Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: Fotozagadka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Taka sobie bardzo trudna zagadka wykopaliskowa:
[attachment=87372]
1. Na której bibie było to zdjęcie robione (łatwiejsze pytanie)?
2. Kto jest na zdjęciu (trudniejsze pytanie)? Niektórych poznać jeszcze dziś. Podpowiedź - jest tam aż 7 osób.
WinkMysle ze chyba magurka ,rano spadł snieg ,kto no ja jestem ,mieciur reszte pewnie był zgadł ale nie będe strzelałCool
Tomaszu, nie bój się. Idź do tego! Dobrze zacząłeś. Jest tam jeszcze jedna indycja, która jest charakterystyczna dla pewnej osoby. ok
Maciej z lewej od Tomtura a z prawej Dziencioł
Z gitara Przemo, w kapeluszu to łatwe - Snieżka, Mieciura widać, tylko tego jednego osobnika to nie wiem, to może być każdy...
Paweł, ładnie. ok Z tym ostatnim osobnikiem też miałem problemy i do końca nie jestem pewny. Najwięcej mnie przekonuje, że to jest Gosia3ek. Sporo uczestników miało na głowie tylko przepaski. Też mnie przekonał widok na kawałek ucha, że to jest akurat ucho od Gosi. giggle
Maciej w czerwonej kurtce i Gosiak
Dostaliśmy z Hemli tatrzańskie fotografie z lat 50-tych do rozwikłania.
Zdjęcia pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego w Warszawie z prośbą o pomoc w rozpoznaniu miejsca fotografowania i widoku na fotografii.
Dla nas ciekawe, poniżej kilka z grupy.

[attachment=88967][attachment=88968][attachment=88969]

Pomocne informacje od archiwisty - grupa stacjonowała w Dolinie Miętusiej, raczej Tatry Polskie.
Jakieś pomysły?
Na drugiej fotce widać Piec, pewnie z Kobylarza.
Na trzeciej Kobylarzowy Żleb.
ok
W Kobylarzowym Żlebie ciekawostka - fajnie zmieniła się roślinność, oprócz powiększonych łanów kosodrzewiny nawet trawą usypiska zarosły. Może były wygolone przez owce?
ok
W Kobylarzowym Żlebie ciekawostka - fajnie zmieniła się roślinność, oprócz powiększonych łanów kosodrzewiny nawet trawą usypiska zarosły. Może były wygolone przez owce?
Trudne to pierwsze...
Tzn. my odpowiedzi wysłaliśmy. Ale zagadki faktycznie ciekawe, choć nikt o tych zdjęciach nie myślał jako o zagadkach. a jedynie którędy wędrowała grupaSmile

Wieczorem podeślę więcej zdjęć.
Wszystko robione na szlakach w polskich Tatrach.
Nie wiem, czy jeszcze ktoś tu zagląda, ale może:

skąd jest robione i co przedstawia zdjęcie:
[attachment=90433]
szczególnie to, skąd robione i główny cel na zdjęciu: [attachment=90434]

przy najbliższym spotkaniu stawiam piwo ! Wink
Pierwsze, od lewej:

Rozsypaniec, Halicz, Kopa Bukowska.

Drugie:

Na pierwszym planie Bukowe Berdo, w oddali to poszarpane to Krzemień.

Skąd? Z nieoficjalnej ścieżki między Obnogą a Bukowym Berdem.
Przekierowanie