Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: Fotozagadka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kołowy Szczyt Smile
Hi Zaraz widać że na Kieżmarski się drapałeś Smile , tak to Kołowy Pedro.
Proste było Smile muszę co trudniejszego wygrzebać Smile
No cóż, mało co było widać, ale się drapałem Wink

Zapodaj coś zatem ze swojego "zbiorku" innocent
Ja trochę z innej deski. Zagadka jest głównie dla Pauliny, bo ona lubi zbierać fota nieistniejących schronisk. Mam takie jedno przygotowane. Jestem ciekaw kto pierwszy zgadnie co to za schronisko, którego już nie ma? uhm
[attachment=35557]

Jeżeli nikt nie zgadnie, to trochę zaostrzę i będzie poznać.
Chyba Tomtur by miał trochę pofolgować.
No, pierwszego miejsca nikt nie zdobył. Devil Musimy obrazek trochę ułatwić. Może teraz ktoś się chwyci. Przypominam - co to za schronisko, którego już nie ma? uhm
[attachment=35575]
Stasiu mówisz że moge wiedziec ,ale nie wiemShyStrzelam ,patrząc na otoczenie że może to schron pomiedzy stochem a rozsutkiemShyBig Grin
Brawo Tomaszu clap Tak, to jest byłe Schronisko pod Rozsutcom w siodle Medziholie.
[attachment=35576]
[attachment=35577] - tak to wygląda dziś (zdjęcie robione z pod Rozsutca.

Trochę historii o smutnym zaniku schroniska: Dnia 17.1.1985 około godzny 16-tej zaczął się palić agregat, który napajał elektrycznością schronisko i wyciąg narciarski. Ten był umieszczony w budynku gospodarczym obok schroniska. Ogień szybko się rozprzestrzenił, ponieważ zaczęły się palić beczki z olejem napędowym. Chciano jeszcze ratować schronisko i za pomocą buldożera zrzucić resztki budynku gospodarczego do dziury. Jednak dochodzi do dalszych wybuchów (ponoć tam były butle z gazem do spawania). Ponieważ palący budynek jest 6-8 m od schroniska, są szybko ewakuowani osadnicy schroniska (kurz narciarski) ze swym dobytkiem. Po chwili ogień przeskakuje na schronisko, które doszczętnie się spali. Nawet nie pomogli strażacy, którzy szybko przyjechali ze Sztefanowej.
Więcej można przeczytać: http://hiking.sk/hk/ar/743/byvala_chata_...utcom.html
Stasiu to był strzał ,ale pod twoją sugestia bo gdzie my razem chodzimy Big Grin myślałem jeszcze o byłym schronie pod choczem . Szkoda jak na bibie przechodzilismy nie daleko nie wspomiałeś o nim a szliśmy naprawde nie dalekouhm
Zagadka
Pięć zdjęć, większość raczej wydaje się proste, kto odgadnie pierwszy wszystkie lub też przeważającą ilość, tego czeka nagroda -bro przy okazji jakiego spotkania w schronisku Smile

1 [attachment=35677] -nazwa szczytu?

2 [attachment=35678] - nazwa zaznaczonego szczytu?

3 [attachment=35679] - nazwa zaznaczonej przełęczy?

4 [attachment=35680] - nazwa zaznaczonego szczytu?

5 [attachment=35681] - nazwa szczytu?

Sokół

Kominiarski
Szeroka Jaworzyńska
......... (pomyslę...) na 80 % polski grzebień.
Cubryna
Ganek

edit ----> nie grzebień tylko Waga!!!!!!!!
Po natłoku odpowiedzi Big Grin ogłaszam rozwiązanie (tak jak Sokół napisał)
1 Kominiarski
2 Szeroka Jaworzyńska
3 Waga
4 Cubryna
5 Ganek
Prawidłowo odpowiedzieli Maciek, Pedro i Sokół. Dzienciol większość odpowiedział dobrze ok
Pierwszy był Maciek - gratulacje. Jeżeli nadejdzie ta chwila i spotkamy się w schronisku stawiam browara, a jak pozostali "zwycięzcy" się w ten czas napatoczą - to im też Wink

pozdr
p.
Wysyłam dalsze zdjęcie nieistniejącego schroniska. Myślę, że to jest łatwiejsze niż poprzednie i dlatego będzie to szybko odgadnięte.
[attachment=35761]
Może teraz będzie lepiej Toungue Trochę więcej terenu odkryłem. Chyba ktoś teraz odgadnie:
[attachment=35822]
Chciałbym pogratulować Sokołowi jego trafnej odpowiedzi, którą mi wysłał na PW. Jest to była Kežmarská chata obok Wielkiego Białego Jeziora w Tatrach.
[attachment=35823]
Chata ta się częśćowo spaliła dna 7.10.1974. I znowu od nieszczęsnego agregatu prądotwórczego. Sad Na chacie wtedy nie było żadnych turystów, tylko 3 osoby z personelu. Niespalona część musiała być zburzona z powodu bezpieczeństwa. Ponoć istnieje grupa miejscowych ludzi, którzy dążą do odbudowy tego schroniska.
Z tym schroniskiem chyba nie będzie problemów Rolleyes
[attachment=35849]
Proszę szybko pisać.
Przekierowanie