Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (4): « Pierwsza [1] 2 3 4 Następna > Ostatnia »
Śpiwór
Autor Wiadomość
Anna

****


Postów: 417
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2008
Status: Offline
Post: #1
Śpiwór

Dobry wieczór wszystkim:-)
Mam pytanie i prośbę zarazem.Czy moglibyście doradzić mi coś w kwestii zakupu śpiwora??( nie widziałam jeszcze takiego tematu).
Przeglądałam min. strony takich firm, jak:Roberts,Eksplo,Yeti,Małachowski. Jest tego dosyć sporo, w bardzo różnych( dużychkwasny) cenach i wybór jest ciężki.Myślę,że Wasza opinia mogłaby mi może w jakimś stopniu pomóc.
Potrzebuję kupić coś do 17, bo szykuje się na wyjazd:-)a w taką zimową(brrr) pogodę nie ma co bez porządnej "kołderki" wybierać się gdziekolwiek.
Myślę o zakupie puchowego śpiwora, a ponieważ wydatek będzie spory, to nie ma co podejmować pochopnych decyzji.
I jeszcze pytanie, czy słyszeliście coś o firmie sportex? Mój znajomy ma śpiwory tej firmy i zachwala.
dziękuję za jakiekolwiek rady


05-01-2009 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
paaulo
snow addict
*****


Postów: 1,625
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #2
RE: Śpiwór

W jakich warunkach chcesz używać tego śpiwora?


05-01-2009 09:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Galleahad

****


Postów: 491
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2008
Status: Offline
Post: #3
RE: Śpiwór

Ja mam od niedawna śpiwór Robertsa: puch kaczy 1100g, zakres temperatur: +10/-19/-26/-37
Znaczy to tyle, że przy +10 da się wytrzymać, a przy -19 jest komfort, przy -26 trzeba się mocno zapiąć i coś jeszcze włożyć na siebie, a przy -37 jeszcze się w nim przeżyje. Całość waży 1750g. Miałem go teraz na Sylwestra - nie wiem, ile dokładnie było w nocy stopni, ale zgodnie z danymi HZS na górze temperatura w nocy wynosiła coś ok. -15. Spało się wyśmienicie! Zimna w ogóle nie czułem, a spałem praktycznie w bieliźnie. Śpiwór jest bardzo dobrze wykonany, materiał solidny, dbałość o szczegóły, listwa ocieplana, ściagacz w kapturze i w kołnierzu, dystans na stopy, żeby nie wypychały końca śpiwora i żeby zimno nie było na końcu. Mogę więc szczerze polecić śpiwory tej firmy. Można zadzwonić, zamówić śpiwór o dowolnych parametrach (nawet spoza oferty). Wysyłka do domu za pobraniem lub przez sklepy Horyzontu.


05-01-2009 09:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Anna

****


Postów: 417
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2008
Status: Offline
Post: #4
RE: Śpiwór

paaulo: jesień- zima.

Dzięki Galleahadzie za odpowiedźSmile


05-01-2009 11:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
KasiaA
KrakowiankA
*****


Postów: 1,329
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2007
Status: Offline
Post: #5
RE: Śpiwór

ANNO, skoro jesień-zima to puchowy moze być najlepszym rozwiązaniem. Nie decyduj się na nic poniżej 800g puchu. A później należy szukać kompromisu pomiędzy wagą a możliwościami termicznymi śpiwora. Jeśli Twoje noclegi mają się ograniczyć głównie do schronisk, to nie schodziłabym zbyt nisko z komfortem termicznym bo za tym idzie większa waga (lub znacząco cena). Zwróć uwagę aby był szyty (pikowany) w taki kieszonki V-kształtne. Powinny być dwie warstwy takich kieszonek i zachodzić na siebie na zakładkę. Dobrze dobierz rozmiar do siebie, żeby śpiwór nie był za duży. W śpiworze puchowym śpisz zasadniczo w bieliźnie (lub nawet bez... Wink tak najłatwiej się zagrzać. Więc nie należy kombinować ze jeszcze kurtka i buty mają do niego wejść. Pamiętaj też później o właściwym przechowywaniu śpiworów puchowych aby nie traciły swoich właściwości. Najlepiej kosz wiklinowy.
Niestety, nie znam firmy o którą pytałaś...unsure



"[Tatry]...Przeto stałyście się marzeniem, tęsknotą ludzi spragnionych modlitwy bezsłownej i słońca"
06-01-2009 07:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
paaulo
snow addict
*****


Postów: 1,625
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #6
RE: Śpiwór

ANNA napisał(a):
paaulo: jesień- zima.

Ja bym stawiał na syntetyk. W puchu jesienią się ugotujesz, poza tym puch nie znosi wilgoci.
Puch najlepiej sprawdza się w suchych, a co za tym idzie mroźnych warunkach.

Roberts to sprawdzona firma, mam ich sweter puchowy.

Podstawowe pytanie - namiot czy schronisko?


Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2009 08:25 AM przez paaulo.

06-01-2009 07:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,672
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #7
RE: Śpiwór

KasiaA napisał(a):
... Pamiętaj też później o właściwym przechowywaniu śpiworów puchowych aby nie traciły swoich właściwości. Najlepiej kosz wiklinowy.
...

u nas śpiwory swobodnie wiszą w szafie Wink

I zgadzam się z paaulem, puch tylko na mroźną zimę, syntetyk jest bardziej uniwersalny, grzybek tak szybko nie zawita, łatwy w utrzymaniu czystości (pierzesz normalnie). Wiadomo najlepiej by było mieć oba, ale jeśli jeden to rozejrzałbym się za dobrym syntetykiem



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
06-01-2009 08:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
KasiaA
KrakowiankA
*****


Postów: 1,329
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2007
Status: Offline
Post: #8
RE: Śpiwór

Pablo napisał(a):

KasiaA napisał(a):
... Pamiętaj też później o właściwym przechowywaniu śpiworów puchowych aby nie traciły swoich właściwości. Najlepiej kosz wiklinowy.
...

u nas śpiwory swobodnie wiszą w szafie Wink
...


To niedobrze Pablo... powinien leżeć luźno w przewiewnym, niewilgotnym miejscu. Gdy wisi w szafie, to pierze lub wypełnienie syntetyczne jest zbite w jednym miejscu. Powinien leżeć Smile



"[Tatry]...Przeto stałyście się marzeniem, tęsknotą ludzi spragnionych modlitwy bezsłownej i słońca"
06-01-2009 08:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Anna

****


Postów: 417
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2008
Status: Offline
Post: #9
RE: Śpiwór

Kasiu i Paaulo, co do miejsc używania śpiwora, to różne i schronisko i namiot, z przewagą jednak schronisk.

Pablo, dobry syntetyk czyli np. jaki?
A co do śpiworów puchowych, to jak z ich czyszczeniem jest?


06-01-2009 06:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,672
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #10
RE: Śpiwór

np polski Pajak robi dobre śpiwory http://www.pajaksport.pl/%C5%9Apiw%C3%B3...d-108.html



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
06-01-2009 07:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #11
RE: Śpiwór

Wiesz Anna. Ze śpiworem to samo jak z innym górskim wyposażeniem. Nic nie jest uniwersalne. Trzeba zadecydować. Kupować wyposażenie na wiosnę aż jesień albo na zimę. Kiedy trzeba na cały rok, to niektóre rzeczy, w tym śpiwór, trzeba dublować Sad



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
06-01-2009 09:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Anna

****


Postów: 417
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2008
Status: Offline
Post: #12
RE: Śpiwór

Zgadzam się Stasiu. Tak sobie myślę,że ze śpiworem to tak jak przede wszystkim z butami.Nie ma jednych uniwersalnych i raczej ciężko o takie.Najlepiej jak ma się na zimę i na resztę sezonu.Coż, jak to się mówi pójdę kiedyś z torbami;-)Winkkwasny, ważne żeby w górySmile


06-01-2009 09:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
bober37

*****


Postów: 1,196
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2008
Status: Offline
Post: #13
RE: Śpiwór

Witam, tez mam spiwor od Robertsa ktory testowalem teraz w sylwestra i sprawdzil się wysmienicie, moj jest o kilka spopni wyzszy od kolegi Galleahada z gęsiego puchu, spalo mi się wysmienicie tez w samej bieliznie w tych sylwestrowych warunkach a co do sezonow to dokladnie jak mowi Stas w tym przypadku nie ma uniwersalnego, te nasze nqa cięzkie mrozy a na lato jesien wiosnę trza lrzejszy kupic, polecam na zimę Robertsa!!!!!!!!!Smile))))))))



Życie jest za krótkie....więc po cholerę być przeciętnym człowiekiem.... Kazimierz Kutz
06-01-2009 10:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Galleahad

****


Postów: 491
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2008
Status: Offline
Post: #14
RE: Śpiwór

Kochani,

napisał do mnie Grzesiek, kumpel z Wrocławia, że chce sprzedać śpiwór:

"Nowy(2 lata gwarancji, z metkami itd.) śpiwór puchowy Yeti GT Winter II 1100g puchu na komfort -24C. Cena w sklepie to ponad 1100zł.
Ja sprzedam za 750zł."

Jeśli jesteście zainteresowani, to piszcie na priva, a podam maila / tel. do Grześka.


26-01-2009 09:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
przemo

*****


Postów: 1,259
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jul 2008
Status: Offline
Post: #15
RE: Śpiwór

Tak sie złożyło że znalazł sie w końcu powód by kupić spiwór. Wymagania me wygórowane nie są, a więc:
konkretnie ma służyc do spania w schronie i pod namiotem w okresie tak od maja do września. Generalnie do 200 zł.

Tak też poszukując to i ówdzie wyszukałem takie oto:

http://www.e-horyzont.pl/fjord-nansen_2m...3395t.html
http://www.e-horyzont.pl/fjord-nansen_2m...3398t.html
http://www.e-horyzont.pl/fjord-nansen_2m...3397t.html
http://sherpa.pl/product_info.php/cPath/...ts_id/1915
http://sherpa.pl/product_info.php/cPath/...ts_id/1409

Tylko jak na to patrze:
spiwór co wazy ok 1900 g to chyba trochę za duużo...
a wymiary po spakowaniu ok.42/22 to też przy dużo...
ten nr 4. całekiem niezły wg. mnie, tylko że za krótki znów, bo mam 188 wzrostu....

Zapodajcie jakieś podpowiedzi, bo czas nagli, i bedzie trza coś kupić


01-06-2009 04:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: