Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (86): « Pierwsza < Poprzednia 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 Następna > Ostatnia »
znalezione w necie
Autor Wiadomość
szewczyczek

*****


Postów: 4,480
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2011
Status: Offline
Post: #601
RE: znalezione w necie

Reklama dźwignią handluSmile
Przypomina mi to zestawienie posiłków na obrazkach nad głowami kasjerów w McDonaldzie.



Hej ho, zwariowana przygodo!

Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2015 11:31 AM przez szewczyczek.

15-01-2015 11:30 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
conti

*****


Postów: 2,412
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2014
Status: Offline
Post: #602
RE: znalezione w necie

Artykuł o turystach, a raczej o ich "górskich życzeniach" zapiera dech w piersiach. Niesamowita sprawa z tym błotem i brakiem oświetlenia drogi nad Morskie Oko. Kurcze faktycznie powinien być tam umożliwiony dojazd prywatnym samochodem. Ale tylko w jedną stronę. Później TOPR ogłaszałby licytacje takich pojazdów. Pieniądze przeznaczane byłyby na oczyszczanie górskich szlaków i doposażenie ratowników. No i to błoto, niesamowita sprawa, jak na szlaku może być wilgotno lub błotnisto!? Ależ mamy wyobraźnię. Dobrze napisał jeden człowiek w swoim komentarzu, że nam się Polskie społeczeństwo zamerykanizowało.


15-01-2015 11:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
hemlighet
Hemli
*****


Postów: 2,576
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2011
Status: Offline
Post: #603
RE: znalezione w necie

Fazik napisał(a):
Chyba to już kiedyś było ale zdziwiony jestem za każdym razem kiedy czytam czy słucham o tym... blink
http://www.tvn24.pl/krakow,50/tatry-sa-z...51148.html


A niech narzekają! Powiedzą znajomym, odradzą i od razu więcej miejsca w Tatrach Devil

A co reklamy Wisły to hmm, może po paru głębszych Stożek zaczyna tak wyglądać uhm



http://hemli-w-gorach.blogspot.com/
15-01-2015 12:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Fazik
Kierowca TYRa
*****


Postów: 6,677
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #604
RE: znalezione w necie

O Wiśle dostałem ofertę na Groupon-ie, ale jak wszedłem na ofertę bezpośrednia to zdębiałem nieco Smile
Swoją drogą czy po kupnie i przyjeździe na miejsce moznaby składać reklamację że prócz pobytu w pensjonacie przybyłem tam żeby pojeździć lub powędrować po tych pięknych górach a mnie oszukano... ??



Wyrwać się z miejskiego betonu, choć na dzień, choć na chwilkę, Żeby nie zwariować...
15-01-2015 12:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Łukasz

*****


Postów: 6,466
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #605
RE: znalezione w necie

Panie i Panowie mam czasem wrażenie, że w Swej górskiej powadze jesteście wręcz ... śmieszni. Nie możecie zalożyć , że część osob w tym wywiadzie żartowała ? Puszczała oko, podpuszczała takich jak Wy - śmiertelnie poważnych górskich mistyków ? Bądźcie czasami bardziej wyluzowani. Ja też mam czasami ostre podejście do sprawy ( np w temacie kilogramów sprzętu na osobach kompletnie bez górskiego doświadczenia ) ale potrafię zachować dystans.

P.s. Conti a co zlego widzisz w, np limitowanym , dojeździe autem do Morskiego ? Codziennie jeździ tam od groma aut służbowych, prywatnych itd. Teksty o ochronie umęczonej przyrody z góry sobie daruj.

P.s. Ma świadomośc, że ta moja wypowiedź też może być odebrana jako śmiesznie poważna Wink



"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"
15-01-2015 01:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
conti

*****


Postów: 2,412
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2014
Status: Offline
Post: #606
RE: znalezione w necie

A dlaczego do Morskiego Oka? Wybudujmy drogę dalej, na Rysy. Dlaczego by nie!?
A dlatego moim zdaniem nie, bo to są szlaki piesze. Pojazdy służbowe rozumiem, Dowóz towaru do schroniska przy Morskim Oku rozumiem, ale prywatnych samochodów na górskich szlakach kompletnie nie rozumiem. Nigdy nie będę za tym, aby zwiedzać, nie tylko góry, zza szyby samochodu. A to czy te osoby o których jest mowa w artykule mówią poważnie, czy są to osoby chcące się ponabijać, to nie nam wyrokować. Przypuszczam, że ani Ty Łukaszu, ani ja nie byliśmy przy tych "skargach", dlatego zakładam, że jest to prawda. A jeśli Ty uważasz, że to w artykule nie jest na serio, to skąd przypuszczenia, że ja w tym momencie nie żartowałem?


15-01-2015 02:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Wasylisa
na świetlistej ścieżce
****


Postów: 422
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: May 2014
Status: Offline
Post: #607
RE: znalezione w necie

Jak zacznie tam jeździć jeszcze więcej samochodów, to prędzej czy później ktoś wpadnie na genialny pomysł budowy parkingu. Albo zaparkowane gdzie popadnie pojazdy zmienią okolice Morskiego Oka w... nie wiem, trudno mi wymyślić odpowiednio porażające porównanie.

Obawiam się, że cytowane zarzuty nie były mówione z przymrużeniem oka. Naprawdę sądzę, że istnieją tabuny roszczeniowych ludzi z przerośniętą mentalnością "płacę i wymagam", w tym wypadku "płacę za bilet do TPN, wymagam standardów, do których jestem przyzwyczajony". Potem są oczekiwania, że park narodowy będzie urządzony jak park miejski, z wybrukowanymi alejkami, stylowymi latarniami, ławeczkami, koszami na śmieci, toaletami, posypanymi ścieżkami i kioskami z watą cukrową. Część z tego już mamy: ławy i stoły, stragany na Palenicy, toi-toie, ścieżki z ułożonych kamieni, które niektórym wydają się zapewne etapem przejściowym przed położeniem kostki Bauma. Nic dziwnego, że są tacy, którzy oczekują całej reszty cyrku.


15-01-2015 02:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Łukasz

*****


Postów: 6,466
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #608
RE: znalezione w necie

Piękny argument o Rysach ... Takie "polityczne" pustosłowie.

To po czym idziemy ( zazwyczaj ) do Morskiego to jest droga jezdna. Przy okazji używana jako pieszy szlak turystyczny. Nie widzę żadnego problemy żeby przy okazji transportu towaru do schroniska mógł ktoś tam podjechać ( pisałem o limitowanych dojazdach ).

Co do Twoich "żartów" w tym temacie - nie, nie sądze żebyś żartował. Czytałem kilka Twoich postów i w większości bije z nich straszne nadęcie turystyczne. Wybacz ale mam takie zdanie.



"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"
15-01-2015 02:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Łukasz

*****


Postów: 6,466
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #609
RE: znalezione w necie

Wasyliso a co złego widzisz w stołach, ławeczkach w miejscach widokowych ? Np na Rusinowej. Trochę pochodziłem też po słowackich górach i u nich takich malutkich udogodnień jest dużo. I są fajne.

Nie wpadajmy w "szał dzikości górskiej".



"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"

Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2015 02:30 PM przez Łukasz.

15-01-2015 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
TomaszRT

*****


Postów: 1,711
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2009
Status: Offline
Post: #610
RE: znalezione w necie

Łukasz napisał(a):
P.s. Conti a co zlego widzisz w, np limitowanym , dojeździe autem do Morskiego ? Codziennie jeździ tam od groma aut służbowych, prywatnych itd. Teksty o ochronie umęczonej przyrody z góry sobie daruj.


Taki dojazd jest chociażby nad Popradzkie. Korzystałem kilka razy. Wychodzi taniej niż pozostawienie wozu na dole. A zaoszczędzony czas dymania po asfalcie można wykorzystać chociażby na wieczorny spacer na Osterwę.

Moralnej oceny takiego postępowania nigdy nie podejmowałem. Po prostu była legalna możliwość to skorzystałem.


15-01-2015 02:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Łukasz

*****


Postów: 6,466
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #611
RE: znalezione w necie

Tomek - też jechałem do Popradzkiego, autem dojechałem też do Włosienicy. I cieszyło mnie to Wink

P.s. Ludzie drodzy - opanujcie się z "martylorogią górską" Wink Za niedługo przestanie Wam się podobać np sens istnienia schronisk ? Wink No bo przecież można wnieść ciężki namiot i spać na polance Smile

Mam wrażenie, że wiem gdzie są granice ( w obie strony innocent ) zmian w krajobrazie górskim ( pięknie mi się napisało Rolleyes Toungue Wink ). Nie jest źle, a malutkie udogodnienia ( parking o którym pisała wasylisa po prostu nigdy tam nie powstanie ) nie zepsują sprawy.



"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"
15-01-2015 02:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
conti

*****


Postów: 2,412
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2014
Status: Offline
Post: #612
RE: znalezione w necie

No tak, widzisz, dobrze zauważyłeś, co chodzi o dbałość o szlaki i ich okolice jestem bardzo poważny. Zależy mi na tym, aby chodząc po szlakach odpoczywać. Nie jestem pewny, bo nad Morskim Okiem byłem ostatnio kilka lat temu, ale z tego co pamiętam to droga asfaltowa z Palenicy Białczańskiej w kierunku Morskiego Oka jest drogą zamkniętą dla większości pojazdów. "Zazwyczaj" ja nie chodzę drogą asfaltową w tamtym kierunku. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie na temat innych osób i ich wypowiedzi dlatego nie mam powodu abym cokolwiek miał Tobie wybaczać. Masz takie zdanie, bo masz i koniec. Masz do tego całkowite prawo. Szczerze mówiąc nie piszę i nie mówię po to, żeby się to komuś podobało, albo nie. Piszę i mówię to, co uważam za prawdę. Ja mam prawo do swojego zdania jak każdy inny człowiek. Jedną z rzeczy których nie lubię w innych ludziach, to narzucanie mi swojego zdania.


Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2015 02:45 PM przez conti.

15-01-2015 02:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Wasylisa
na świetlistej ścieżce
****


Postów: 422
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: May 2014
Status: Offline
Post: #613
RE: znalezione w necie

Ależ ja nie potępiam ławeczek na Rusinowej itp. Też się z nich cieszę Smile Tylko zwracam uwagę na mentalność "skoro są drobne udogodnienia, muszą być większe" oraz "zapłaciłem, to chcę mieć wygodnie".


15-01-2015 03:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
szewczyczek

*****


Postów: 4,480
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2011
Status: Offline
Post: #614
RE: znalezione w necie

Łukasz napisał(a):
...) Za niedługo przestanie Wam się podobać np sens istnienia schronisk ? Wink


Władysław C. tak mawiałSmile

Natomiast były Dyrektor TPN doskonale wyjaśnił dlaczego potrzebny jest równy asfalt nad Morskie Oko i kolejka na Kasprowy - inwalidzi też powinni móc tam być.

Tatry są małe i każda budowa w nich dużo zmienia, znacznie więcej niż postawienie budynku w obszernych górach.

Osobiście coraz mniej mnie to obchodzi, ale obecny Dyrektor TPN zapowiedział, że nie planuje w parku nic ani burzyć ani budować. I tak jest chyba dobrze:-)



Hej ho, zwariowana przygodo!

Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2015 04:18 PM przez szewczyczek.

15-01-2015 04:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Fazik
Kierowca TYRa
*****


Postów: 6,677
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #615
RE: znalezione w necie

Kurde... ale narobiłem, a miało być po prostu śmiesznie.



Wyrwać się z miejskiego betonu, choć na dzień, choć na chwilkę, Żeby nie zwariować...
15-01-2015 05:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: