Odpowiedz  Napisz temat 
A może na ferratki do Austrii
Autor Wiadomość
spoko
rock spires hunter


Postów: 2,699
Grupa: Zbanowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Niedostępny
Post: #1
A może na ferratki do Austrii

Moi drodzy .Mamy już wstępnie dwa terminy spotkań Pierwsze w styczniu ,które zasugerował Sylwester.Drugie przełom maja i czerwca -Niskie tatry propozycja Ustrika .
A ja chciałbym coś zaproponować na lato a dokładnie to ferraty w Austrii
Zacznę w skrócie od początku.Otóż kiedyś w pracy umówiliśmy się z kolegą na wyjazd na zbiory winogron do Austrii.Kolega miał samochód a ja jakąś tam znajomość niemieckiego I wiedziałem gdzie są tereny winnic.Pojechaliśmy i po 3 dniach udało nam się zatrzymać kolega w jednej miejscowości a ja w drugiej.Nie będę opisywał tu pracy bo nie oto chodzi Tylko powiem że gospodarze winnicy u których pracowałem byli przesympatyczni .Nawiązałem  z nimi dobry kontakt .Ponieważ dysponujemy pokojem gościnnym -zaprosiłem ich do Polski.Przyjechali I spędzili u nas kilka dni Następnie oni nas zaprosili z rewizytą .Po kilku latach gdy kupiliśmy samochód pojechaliśmy do nich i pozwiedzaliśmy trochę bliższych i dalszych okolic Nocleg mieliśmy za darmo ponieważ oni też wynajmują pokoje gościnne .Dobry kontakt utzymuję z nimi do dzisiaj
A moja propozycja jest taka Jestem w stanie załatwić u nich nocleg bezpłatnie dla osób dysponujących własnymi namiotami.Byłaby też możliwość umiarkowanego skorzystania wody.zimnej i ciepłej.Namioty można rozbić u nich w ogródku.Można oczywiście również degustować winka.SmileMyślę ,że mógłbym to załatwić w granicach 4 do 5 osób .
Koszty to w zasadzie  tylko koszty podróży.Wyżywienie każdy może wziąść z Polski we własnym zakresie .Długość pobytu szacuję 5 -6 dni.Ja jak tam byliśmy to miałem suchy prowiant oraz możliwość zagotowania zupek,mleka czy herbaty.Mając bazę u gospodarzy stamtąd chciałbym robić wyprawy w Rax alpen.Hohe Wand i Schneealpen.Hohe Wand( w załączeniu zdjęcie) to 100m skalna ściana przez którą prowadzi 15 szlaów począwszy odłątwych turystycznych poprzez łatwe ferraty bez sprzętu po trudniejsze ferraty ze sprzętem..Raxalpen to 30  podobnych szlaków o różnej skali trudności .Sciana skalna ma wysokość 1000m oczywiście nie prostopadła .
W grę wchodzi dojazd do Austri samochodami.,którymi będzie można podjeżdżać pod określone partie gór.Ja sam dysponuję małym fiatem i mógłbym ewentualnie dobrać  2 osoby.Jeżeli to kogoś interesuje to proszę się wypowiedzieć wstępnie .Jeżeli ktoś ma szczegółowe pytania to proszę na prywatną wiadomość .
Myślę .że jest to dosyć tani sposób na zwiedzenie części Alp i wspinaczkę.Zachęcam też płeć piękną Niech za przykład służy MałaMI która już na alpy jest zdecydowana (prawda MałaMI)Smile
http://www.bag.pl/bagaznik/relacje_w_alpeczki.php
       



Aby wędrować po górach nie wystarczy mieć tylko dobre nogi ale także dobre oczy aby ich piękno podziwiać oraz dobre serce aby je pokochać.... .
16-11-2006 07:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Sylwester

*****


Postów: 5,035
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2006
Status: Offline
Post: #2
RE: A może na ferratki do Austrii

Prawdę powiedziawszy mam zaplanowany na połowę czerwca turystyczny wyjazd z żoną w Alpy, coś w granicach 7-10 dni, obecnie czekamy na odpowiedź z planowanych miejsc pobytu co do ofert, a znając życie pojedziemy i tak "na wariata". Ciekawa ta Twoja oferta bo i u znajomych i tanio i piękna ściana ... hmm, nie pcham się z wyciągniętymi palcami - po prostu zobaczymy co z tego /mojego/ wyjdzie, u Ciebie i tak jestem najpóźniej na przełomie lutego/marca to porozmawiamy i ... kto wie do czego te rozmowy doprowadzą, pzdr. S


16-11-2006 07:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
spoko
rock spires hunter


Postów: 2,699
Grupa: Zbanowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Niedostępny
Post: #3
RE: A może na ferratki do Austrii

Oczywiście Sylwester .Jak będziesz w Suchej to zapraszamy.
A tę informację dałem wcześniej Bo jeśli ktoś jeszcze nie planował wakacji to wydaje mi się ,że warto byłoby się zainteresować Choć to jeszcze trochę czasu



Aby wędrować po górach nie wystarczy mieć tylko dobre nogi ale także dobre oczy aby ich piękno podziwiać oraz dobre serce aby je pokochać.... .
16-11-2006 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Ustrik

*****


Postów: 1,182
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2006
Status: Offline
Post: #4
RE: A może na ferratki do Austrii

ja jestem chętny na Alpy jak diabli!!! wszystko zależeć jeszcze będzie od kilku terminów różnych spraw ale ogólnie rzecz ujmując jestem bardzo elastyczny i łatwo mogę się dostosować. a możesz Spoko powiedzieć gdzie dokładnie w Austrii to cudo jest?



-No, ale po co ty tam leziesz?
-No bo tak i już.
16-11-2006 09:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
spoko
rock spires hunter


Postów: 2,699
Grupa: Zbanowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Niedostępny
Post: #5
RE: A może na ferratki do Austrii

Ustrik ,tak wygląda kawałek mapki z moimi bazgrołamiSmile
   



Aby wędrować po górach nie wystarczy mieć tylko dobre nogi ale także dobre oczy aby ich piękno podziwiać oraz dobre serce aby je pokochać.... .
17-11-2006 08:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Montenegro

****


Postów: 330
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #6
RE: A może na ferratki do Austrii

Jestem chętny. Poczekamy, zobaczymy co z tego wyjdzie. Jestem chętny. Pomysł świetny!!!



http://www.gory-szlaki.pl - serwis górski
17-11-2006 08:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Ustrik

*****


Postów: 1,182
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2006
Status: Offline
Post: #7
RE: A może na ferratki do Austrii

i wszystko jasne Smile



-No, ale po co ty tam leziesz?
-No bo tak i już.
17-11-2006 02:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Montenegro

****


Postów: 330
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #8
RE: A może na ferratki do Austrii

SmileJa tam chętny zawsze i wszędzie w każdym momencieSmile



http://www.gory-szlaki.pl - serwis górski
17-11-2006 02:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
spoko
rock spires hunter


Postów: 2,699
Grupa: Zbanowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Niedostępny
Post: #9
RE: A może na ferratki do Austrii

Więc po zimie powrócimy do tematu .Zobaczymy jaka grupka uzbierała by się .Jeżeli ktoś jeszcze miałby pytania to odpowiem.



Aby wędrować po górach nie wystarczy mieć tylko dobre nogi ale także dobre oczy aby ich piękno podziwiać oraz dobre serce aby je pokochać.... .
17-11-2006 03:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: