Odpowiedz  Napisz temat 
Mogielica i krase lica
Autor Wiadomość
Mallaidh

*****


Postów: 3,723
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2008
Status: Offline
Post: #1
Mogielica i krase lica

W niedzielę poszliśmy sobie z gosia3kiem na królową Beskidy Wyspowego.
Lubimy tą górę. Ma coś w sobie, a widoki z wieży obserwacyjnej na szczycie urzekają (a ostatnio znów gdzieś czytałem o planach budowy tam kolejki...). I tak też było tego dnia, Gorce, a w dali łańcuszek Tatr pięknie okalały horyzont od południa. Na zachodzie majaczyła sylwetka Babiej i Pilska, a nawet wydawało mi się, że rozpoznawałem niedawno odwiedzoną Małą Fatrę. Dobra przejrzystość dla oka nie była jednak taka sama dla aparatu, który już tak daleko nie sięgał.

Ruch był spory jak na ten beskid, ale bez przesady. Wolno, wygrzewając się w słonku po kilku godzinach powróciliśmy do punktu wyjścia. Po drodze odwiedziliśmy bazę namiotową na polanie Wały - nie wiem czy i kiedy będzie ona działać, gdyż wyglądała jak po wybuchu bomby: panowie zwożący drewno przejechali się po jej terenie niszcząc wiatę i pozostawiając polanę zasłaną gałęziami i błotem. Biedni studenci...Sad

I zdjęcia:
                           


25-05-2009 09:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Lorelei
~~Avionetka~~
*****


Postów: 1,145
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2006
Status: Offline
Post: #2
RE: Mogielica i krase lica

istny potop zieleni!!
no, może poza jedna fotką Toungue
pięknie tam u Was Smile



~~And I think to myself - what a WONDERFUL world!~~
25-05-2009 10:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Mallaidh

*****


Postów: 3,723
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2008
Status: Offline
Post: #3
RE: Mogielica i krase lica

troszkę:
                               


i mapa:
   


25-05-2009 10:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
mar.an

*****


Postów: 1,093
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2008
Status: Offline
Post: #4
RE: Mogielica i krase lica

Jak zwykle zdjęcia Maćka mają "to coś" - świetne sąok

Tylko takie moje pytanie - na czwartym zdjęciu z drugiego Twojego posta masz jedną nogawkę od spodni długą, a drugą krótką. Czyżby spotkanie z jakimiś okolicznymi psami Baskervillów...?uhmWink Wink

Pozdrawiam!



http://www.youtube.com/watch?v=syTcL8OIP7A

Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-05-2009 06:20 AM przez mar.an.

26-05-2009 06:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Mallaidh

*****


Postów: 3,723
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2008
Status: Offline
Post: #5
RE: Mogielica i krase lica

mar.an - Oj, muszę sprostować, że większość zdjęć jest autorstwa gosia3ka, wyrywaliśmy sobie aparat jak dzieci cukierek Wink

Piesów nie było, osunięcie się jednej nogawki zwalam na siłę przyciągania ziemskiego Wink

Pzdr


26-05-2009 07:08 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Agnieszka.S
Aga
*****


Postów: 1,959
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2007
Status: Offline
Post: #6
RE: Mogielica i krase lica

Powtórzę za Lori-pięknie w Waszych stronach-piękna wycieczka, zdjęcia nasycone prawdziwą wiosną, ślicznie..Wink Pozdrawiam przemiłą ParęSmile



"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował, tego czego nie zrobiłeś niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślny wiatr.
Podróżuj. Śnij. Odkrywaj. "
26-05-2009 07:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
paaulo
snow addict
*****


Postów: 1,625
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #7
RE: Mogielica i krase lica

Ładnie, zielono, pozytywnie tam u Was. Tylko Tatry jakoś ponuro wyglądają.


