Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (2): « Pierwsza [1] 2 Następna > Ostatnia »
Górski spacer bez wysiłku.
Autor Wiadomość
koala70

**


Postów: 27
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2011
Status: Offline
Post: #1
Górski spacer bez wysiłku.

Czysty błękit nieba, a na jego tle Czarna Góra powoli zmieniająca swoją szatę na jesienną. Nie tylko zimą przyciąga swoim urokiem. Wczesną jesienią jest równie piękna ? jeśli nie piękniejsza.
Można pojechać samochodem do Siennej, bo stamtąd kilka kroków na wyciąg krzesełkowy, jednak? Warto przyjechać do Kletna i tam zostawić samochód, jeśli mamy w planie przejście przez Żmijowiec do schroniska "Pod Śnieżnikiem". (W Kletnie - UWAGA! Parking za jedyne 4 zł. jest naprawdę, jak głosi reklama, najtańszy. Dla niedowiarków ? niespodzianka! Kilka kroków dalej ? parking za zł. 8.) Z Kletna ? droga na wyciąg -asfaltowa, jednak widoki ? niezapomniane. Wyciąg na Czarną Górę sprzyja nie tylko turystom, ale i górskim rowerzystom. A ze szczytu, z wieży widokowej, można się rozkoszować przecudnej urody pejzażami. Uczta dla wrażliwych na górskie piękno ? iście królewska. Następny przystanek ? Żmijowiec. By do niego dojść, trzeba na chwilę zejść ze szlaku. Interesujący układ skał ? lśniących w jesiennym słońcu. Wystarczy zrobić kilka kroków, by ?się wspiąć?, ale wprawny fotograf sprawi, że wyślecie rodzinie zdjęcie z dwutysięcznika. Upojeni tryumfem zdobycia tegoż, nie wracajcie jeszcze na szlak, bo po drugiej stronie drogi ? nieco na ukos ? kolejna grupa skał ? tonąca w jesiennobarwnym dywanie jagodzin. I znowu na zdjęciu możemy wyglądać, jak bohaterscy zdobywcy. Powrót na czerwony szlak pozwoli nam ujrzeć monumentalny masyw Śnieżnika. Nie można go nie uwiecznić, przygotowując zdjęcia do kuszącej swym urokiem panoramy. Idąc w kierunku Przełęczy Śnieżnickiej, przekonać się można, jak zdumiewająco szybko zmieniać się może górski krajobraz. Nudno na pewno nie będzie! A w samym schronisku gwarno, ale nieprzesadnie. Polecam tamtejszą kuchnię, bo przypomina domową, a ceny - przystępne. Jeśli priorytetem podczas naszej dotychczasowej wędrówki są zdjęcia ? i to niebanalne, trzeba pogodzić się z tym , że Śnieżnik pozostanie celem naszej następnej wycieczki. Wracamy zatem do Przełęczy Śnieżnickiej i kierujemy się do Kletna szlakiem żółtym. Górny jego odcinek nazywa się wdzięcznie Gęsią Gardzielą! Po drodze ? niespodzianka: relikt typowo PRL-owskiej myśli technicznej ? źródełko wypływające z dość regularnie zardzewiałej rurki straszącej turystów swoją urodą. Ale w tym jest metoda, bo nikt nie odmawia sobie zdjęcia przy tym "nieszczęściu". A przed samym parkingiem kilka dinozaurów pilnujących Muzeum Ziemi. Wycieczkę polecam jako niewymagający wysiłku przyjemny górski spacer.
Poniżej panorama z wieży widokowej na Czarnej Górze:
   



http://www.facebook.com/edyta.sidor.foto

Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2011 07:38 PM przez koala70.

25-09-2011 07:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
koala70

**


Postów: 27
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2011
Status: Offline
Post: #2
RE: Górski spacer bez wysiłku.

Jeszcze kilka zdjęć z wycieczki:
           
   



http://www.facebook.com/edyta.sidor.foto
25-09-2011 07:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
mirek

*****


Postów: 6,611
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2008
Status: Offline
Post: #3
RE: Górski spacer bez wysiłku.

Edytko, prima klasa fotki i relejszyn.Czekamy na więcej.ok:ok



..To wódka? ? słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) ? Na litość boską, królowo ? zachrypiał ? czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.?
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
26-09-2011 10:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Tenshi

*****


Postów: 1,400
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jul 2009
Status: Offline
Post: #4
RE: Górski spacer bez wysiłku.

Bardzo ciekawa trasa, także polecam ok

W sobotę byłam w Kletnie, tylko że skierowałam się w stronę schroniska pod Śnieżnikiem a w niedzielę przywitałam wschód słońca na szczycie; Czarna Góra prezentowała się bardzo majestatycznie.


26-09-2011 10:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #5
RE: Górski spacer bez wysiłku.

To fajnie, że jest nam trasa polecana. Ale gdzie brać tyle czasu, żeby to wszystko oblatać. Sad Ostatnio mnie bardzo interesują sprawy kulinarne schronisk. Wink Zwłaszcza te domowe. Shy



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
26-09-2011 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
koala70

**


Postów: 27
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2011
Status: Offline
Post: #6
RE: Górski spacer bez wysiłku.

Stasiu napisał(a):
To fajnie, że jest nam trasa polecana. Ale gdzie brać tyle czasu, żeby to wszystko oblatać. Sad Ostatnio mnie bardzo interesują sprawy kulinarne schronisk. Wink Zwłaszcza te domowe. Shy


To polecam Ci Stasiu, w schronisku NA ŚNIEŻNIKU, pierogi z miięsem. A z kulinarnych nowości, przynajmniej dla mojego podniebienia, pierogi z mąki razowej nadziewane kaszą gryczaną. Gdzie je można zjeść? W Bieszczadach. Ja jadłam w gospodzie, w sanockim skansenie. Smak nieporównywalny z żadnym innym. Poza tym jestem pewna, że Bieszczady kryją jeszcze wiele kulinarnych niespodzianek dla milośników gór i kuchni.



http://www.facebook.com/edyta.sidor.foto
26-09-2011 08:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #7
RE: Górski spacer bez wysiłku.

Koalo, ale masz zasięg. Najpierw polecasz dania na Śnieżniku a zaraz w Bieszczadach. Big Grin Na razie jeszcze nie mam możliwości teleportować się w czasie i przestrzeni Wink Ale co do Bieszczad, to całkowicie oddaję się w ręce organizatorów październikowej biby. Do przodu jednak uprzedzam, że jestem konserwatywnie założony do jedzenia. Nie lubię żadnych nowoczesnych eksperymentów. No i WON potrawy z grzybami. Smile



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
26-09-2011 08:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
koala70

**


Postów: 27
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2011
Status: Offline
Post: #8
RE: Górski spacer bez wysiłku.

Ale te pierogi są może, i owszem, eksperymentem, jednak podejrzewam, że naszych prababć.



http://www.facebook.com/edyta.sidor.foto

Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2011 09:42 PM przez koala70.

26-09-2011 09:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
koala70

**


Postów: 27
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2011
Status: Offline
Post: #9
RE: Górski spacer bez wysiłku.

Smile Oj! Muszę się jeszcze wiele nauczyć, niczym będę tak dobrze poruszać się po GÓRSKIM ŚWIECIE jak Wy.



http://www.facebook.com/edyta.sidor.foto

Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2011 09:52 PM przez koala70.

26-09-2011 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
koala70

**


Postów: 27
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2011
Status: Offline
Post: #10
RE: Górski spacer bez wysiłku.

Witajcie! Polecam kolejną górską wędrówkę bez wysiłku. Wczoraj byłam na wycieczce na Wielki Szczeliniec. Piękne jesienne barwy i tonące w słońcu góry. Szlak prowadzący na Szczeliniec w przebudowie, ale nie zabiera ten fakt dobrych wrażeń. Przesyłam trzy panoramy. Pozdrawiam Wszystkich!
           



http://www.facebook.com/edyta.sidor.foto
02-10-2011 05:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #11
RE: Górski spacer bez wysiłku.

Taaak, trzeba nam tego wszystkim ok Żeby nas tak ktoś zaprosił w te tereny. ok



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
02-10-2011 07:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
koala70

**


Postów: 27
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2011
Status: Offline
Post: #12
RE: Górski spacer bez wysiłku.

koala70 napisał(a):
Piękne jesienne barwy i tonące w słońcu góry.

Kilka fotek Smile
                   
                   



http://www.facebook.com/edyta.sidor.foto
04-10-2011 03:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
PiotrekDz
...
*****


Postów: 3,603
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2010
Status: Offline
Post: #13
RE: Górski spacer bez wysiłku.

Zdjęcia ze stołowych mogę zawsze i bez końca oglądać. Piękne góry.



Teroz w kazdym domu tranzystory grajom
Lejom wode lejom, ludzi ogłupiajom
04-10-2011 07:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,672
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #14
RE: Górski spacer bez wysiłku.

Byłem, widziałem, ale tylko raz, w wieku 5 lat. Za jakiś czas zmieni się to, bo chcę by córka była jeszcze wcześniej Wink

BTW widać (fotka), że Park dopuszcza wspinanie na swoim terenie.



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
04-10-2011 10:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
PiotrekDz
...
*****


Postów: 3,603
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2010
Status: Offline
Post: #15
RE: Górski spacer bez wysiłku.

Na wycieczki z dzieckiem góry to idealne. Córkę już dwa razy przeciągnąłem po stołowogórskich szlakach. Warto Pablo się tam wybrać.



Teroz w kazdym domu tranzystory grajom
Lejom wode lejom, ludzi ogłupiajom
05-10-2011 06:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: