Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (2): « Pierwsza [1] 2 Następna > Ostatnia »
Warunki w Tatrach w czerwcu
Autor Wiadomość
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #1
Warunki w Tatrach w czerwcu

W związku,że na Forum spotkałem się z pytaniami odnośnie warunków do uprawiania turystyki w Tatrach w czerwcu,a także mając na uwadze to że wielu z nas wybiera się  tam w czerwcu -założyłem ten temat.
Dzielcie się swoimi spostrzeżeniami z wędrówek w tym okresie,doświadczeniami,opiniami.Mam nadzieję że rozmowa ta pozwoli nam się właściwie przygotować do wizyty w górach o tej porze.Na początek seria zdjęć z połowy czerwca-dojście do Chaty Teryho i otoczenia górnego piętra Doliny Pięciu Stawów Spiskich.
1.Widok z Wielkiej Łomnickiej Baszty na otoczenie górnego piętra Doliny Pięciu Stawów Spiskich(Mały Lodowy,Lodowa Przełęcz,Lodowy Szczyt,Śnieżny Szczyt)
2.Z podejścia do Chaty Teryho.
3.Okolice Chaty Teryho-patrząc ku Lodowej Grani.
4.J.w(moim zdaniem takie cieplejsze rejony Spitsbergenu w lecie).
5.Grubość warstwy śniegu w rejonie wanty(stąd wytopisko wkoło)na progu Doliny Pięciu Stawów Spiskich.




Załączone pliki Miniatury
                   

Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2007 02:24 PM przez dr.Etker.

30-03-2007 12:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
nika

***


Postów: 90
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Feb 2007
Status: Offline
Post: #2
RE: Warunki w Tatrach w czerwcu

Smile w czerwcu, w sumie końcówce, przechodziłam przez Zawrat... było dużo zmarzłego śniegu, miejscami przydałby się jakiś sprzęt no ale jak widać poradziliśmy sobie bez niego. Choć rękawice są niezbędne Wink



http://www.wspinaczki.pl
30-03-2007 03:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #3
RE: Warunki w Tatrach w czerwcu

Czerwiec w Taterkach jest raczej dla mnie nieprzyjazny. Wolę raczej maj i potem dopiero druga połowa lipca albo raczej sierpień. W czerwcu (od Medarda) aż do drugiej połowy lipca spore nasilenie burzowe albo klasyczne pojawianie się chmur około południa w dni słoneczne. Dla tych co chcą jednak o tej porze roku dreptać Taterki, to muszą lubić wcześnie wstawać i w południe minimalnie schodzić z wierzchołka albo lepiej spożywać obiad w schronisku (rzecz jasna już po wyprawie). Bywają wyjątki i azurowe niebo jest cały dzień. innocent Na to bym jednak nie polegał.



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
13-01-2013 08:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Elwis

*


Postów: 3
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Feb 2013
Status: Offline
Post: #4
RE: Warunki w Tatrach w czerwcu

Witam serdecznie,

to mój pierwszy post na forum Smile Dzięki miesięcznikowi n.p.m. znalazłem się tutajWink

W czerwcu, dokładniej w drugiej połowie, wybieramy się z przyszłą żoną w podróż poślubną w polskie Tatry (Zakopane lub okolice typu np.Murzaschile).

Jako, że nie byliśmy nigdy jeszcze w Tatrach, czy mógłbym prosić o jakieś rady tudzież wskazówki Smile

Jakieś fajne szlaki? Patrząc na mapy, to kilka ciekawych tras można rozpocząć z Kuźnic czy okolic Kościeliska.

Do tej pory zeszliśmy Karkonosze (lato i zima), Beskid Śląski (lato), część Beskidu Żywieckiego (lato).

A tak w ogóle to jest sens "atakować Rysy" w czerwcu?


05-02-2013 08:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,509
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #5
RE: Warunki w Tatrach w czerwcu

W drugiej połowie czerwca są już otwarte wszystkie szlaki w Tatrach Słowackich. Warto wg mnie pomyśleć i o nich. Kwestia warunków w wyższych partiach Tatr w tym na szlaku na Rysy jest w tym momencie nie do przewidzenia, choć przy sprzyjających wiatrach (i temperaturach Wink) można liczyć, że wejście na Rysy będzie może przypominać warunki letnie.

PS. Myślę, że można znaleźć ciekawsze szlaki niż akurat na Rysy.



Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
05-02-2013 09:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #6
RE: Warunki w Tatrach w czerwcu

Elwis napisał(a):
A tak w ogóle to jest sens "atakować Rysy" w czerwcu?

Zasadniczo wiele szlaków w czerwcu powinno być "wolnych" od płatów śniegu (np.Czerwone Wierchy). Niemniej na północnych stokach -zwłaszcza w Wysokich Tatrach i miejscach zacienionych- mogą się one utrzymywać. I trzeba na to uważać.
Wychodzić w miarę wcześnie na szlak. Aura w czerwcu potrafi być dość dynamiczna- burze po południu są zjawiskiem częstym.

Sens wycieczki na Rysy w czerwcu jest- o ile się weźmie pod uwagę to co napisałem powyżej.



05-02-2013 09:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Łukasz

*****


Postów: 6,466
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #7
RE: Warunki w Tatrach w czerwcu

Rysy w ogóle nie mają sensu.



"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"
06-02-2013 07:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
roman.d

****


Postów: 182
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #8
RE: Warunki w Tatrach w czerwcu

Witam
Dwa lata temu w drugiej połowie czerwca chciałem pójść z Chochołowskiej na Starorobociański.Wyszedłem 6 -tej rano. Już na Polanie Jarząbczej widziałem co nadciąga znad Słowacji. Te czarne chmury nie wróżyły nic dobrego. Pod Trzydniowiańskim zaczął delikatnie padać śnieg. Decyzja idziemy dalej, chociaż opady nasilały się i zaczyna wiać. Doszedłem do Kończystego i rozszalało się na dobre. Śnieg pada zewsząd z góry, z boku (a najbardziej z boku) z dołu - jak tylko. Wiatr taki, że łeb urywa. Dobrze, że jest tam szlakowskaz, to mogłem się go trzymać, bo momentami obawa, żeby nie zwiało. Widoczność 2- 3 metry. Zszedłem trochę z grani, żeby się ogarnąć. I decyzja o wycofie. Pod Trzdniowiańskim trzeba było się skupić, żeby szlak znaleźć przy zerowej prawie widoczności. Która to mogła być godzina? 10 -tej jakoś tak. Może trochę później.



Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku.
06-02-2013 09:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,672
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #9
RE: Warunki w Tatrach w czerwcu

Roman, jednym zdaniem. Chciałeś napisać by kolega Elwis nie szedł na Starorobociański w czerwcu czy co?



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
06-02-2013 03:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #10
RE: Warunki w Tatrach w czerwcu

Łukasz napisał(a):
Rysy w ogóle nie mają sensu.

Lubię tą troskę Łukasza o wstępujących co dopiero w góry. ok
Po prostu objawia się wrażliwe serce i tyle. Smile

No to może i ja napiszę:
Rysy nie mają sensu.



06-02-2013 04:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #11
RE: Warunki w Tatrach w czerwcu

Panowie, tylko nie zapominajcie o pewnym małym detalu. Elwis nie jedzie na zwykłą górską wyprawę. On jedzie w podróż poślubną i pierwszy raz w Taterki. Wink Tutaj mu trzeba coś poradzić z całą powagą. uhm Sami wiecie, że od podróży poślubnej zależy potem całe małżeńskie życie. innocent Ja tutaj pasuję. Czerwiec, to największa loteria pogodowa w Taterkach. Elwis musi poprostu jechać i z tego trzeba wychodzić. Wycieczki naplanuje sobie dopiero na miejscu.



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.

Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2013 06:11 PM przez Stasiu.

06-02-2013 06:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #12
RE: Warunki w Tatrach w czerwcu

Stasiu napisał(a):
Panowie, tylko nie zapominajcie o pewnym małym detalu. Elwis nie jedzie na zwykłą górską wyprawę. On jedzie w podróż poślubną i pierwszy raz w Taterki. Wink Tutaj mu trzeba coś poradzić z całą powagą. uhm Sami wiecie, że od podróży poślubnej zależy potem całe małżeńskie życie. innocent Ja tutaj pasuję. Czerwiec, to największa loteria pogodowa w Taterkach.


Dwuosobowy pokoik z umywalką w Chochołowskiej ? uhm



06-02-2013 06:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #13
RE: Warunki w Tatrach w czerwcu

dr.Etker napisał(a):
(...)Dwuosobowy pokoik z umywalką w Chochołowskiej ? uhm

Chyba od tego możemy zacząć. Wink Tylko Elwis woli raczej Wysokie, nie Zachodnie. uhm



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
06-02-2013 06:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
roman.d

****


Postów: 182
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #14
RE: Warunki w Tatrach w czerwcu

Pablo napisał(a):
Roman, jednym zdaniem. Chciałeś napisać by kolega Elwis nie szedł na Starorobociański w czerwcu czy co?


Pablo, jest tak - dr. Etker kiedy zakładał temat to prosił żeby dzielić się doświadczeniami, spostrzeżeniami i innymi opiniami i radami kiedy chodzimy po Tatrach w czerwcu. Czerwiec to taki miesiąc "szczególny", jak napisał Stasiu powyżej, to loteria pogodowa. A ja, po prostu opisałem moją czerwcową wyprawę na Starego Robota.
PS. Nawet nie wspominam o czerwcowej wyprawie na Bystrą, to był dopiero hardkor.
PS. Elwis - wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. Zdrowia i szczęścia.



Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku.
06-02-2013 06:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
roman.d

****


Postów: 182
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #15
RE: Warunki w Tatrach w czerwcu

Elwis napisał(a):
A tak w ogóle to jest sens "atakować Rysy" w czerwcu?

Elwis - W całości popieram zdanie moich szanownych interlokutorów.
Przemyśl dokładnie to czerwcowe wejście na Rysy.
Jest tyle innych, jak na pierwszy raz w Tatrach fajnych miejsc.



Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku.
06-02-2013 07:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: