45L to trzeba zmienić algorytm pakowania a nie plecak..
Wink

Tenshi, ładny ten nowy avatar..
Smile

Dokładnie.
Wybór rodzaju sprzętu/ekwipunku zależy od tego- do tego w jakim celu/okolicznościach zamierzamy go używać.

Dopiszę się do opinii- avatar zgoła poetycki. Brawo Tenshi. ok

Obywatel Biskup zwykł mawiać : "Plecak? Musi się zmieścić kurteczka przeciwdeszczowa i wiśnia".

dr.Etker napisał(a):
avatar zgoła poetycki


tudzież epicki..
Big Grin

TomaszRT napisał(a):
[...]
Tenshi, ładny ten nowy avatar..
Smile


TomaszRT napisał(a):

dr.Etker napisał(a):
avatar zgoła poetycki


tudzież epicki..
Big Grin


Łukasz napisał(a):
P.s. Tenshi ale Ty masz ładny avatar ok


Dziękuję, Tomaszu, Doktore i Łukaszu Wink

Moje damskie ego zostało mile połechtane Wink

Avatar, jest metaforą ... ... ... ...
Co nie oznacza, że nie może być poezją i epiką; Dusza kobiety jest jak otwarta księga .... Smile



P.S.
W tle grupa Adamello, z lodowcem i szczytem Presena (na których byłam) oraz lodowcem Presanella.

Tenshi napisał(a):
Z kobiecego punktu widzenia, nie kupowałabym tak dużego plecaka Smile
Na kilka dni można spakować się w 45L łącznie z suszarką Shy

P.S.
Stasiu kiedyś sporządził ciekawą ankietę dotyczącą wielkości stopy, plecaka i siły obciążenia Smile


Suszarki, lokówki, prostownicy i kosmetyków do malowania nie używam - przynajmniej w górach giggle , ale jakby nie patrzeć to ciężko mi się spakować w 40- litrowy plecak na 5-dniowy wyjazd.
Ciekawa jestem tej ankiety uhm
Że niby jak ktoś ma dużą stopę, to ma duży plecak ?
Albo ktoś jest szeroki...np. w barach to musi większe ubrania nosić i tym samym więcej miejsca w plecaku potrzebuje ?
To w takim przypadku już wiecie dlaczego poniżej 50 litrów ciężko mi zejść Shy

Erebia napisał(a):

Tenshi napisał(a):
Z kobiecego punktu widzenia, nie kupowałabym tak dużego plecaka Smile
Na kilka dni można spakować się w 45L łącznie z suszarką Shy

P.S.
Stasiu kiedyś sporządził ciekawą ankietę dotyczącą wielkości stopy, plecaka i siły obciążenia Smile


Suszarki, lokówki, prostownicy i kosmetyków do malowania nie używam - przynajmniej w górach giggle , ale jakby nie patrzeć to ciężko mi się spakować w 40- litrowy plecak na 5-dniowy wyjazd.
Ciekawa jestem tej ankiety uhm
Że niby jak ktoś ma dużą stopę, to ma duży plecak ?
Albo ktoś jest szeroki...np. w barach to musi większe ubrania nosić i tym samym więcej miejsca w plecaku potrzebuje ?
To w takim przypadku już wiecie dlaczego poniżej 50 litrów ciężko mi zejść Shy

W poniższym linku znajdują się informacje dotyczące ankiety Stasia, a mianowicie jak wielkość plecaka wpływa na deformację stóp (chociaż uznałabym, że dotyczy to również całego ciała) tzw. indeks wórostóp Smile
http://www.gorskiswiat.pl/forum/showthre...156&page=1

TomaszRT, ma rację. Ważna jest technika pakowania.
Dostępne są ręczniki szybkoschnące, które naprawdę zabierają bardzo mało miejsca w plecaku! Po co zabierać 250 ml żelu pod prysznic skoro są dostępne miniaturkowe, lub buteleczki turystyczne w których można umieścić potrzebną chemię.
Wówczas możesz zabrać też prostownicę i lusterko Wink Rolleyes

Bardzo dziękuję za wszystkie rady. Na pewno wezmę je pod uwagę kupując plecak.
Może znowu da radę jakiś grosz utargować i starczy na te super ręczniki uhm
Erebio, wcale się nie przejmuj i kupuj plecak według swojej potrzeby. Musisz mi tylko podać potem swoje parametry i ja zapiszę Cię do mojej ankiety. giggle

Stasiu napisał(a):
Erebio, wcale się nie przejmuj i kupuj plecak według swojej potrzeby. Musisz mi tylko podać potem swoje parametry i ja zapiszę Cię do mojej ankiety. giggle


Parametry podane (wiem, wiem, jak na kobietę mam dużą stopę, cała duża jestem). blink
Przy okazji dowiedziałam się, że idealny plecak dla mnie to 41 l.uhm

Witam, mam pytanie odnośnie plecaka. Planuję kupić coś, co starczy mi na lata. Od lat używam wielkiego plecaka mało znanej firmy z popsutym pasem biodrowym i jest koszmarny.

Obecnie zwykle plecak jest mi potrzebny tylko w pierwszym i ostatnim dniu wyjazdu, aby przykładowo dostać się z Giżycka do miasta z którego wypływam, jednak chcę kupić plecak, z którym będę w stanie się szwendać przez wiele dni, czasami po polskich górach, a czasami podróżując po europie stopem. Marzy mi się też kilkutygodniowa wyprawa nad Bajkał, nawet zacząłem się w tym celu uczyć rosyjskiego...

Więc wiem, że Deuter AirContact Pro 70+15 do wszystkich tych zastosowań będzie świetny. Mam jednak pytanie, czy nada się on również do 2-3 dniowych wypadów? I czy możliwe jest pakowanie w takim wypadku namiotu do środka plecaka, a nie przytroczenie go na zewnątrz? Dodam, że chodzi o zwykłe, standardowe iglo z decatlonu. Do swojego wielkiego plecaka raz próboałem w ten sposób się zapakować, jednak mimo, że wyjazd był tylko na 5 dni, nie dałem rady - jednak przyczyną mógł być już umieszczony w środku wielki materac dmuchany dwuosobowy - proszę się nie śmiać, na wypad w góry nigdy bym go nie zabrał, ale jechałem na pewien festiwal muzyczny z dziewczyną i chciałem na ten czas nieco większego komfortu, niż karimata...

(to jeszcze może mała dygresja - śpiwór wchodzi do swojego pokrowca i wypełnia go całkowicie, nic więcej nie wejdzie. Podczas tamtego wypadu do takiego pokrowca włożyłem... dwa śpiwory, "rolując" je razem. Waga oczywiście dwa razy większa, ale objętościowo porównywalnie)

http://taternik-sklep.pl/plecak-deuter-a...70-15.html

Debocik napisał(a):
Więc wiem, że Deuter AirContact Pro 70+15 do wszystkich tych zastosowań będzie świetny. Mam jednak pytanie, czy nada się on również do 2-3 dniowych wypadów?

Nie nada się do 2-3 dniowych wypadów.

Debocik napisał(a):
Dodam, że chodzi o zwykłe, standardowe iglo z decatlonu.

Zamień to iglo na takie:
[attachment=57306]
Było do kupienia w Ikea - wtedy spokojnie domkniesz plecakok

Widzę, że kolega sobie jaja robi, a ja się na poważnie pytam Smile
Bo w końcu taki namiot zajmuje jakieś 10L. Więc jeżeli na długość wejdzie, to chyba nie ma problemu - będzie na środku, najbliżej pleców, a co za tym idzie będzie wygodniej, niż z przytroczonym ze względu na jego duży ciężar (no i nie będzie o nic zahaczać).
Ma on 70 litrów plus komin i kieszenie boczne, jednak z doświadczenia z kiepskim plecakiem wiem, że nie ma nic gorszego, niż pełny komin. Dlatego zamiast kupić przykładowo plecak 60+10 myślę o zakupie 70 i nie korzystania z komina, więc pomimo, że niby jest on w stanie pomieścić 85L, to traktowanie go jako plecak <70L.

Dodatkowo zajmuję się fotografią i filmowaniem, lubię sprzęt filmowo-fotograficzny (bo filmuję w technice DSLR) zabrać ze sobą, a to jest dodatkowe kilka kilogramów i trochę miejsca - dlatego myślę o plecaku większym, niż mniejszym.
No i obecnie niestety bardzo rzadko zdarzają mi się wypady 2-3 dniowe, za to dłuższych kilka w roku jest, więc bez sensu kupować plecak 45L, który mi nie wystarczy na większość wypadów. Niestety na zakup dwóch plecaków nie mam funduszy (jak już będę obrzydliwie bogaty, to na pewno kupię jeszcze nie jeden Big Grin )


EDIT: znalazłem właśnie coś takiego:



źródło: http://www.logo24.pl/Logo24/56,125390,13...at,,2.html
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Przekierowanie