26-05-2009 02:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
gosia3ek
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
*****


Postów: 3,824
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2007
Status: Offline
Post: #8
RE: Mogielica i krase lica

paaulo napisał(a):
Tylko Tatry jakoś ponuro wyglądają.

pewnie dlatego że nas tam dawno nie byłoBig Grin

cóż, niewiele mi zostało do dodania...
wycieczka jak najbardziej pozytywnie zapamiętana, miała być odpoczynkiem po FatrzeSmile i taka też była, lajtowo i wolnym leszczem z wygrzewaniem się na mogielickich polanach
tylko jak dla mnie ludzi tam za dużo się teraz zrobiło, zazwyczaj była tam cisza i spokój a teraz tłumy niedzielnych wycieczkowiczów w pantofelkach i klapkach... cóż, wieża widokowa plus krótkie podejście równa się tłumy ...
a nam i tak było mało giggle pierwotny plan zakładał zejście niebieskim szlakiem do Szczawy, ale zgodnie stwierdziliśmy że za wcześnie w domu być nie można Toungue
no i trochę się bałam podejścia bezszlakowego, niby na mapie jest jedna droga iprosto i łatwo to wygląda a czasem rzeczywistość weryfikuje wyobrażenia. Na szczęście nie w tym przypadku, łatwo i praktycznie bez wysiłku osiągnęliśmy grzbiet i zielony szlak, wystarczyło tylko trzymać się prawych odgałęzień drogi cały czasSmile


26-05-2009 02:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Sokół
Brak aktywacji konta


Post: #9
RE: Mogielica i krase lica

Kurcze, zupełnie przegapilem ten temat....

Sokoli wzrok zawodzi pomału, przyzwyczajany do ciemności hadesu...

Przyznam się bez bicia. Nigdy w tamtych rejonach nie byłem. Dla mnie Wyspowy kończyl się zawsze na oglądaniu Szczebla i Lubonia z zakopianki. zawsze jakoś nie po drodze, za daleko...

Ale pięknie tam, pieknie tam musi być, widzę to po Waszych fotografiach. Maciek i Gośka robią naprawdę bardzo dobre zdjęcia, takie, jakie sam kiedyś może będę potrafił zrobic, bo na razie musze Was jedynie podgladać i uczyć się.

Bardzo ciekawe widoki - będę musiał kiedyś zobaczyć je na zywo na własne oczy!


04-06-2009 03:33 PM
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Mallaidh

*****


Postów: 3,723
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2008
Status: Offline
Post: #10
RE: Mogielica i krase lica

Ależ zapraszam kiedyś jak Ci będzie nie po drodze Wink W naszych górach się odpoczywa, pasie się na łąkach i halach karmiąc oczki widokami z tatrzańskiego żłobu. Polecam Wink

(to podglądaj nas, bo my sami jeszcze podglądamy kogoś innego Wink )


04-06-2009 09:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dzienciol313
okrzyknięty stukaczem
*****


Postów: 1,457
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2007
Status: Offline
Post: #11
RE: Mogielica i krase lica

Pięknie. Codziennie ją widzę wychodząc z domu ale wstyd się przyznać, nigdy tam nie byłem. Trzeba będzie to pewnie szybko zmienićSmile



"Góry są wyzwaniem, prowokują istotę ludzką do wysiłku, do przezwyciężania samych siebie." J.P.II
24-11-2010 01:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Mallaidh

*****


Postów: 3,723
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2008
Status: Offline
Post: #12
RE: Mogielica i krase lica

No nawet się nie przyznawaj to takiego zaniechania Smile Polecam wyjście tej zimy, przy inwersji - widoki Cię powalą Big Grin


24-11-2010 02:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dzienciol313
okrzyknięty stukaczem
*****


Postów: 1,457
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2007
Status: Offline
Post: #13
RE: Mogielica i krase lica

Właśnie coś takiego zaczyna mi chodzić po głowieSmile



"Góry są wyzwaniem, prowokują istotę ludzką do wysiłku, do przezwyciężania samych siebie." J.P.II
24-11-2010 03:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: