Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (76): « Pierwsza < Poprzednia 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 Następna > Ostatnia »
Na temat Gor Skalistych w Canadzie.
Autor Wiadomość
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #61
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Jeszcze kilka dni pozostalo mi do wyjazdu. Wczesniej rano zabralem samochod na zmiane oleju i przeglad przed tym wyjazdem. Ale u nas w Canadzie Toyota jest najlepsza marka z saochodow a takze Honda. Mamy mnostwo Provincjonalnych Parkow w Canadzie. Tutaj jest jeden jest bardzo piekny ParkSmile Peter Lougheed Prowincial Park gdzie mozna zaliczyc duzo kopcow ponad 3000 m i przejsc pieknymi trasami. Jedna trasa z pieknym widokiem to Rawson Lake gdzie mozna podejsc na wzgorze i spanialy widok na gorne i dolne kananaski jeziora. Zalaczam kilka fajnych widokow z tego miejscaSmile                                             .


03-07-2013 10:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #62
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

W tym samym parku, Peter Lougheed Provincial Park mamy piekna widokowa trase na dwa gorskie jeziorka. Jest to Kananaski upper and lower lake. Jest to Indefatigable ridge. Ale mozna wejsc na sam szczyt tego wzgorza i tu wklejam kilka zdjec z tej okolicySmile                                                                                                                         Smile


03-07-2013 11:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Agnieszka.S
Aga
*****


Postów: 1,959
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2007
Status: Offline
Post: #63
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Grizzly- prawdziwy człowiek gór z CiebieWink W pięknym miejscu przyszło Ci mieszkać, widoki powalają dosłownie. Zastanowiłabym się nad jaką wystawąSmile Niesamowite to połączenie surowości gór, z okalającą wszystko zielenią, turkusowy kolor jezior i ta przestrzeń..Może przyjdzie kiedyś to wszystko zobaczyć na własne oczy.Pozdrawiam i życzę udanej wyprawy do Stanów. Ps. Nie ukrywam, że czekam z niecierpliwością na zdjęcia z Nowej Zelandii..



"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował, tego czego nie zrobiłeś niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślny wiatr.
Podróżuj. Śnij. Odkrywaj. "
04-07-2013 10:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #64
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Agnieszka.S napisał(a):
Grizzly- prawdziwy człowiek gór z CiebieWink W pięknym miejscu przyszło Ci mieszkać, widoki powalają dosłownie. Zastanowiłabym się nad jaką wystawąSmile Niesamowite to połączenie surowości gór, z okalającą wszystko zielenią, turkusowy kolor jezior i ta przestrzeń..Może przyjdzie kiedyś to wszystko zobaczyć na własne oczy.Pozdrawiam i życzę udanej wyprawy do Stanów. Ps. Nie ukrywam, że czekam z niecierpliwością na zdjęcia z Nowej Zelandii..

Dziekuje AgnieszkaSmile. Jest bardzo duzo jezior polodowcowych u nas, a kolory sa niesamowite o kazdej innej porze dnia i od wysokosci. Niektore sa pod kolor zielony, a nie ktore pod kolor blekitny. Tylko mamy tutaj bardzo krotkie lato na te widoki. Zima tez mozna zobaczyc pieknosc gor. Zdjecia z Nowej Zelandii tez wystawilemSmile) A po przyjezdie zanudze znowu wrzystkich mnostwem moich zdjec. I wstawie nowy temat USA..Mam takze duzo zdjec na papierze o to moze zabrac lata aby je z photocopiowacSmile A co do gor. Jak by mi je zabrali od moich oczow to bym utracil moj umyslSmile A mysle ze w przyszlosci jak nie bede mogl chodzic to i tak wynajme tragarzy aby mnie wyniesli na szczytSmile kilka razy w roku.


04-07-2013 06:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #65
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Witam ponownie w gorach w Kanadzie. U mnie 14 godzina po poludmiu,a wam zycze dobrej nockiSmile. Duzo zmiany mamy z pogoda u nas w Calgary. Jest chlodno i mglisto prawie co dziennie. Takie pogody to wlasnie nie widzialem przez dlugie lata mieszkajac tutaj w Calgary. W tym roku nie mamy lataSad( A w USA rekordowe upaly. Chcialem tutaj wlozyc kilka zdjec zrobionych kilka lat temu. Wybralem sie ze znajomym goralem z Zakopca na Haig Glacier i Turbain Canyon. Spalismy pod namiotem. Ze mna spal piesek. W piewsza noc piesek gdzies nad ranem warczal cos chodzilo nam kolo namiotu. Zabralem czolowke i wyszedlem na zewnatrz zobaczylem duzego jezozwieza z kolcami napuszonymi. Uciekal od nas bo sie obawial psa. W druga noc moj znajomy wstal o drugiej rano wyszedl na zewnatrz i patrzy w ksiezyc. Nie wiedzialem o tym ale mi spomnial ze od czasu do czasu mia takie straszne bule glowy ze nie moze spac tylko musi stac prze 2-3 godziny aby mu to przeszlo. Dlatego wole w takie dzikie tereny jechac samotnie bo nie ma obawy o druga osobe i bardziej sobie odpoczne. jezeli Jade bez pieska to zabieram Hamak i wychodze do 10 metrow na drzewo rozkladam go i spie slotko przez cala nocSmile. Tutaj zalacze kilka zdjec z Turbain Canyon i Haig Glacier. Haig Glacier jest to miejsce gdzie gdzie na lodowcu zjezdzaja cale lato olimpijczycy. Jest to piekne i zaciszne miejsce do odpoczynku . Mozna sobie pochodzic poroznych miejscach i zobaczyc takze piekne gorskie jeziorkaSmile                                                                                                     . Tu na koncu dodam jak wygladaja u nas mosty w podgorzu zniszczone przez wielka wode. W podgorzu uwiezionych przez pogode bylo 555 osob. ktore zostaly przetransportowane helikopterem na suchy grund, a 3 tygodnie temu mogli sobie pozwolic zabrac campery i samochody ,bo pobudowali dodatkowo jedno kierunkowe mosty.    


08-08-2013 09:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #66
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Bylo to sobie 3 lata temu.Dzien zapowiadal sie bardzo ciekawie. Plan Mount Tyrwhitt w Peter Lougheed Prowinconalnym Parku. Nie zabieralem pieska ze soba. To miejsce posiada duzo grizzly w okolicy. Zaparkowalem samochod na Highwood Pass i Trasa pod gorke. Szedlem sobie przez las przez 45 min i bylem sam sobie. Na placaku wisial malenki dzwonek ktorego dzwiek roznosil sie po lesie. Od czasu do czasu glosno zakrzyczalem po polsku. I to dodaje wrazenie dla misiaWink Zanim cie zaatakuje na trasie to musi sobie przetlumaczyc na angielski cos ty powiedzial a ty w tym czasie mozesz sobie zrobic ODWROTSmile) Niektorzy mowia ze dzwonek moze przyciagnac gryzllego do ciebie. Ja wtym czasie przekonalem sie ze nie. Duzo chodzi legend ze znajduja w u grizzlego w brzuchu takie sobie dzwonki. A turysci gina. Wychodze sobie z Lasu na otwarta przestrzen. To dzieki temu dzwonkowi niedzwiadek mnie zauwazyl po pierwsze na trasie. Wiec patrzy mi w oczy ja mu nie patrze. Kiedy sie patrzy w oczy to niedzwiadek staje sie bardziej agresywny, i mysli ze chcesz naprawde zawieruchy i walki z nim. Powiedzialem tylko cos po polsku, kopal w piachu i warczal na mnie. Moze w tym innym jezyku rozmowa zatrzymala go na miejscuWink Zrobilem odwrot od czasu do czasu zpogladajac z boku na niego. Ja zas trzymalem gotowy w reku bear spray do uzycia. Dlatego tego samego dnia poszedlem trasa na druga strone i wyszedlem Na Mount Ray, podejscie do 1100 m. Pogoda byla dosyc piekna, ale klopot byl. Byl sobie gosciu ktory przywiazal swoja 12 letnia corke do swojej linki. Ona szla za nim i on ja wciagal pod gorke na przelecz. A odleglosc miedzy nia a nim gdzies do 15 metrow. Co sie wlasciwie dzialo to ta linka ciagnela sie po glazach i poruszala te glazy a one spadaly w dol rozbijaly sie o wieksze glazy i wylatywaly jak sruty z dubeltowki robiac spustoszenie ponizej. Ja zauwazylem to odrazu i odszedlem na zbocze i tym zboczem na przelecz. Ponizej byla grupa ludzi ktora oberwala bardzo przez te kamienie spadajace. Przez to oni zrezygnowali z dalszego podejscia na przelecz. Moj plan byl ten szczyt . Kiedy dotarlem do goscia i jego corki dalem mu dobry wyklad na przyszlosc az mu uszy sie troche opuscily. Szczyt ponad 3000m. Tutaj zalaczam zdjecia.                                                                                                                        


08-08-2013 10:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #67
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

65-70 min. jazdy samochodem od mojego domu. Jest taka znana trasa gorska Galatea. Po drodze mijamy jeziorko Lilliam Lake. Podchodzimy pod gore i tam mamy Galatea Lake, i pozniej znowu pod podejsciem 300-400 m mamy upper Galatea Lake. Przewaznie wrzystcy zatrzymuja sie na pierwszym Galatea Lake. A do drugiego juz nie maja ochoty podejsc. Bylem w tym miejscu moze 7 razy. Tym razem powodz zniszczyla wrzystkie mosteczki i woda zniszczyla bardzo trase,a kiedy naprawia, moze za kilka lat. Tutaj wstawiam zdjecia z tej trasySmile))                                                                                                                


15-08-2013 12:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #68
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Nareszcie mamy fajna pogode. Mam dzisiaj i jutro wolne od pracy. Wiec wykorzystalem ten dzien aby wyskoczyc na gore i pozniej grzbietami innych gor zejsc w inne miejsce. Pogode mialem swietna i nie narzekam. W tym poscie zalacze zdjecia z Ribbon Lake. Ta trasa bardzo zostala zniszczona przez powodz. Bylem tam moze z 6 raza nad Ribbon Lake. Po drodze jest takze wodospad a potok ma mnostwo wodospadow.Piekne to miejsce do odpoczynku. Dojazd od mojego domu to tylko 1 godzina na parking. Tutaj wloze kilka zdjec z tej trasySmile))                                                                                                                


15-08-2013 12:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #69
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Nadszedl czas, pogoda sie poprawila. Wczoraj bylo +29 stopni a dzisiaj to samo i jutro , i nastepne jutro nie zmieni sie . Jak na dobry chumor pogoda, to i wyskok w na szczyty zapewniony. Mialem wolne wczoraj i dzisiaj. Wczoraj postanowilem wyskoczyc sobie na kopczyk w poblizu gor tak zwany Heart Mountain. Gora podobna do serca. Jest ona malo odwiedzana poniewaz podejscie jest strome i potrzebny jest scrambling.A lancuszkow nie ma. A pozniej mozna grzbietami innych szczytow zrobic kolo i powrocic do samochodu. Piesek nie byl ze mna , poniewaz sa rozne niebezpieczne zbocza to by mogl za glupia wiewiorka znalez sie na dnie przepasci. Zostawilem przyjaciela w domu. To on plakal przez 1 godzine i sie zalil ze go nie zabralem na ten wyskok, spogladal ciagle w okno. A dzisiaj zabieram go na rowerek w podgorze. Jak jest goraco to nie lubie nosic dodatkowo wode dla pieska . Staram sie go zabrac do gorskich jezior lub na trase kolo potoczka., gdzie moze sie odswiezyc. Tym razem zalaczam ta trase. Jest tam widok na gorki i glebi gorek. Takze jest widocznosc na podgorze i droge na Banff.                                                                                                                         Smile)


15-08-2013 01:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #70
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

NareszcieWink pogoda sie pppoprawila. Jest cieplo i spanialy czas na wyskok w gory. Na zlosc jestem w ten weekend w pracySad Przed naszymi gorkami w podgorzu kolo Barrier Lake jest sobie wzgorze tzw. Barrier Fire Lookout. Na tym wzgorzu znajduje sie budynek gdzie cale lato przesiedzi sobie osoba i rozglada sie po okolicy za pozarami lasow. Jest to praca pustelnicza. Czeba poswiecic czas na samotnosci przez prawie 5 miesiecy. Niektorzy bardzo lubia taka prace. Ale tez maja turystow prawie codziennie. I moze nie jest im tak samotnie. Z tego wzgorza sa spaniale widoczki na podgorze i na trase do Banff. oraz na poludnie do Kananaski Country. Dla mnie to taki wyskok przewaznie zimowa pora kiedy jest nie wiele sniegu w gorach, albo poczatkiem zimy , koncem jesieni. Tutaj dolaczam kilka fotek z tego wzgorza i widokow naokoloSmile)                                                                                                 Na tym wzgorzu bylem wiele razy. Czasem nie zabiore camery bo juz sie znudzilem fotografowaniem tej gorki i okolic. Kilka lat temu moj znajomy zabral aparat i zrobil zdjecie wilczkowi. Bylismy razem na tym wzgorzu. Co mnie ucieszylo to pierwszy raz widzialem na oczy czarnego wilczka w naturze .     Przygladal sie nam gdzies 100+ w odleglosci. Wilczki sa plochliwe i bardzo ciezko je zlapac przez camere. Moj wilczekWink))


18-08-2013 10:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #71
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Nihahi Ridge jest gdzies 50min jazdy samochodem od mojego domu. Znajduje sie w podgorzu. ten grzbied gorski rozciaga sie przez wiele kilometrow i prawie bardzo malo ludzi probuje go przejsc. Ja nigdy go nie przeszlem bo mi mi zabralo moze z 3 dni. Ale zawsze sobie wyskocze na poczatek tego wzgorza i jego najwyzszy szczyt. Tutaj zdjeciaWink                                                                                                                    


18-08-2013 11:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #72
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

We czwartek wieczorem wyjezdzam w kierunku Mount Robson do BC provincjonalnego parku. Odleglosc to tylko 6 godzin jazdy samochodem w jednym kierunku. . Wracam w poniedzialek po poludniu do domu. Piekne to jest miejsce i piekne jest trasa na Berg Lake. Zmienie troche na zimowo. W Peter Lougheed w provincjonalnym parku mamy bardzo duzo back country tras na narty zima. Niektore z nich sa bardzo niebezpieczne z wzgledu lavin. Z jedna z nich to Burstall Pass gdzie co roku ktos zostanie przysypany lavina. Bedac w roznych miejscach zimowa pora, zwracam uwage na bezpieczenstwo przed lavinami. A szczegolnie mnie wpie...cza kiedy sobie ludzie, dziewczyna albo meszczyzna zatrzymuja sie na lavinowym zboczem siedza, odpinaja narty i jedza sobie sniadanko. Duzo wypadkow zdarza sie u nas przez taka niezrozumialosc tych ludzi. Tak samo wyskok zalezy od warunkow pogody. Np do nas zagladaja bardzo czesto halne wiatry tzw. chinook. Temperatura moze w ciagu godziny zmienic sie z +10 do - 10 stopni i odwrotnie. Najgorsze to ze 2 dni temu mielismy chinook a pozniej przyszedl mroz a pozniej dosypalo sniegiem na 20 cm. Sa to idealne warunki na laviny w gorach. Swiezy snieg bardzo dobrze zsuwa sie po zamarznietym starszym sniegu. U nas tez wiatry chinook moga na szczytach osiagac predkosc do 150 albo wiecej km na godzine, i to powoduje laviny przez ten wiatr. Ludzie gina w gorach czasem przez swoja glupote i inspiracje czekos co planuja osiagnac kosztem swojego zdrowia i swojego zycia. Nie znam tutaj zeby byli inni byli winni bo sobie sami ten cel i ryzyko wybrali. Poszli na te zle ugody z natura. Ale nieszczescia sa nie do przewidzenia i tego nikt nie moze przewidziec. A gory zawsze przyciagaja czy na dobre czy na zle. Mam kilka zdjec i widokow z Chester lake i Burstall Pass. Tutaj beda z Chester Lake zimowa poraSmile)                                                                                                    


20-08-2013 12:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #73
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Tutaj dolacze zdjecia z Burstall Pass zimowa pora. Latem ta trasa jest piekna bylem kilka razem na niej.Smile Jedno zdjecie pokazuje jak los lize sol na samochodzie. Dziewczyny byly troche przestraszone, bo im spomnialem ze z ich samochodu pozostana tylko kola. Losie nie lubia gumy.Smile                                                                                            


20-08-2013 12:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Annapura

***


Postów: 53
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2013
Status: Offline
Post: #74
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Grizlly: Znam Troszkę ten Rejon : I fakt Faktem co to dla nas 6 Godzin po płn Smile Samochodem.W tym roku Pozwalam sobię na Egzotykę Bo ponownie wrócić do ,,Jukon,,Smile


20-08-2013 05:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #75
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Rozno to bywa z planami, a plany ktore sie chce zrealizowac w kilku dniach z czasem moga sie nieSad. W okolicach Jasper i mount Robson pogoda nie zapowiadala sie slonecznie. Wiecej deszczu przepowiadali. Zawsze trzeba miec plan B Smile. Wiec nie pojechalem. Nie bede siedziec w domu bo by moje nogi wrosly mi do podlogi. Wiec w wolny czas w piatek zabralem rower i miki mojego pieska wyruszylismy na 3,5 godziny w podgorze. Dzisiaj zbudzilem sie wczesne rano i wyskoczylem w gory. Dojechalem do Banff ale tam gdzie planowalem zagrodzili droge bo mieli duzo rowerzystow i wyscig na 100 km. Wiec powrot w strone domu do Calgary. Ogladam wokolo gdzie by po drodze sie zatrzymac i wyskoczyc na szczyt. Troche bylo pochmurnie w glebi gor, a szczegolnie mglisto od pozarow ktore mamy w British Columbii. Wiec zdecydowalem sie na pierwsza gorke jak sie wjezdza do gor . Jest ona po prawej stronie i Yamnuska sie nazywa. Bylo kilka ludzi na niej a takze mialem fajna pogode. Tutaj wystawie kilka zdjec tej gorki a takze widoczki na okoliceSmile)                                                                                                                         Smile


24-08-2013 11:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: