Odpowiedz  Napisz temat 
Na temat Gor Skalistych w Canadzie.
Autor Wiadomość
grizzly

*****


Postów: 1,149
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #1
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Po przyjezdzie w Czerwcu z campingu Kananaskis. Od 1 lipca pogoda stala sie bardziej podobna do panstw na rowniku niz krajow blizej bieguna polnocnegoToungue Bylo bardzo goraco temperatury bily recordy w Albercie i BC. Wiec musialem sie chowac przed tym garacym klimatem i nie wychodzic w gory. Pozniej zaczelo sie z pogoda yoyo raz cieplo upaly a pozniej zimno deszcze ,burze i grad. 11 lipca zabralem corke z dziecmi i spedzilismy 5 nocek nad jeziorem. Bylo okey i nie bylo zbyt goraco. Po powrocie stale spogladalem na pogode aby wyskoczyc gdzies na przechadzke. W upalach nie bede wychodzil na szczyty gor . Beda dla mnie gorskie jeziora i wodospady. Wiec zaplanowalem we wtorek wyskoczyc wyskoczyc gdzies? a gdzie. Dzien przed wyjsciem mialem rozne plany ale zmienilem plan w dzien wyskoku. Postanowilem podejsc do Ribbon Lake kananaskis. Trasa 22 km do jeziora a dodatkowo dolaczylem kilka km aby podejsc do konca jeziora i tam spogladnac na tych co sa na campingu. Podejscie do 800 metrow. Z parkingu wyszedlem kolo 10 rano .Rano bylo chlodno i fajnie wedrowac wzdluz potoka.ok Juz o 12 w poludnie zrobilo sie cieplo i dusznokwasny. Podeszlem pod wodospad gdzie spadajace krople ochlodzily mnieok i za chwile pod gorke. Doszedlem do jednego miejsca gdzie sa lancuchy i zchodzacy nocni turysci mieli troche klopotu wiec przepuscili mnie zanim oni zaczeli schodzic. Kiedy doszedlem do jeziora to mnie stado komarow przywitalo. Takze bak zapragnal mojej cieplej krwi sprubowac. Nie siedzialem dlugo przy jeziorze poniewaz sie chmurzylo od zachodu i nie wiadomo co wiatr przywloczy. Po 15 min postanowilem zawrocic. Wlasnie doszedlem do lancuchow i burza nadeszla gdzies w polowie drogi deszcz zaczal kropic i gdzies tam pioruny walily. Lancuchy zrobily sie sliskie a takze skalki staly sie sliskie ale zszedlem pomalu i zauwazylem ze pod gorke kilka osob zrezygnowalo wejscia pod gore i zawrocilo. Po 20 minutach burza przeszla i za 1,5 godziny w czasie powrotnej drogi znowu slonce pokazalo swoj policzek. ale nie bylo zbyt goraco i bylo tak swiezo po tym deszczu. Jutro w Calgary plus 32 stopnie powrot upalow na kilka dnikwasny Zdjecia z Ribbon Creek i zdjecia z wodospadu i z jeziora.....                                                                                                                                                                 .....18 do 21 lipca mam zarezerwowany Camping w Peter lougheed PP Tym razem znajomy dolaczy sie do mnie na te kilka dni i gdzies wyskoczymy razem a moze przeploszymy kilka grizlly w okolicyuhm


14-07-2021 03:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 

Wiadomości w tym temacie
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie. - grizzly - 14-07-2021 03:50 AM



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: