Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat
A może na ferratki do Austrii - Wersja do druku

+- Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl/forum)
+-- Forum: Górskie tematy (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Dyskusje na górskie tematy (/forumdisplay.php?fid=10)
+---- Forum: Ogólne (/forumdisplay.php?fid=42)
+---- Temat: A może na ferratki do Austrii (/showthread.php?tid=160)


A może na ferratki do Austrii - spoko - 16-11-2006 07:23 PM

Moi drodzy .Mamy już wstępnie dwa terminy spotkań Pierwsze w styczniu ,które zasugerował Sylwester.Drugie przełom maja i czerwca -Niskie tatry propozycja Ustrika .
A ja chciałbym coś zaproponować na lato a dokładnie to ferraty w Austrii
Zacznę w skrócie od początku.Otóż kiedyś w pracy umówiliśmy się z kolegą na wyjazd na zbiory winogron do Austrii.Kolega miał samochód a ja jakąś tam znajomość niemieckiego I wiedziałem gdzie są tereny winnic.Pojechaliśmy i po 3 dniach udało nam się zatrzymać kolega w jednej miejscowości a ja w drugiej.Nie będę opisywał tu pracy bo nie oto chodzi Tylko powiem że gospodarze winnicy u których pracowałem byli przesympatyczni .Nawiązałem  z nimi dobry kontakt .Ponieważ dysponujemy pokojem gościnnym -zaprosiłem ich do Polski.Przyjechali I spędzili u nas kilka dni Następnie oni nas zaprosili z rewizytą .Po kilku latach gdy kupiliśmy samochód pojechaliśmy do nich i pozwiedzaliśmy trochę bliższych i dalszych okolic Nocleg mieliśmy za darmo ponieważ oni też wynajmują pokoje gościnne .Dobry kontakt utzymuję z nimi do dzisiaj
A moja propozycja jest taka Jestem w stanie załatwić u nich nocleg bezpłatnie dla osób dysponujących własnymi namiotami.Byłaby też możliwość umiarkowanego skorzystania wody.zimnej i ciepłej.Namioty można rozbić u nich w ogródku.Można oczywiście również degustować winka.SmileMyślę ,że mógłbym to załatwić w granicach 4 do 5 osób .
Koszty to w zasadzie  tylko koszty podróży.Wyżywienie każdy może wziąść z Polski we własnym zakresie .Długość pobytu szacuję 5 -6 dni.Ja jak tam byliśmy to miałem suchy prowiant oraz możliwość zagotowania zupek,mleka czy herbaty.Mając bazę u gospodarzy stamtąd chciałbym robić wyprawy w Rax alpen.Hohe Wand i Schneealpen.Hohe Wand( w załączeniu zdjęcie) to 100m skalna ściana przez którą prowadzi 15 szlaów począwszy odłątwych turystycznych poprzez łatwe ferraty bez sprzętu po trudniejsze ferraty ze sprzętem..Raxalpen to 30  podobnych szlaków o różnej skali trudności .Sciana skalna ma wysokość 1000m oczywiście nie prostopadła .
W grę wchodzi dojazd do Austri samochodami.,którymi będzie można podjeżdżać pod określone partie gór.Ja sam dysponuję małym fiatem i mógłbym ewentualnie dobrać  2 osoby.Jeżeli to kogoś interesuje to proszę się wypowiedzieć wstępnie .Jeżeli ktoś ma szczegółowe pytania to proszę na prywatną wiadomość .
Myślę .że jest to dosyć tani sposób na zwiedzenie części Alp i wspinaczkę.Zachęcam też płeć piękną Niech za przykład służy MałaMI która już na alpy jest zdecydowana (prawda MałaMI)Smile
http://www.bag.pl/bagaznik/relacje_w_alpeczki.php
[attachment=610][attachment=609]


RE: A może na ferratki do Austrii - Sylwester - 16-11-2006 07:51 PM

Prawdę powiedziawszy mam zaplanowany na połowę czerwca turystyczny wyjazd z żoną w Alpy, coś w granicach 7-10 dni, obecnie czekamy na odpowiedź z planowanych miejsc pobytu co do ofert, a znając życie pojedziemy i tak "na wariata". Ciekawa ta Twoja oferta bo i u znajomych i tanio i piękna ściana ... hmm, nie pcham się z wyciągniętymi palcami - po prostu zobaczymy co z tego /mojego/ wyjdzie, u Ciebie i tak jestem najpóźniej na przełomie lutego/marca to porozmawiamy i ... kto wie do czego te rozmowy doprowadzą, pzdr. S


RE: A może na ferratki do Austrii - spoko - 16-11-2006 08:02 PM

Oczywiście Sylwester .Jak będziesz w Suchej to zapraszamy.
A tę informację dałem wcześniej Bo jeśli ktoś jeszcze nie planował wakacji to wydaje mi się ,że warto byłoby się zainteresować Choć to jeszcze trochę czasu


RE: A może na ferratki do Austrii - Ustrik - 16-11-2006 09:25 PM

ja jestem chętny na Alpy jak diabli!!! wszystko zależeć jeszcze będzie od kilku terminów różnych spraw ale ogólnie rzecz ujmując jestem bardzo elastyczny i łatwo mogę się dostosować. a możesz Spoko powiedzieć gdzie dokładnie w Austrii to cudo jest?


RE: A może na ferratki do Austrii - spoko - 17-11-2006 08:09 AM

Ustrik ,tak wygląda kawałek mapki z moimi bazgrołamiSmile
[attachment=611]


RE: A może na ferratki do Austrii - Montenegro - 17-11-2006 08:32 AM

Jestem chętny. Poczekamy, zobaczymy co z tego wyjdzie. Jestem chętny. Pomysł świetny!!!


RE: A może na ferratki do Austrii - Ustrik - 17-11-2006 02:36 PM

i wszystko jasne Smile


RE: A może na ferratki do Austrii - Montenegro - 17-11-2006 02:47 PM

SmileJa tam chętny zawsze i wszędzie w każdym momencieSmile


RE: A może na ferratki do Austrii - spoko - 17-11-2006 03:39 PM

Więc po zimie powrócimy do tematu .Zobaczymy jaka grupka uzbierała by się .Jeżeli ktoś jeszcze miałby pytania to odpowiem.