Odpowiedz  Napisz temat 
8 DWSwB 2020 - PIEKNIE :D
Autor Wiadomość
tratina

*****


Postów: 1,179
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2010
Status: Offline
Post: #1
8 DWSwB 2020 - PIEKNIE :D

Dla takich chwil warto żyć..., gdyż życie ma się tylko jedno Wink

Ja wiem, że temat Babiej jest już obcykany na wszystkie strony, więc możecie się wynudzić, ale w takiej formie jeszcze chyba nie było. Może, więc ktoś przeczyta, choć zbyt długie nie będzie.

Weekend 8-9 luty był więcej niż wymarzonym dniem na Babiej - Królowej Beskidów. O tym jaka była aura przekonali się nasi skitourowcy w sobotę !ok
Ja miałam tą przyjemność by w ten piękny weekend spędzić tą noc właśnie na Babiej.
Był to tzw. 8 Diabelski Wschód Słońca w Bieli ad 2020, biorąc pod uwagę, iż pogodę oczywiście mieliśmy już dawno zamówiona, Naczelnik (czyt. organizator) zamówił już dawno, to noc wcześniej było bardzo mroźno i zła widoczność, a noc później wiatr w porywach do 150 km/h - a my pięknie wstrzeliliśmy się pomiędzy zimnem i wiatrem.

Opis będzie więc krótki, bo to zaledwie niecałe dwa dni. Czyli kółeczko z Diablakiem w 24 h Wink

Względem wyjaśnienia jeszcze jest to impreza organizowana co roku mniej więcej o tej samej porze. Jest to po prostu oczekiwanie na wschód słonca z noclegiem na szczycie Diablaka, pod niebem, na karimacie i w śpiworach przy murku. Jest to oczywiście w porozumieniu z Parkiem, Goprowcami, ekipą schroniska itp.

Ekipa była dość liczna i wszyscy poupychali się jakoś w autach i w sumie mieliśmy wyjść razem z Krowiarek o 15, ale że część ekpiy pojawiła się wcześniej, więc każdy poszedł tak jak przyjechał.
MI się zwalili na chatę między 0900 a 1000 i w osób 4 pomknęliśmy oliwkowym Bolidem na Krowiarki. Przygód po drodze co niemiara, półeczkę z bagażnika zgubiliśmy Big Grin ale na szczęście! się odnalazła i nie wyrządziła krzywd.

Po drodze w Zawoi jakiś obiadek i na parkingu spotkanie z kolejną ekipą i w górę. Szkoda, było tak pięknego dnia tracić, a nóż zobaczymy jeszcze zachód słońca i wschód Pięknego Łysego.

W drodze:
               

rzecz jasna, czołówki na podejściu nie potrzebne Łysy Swiecił, że HEJ i nic na to nie poradzę:    

Ale w sumie, po co ja w ogóle piszę tą relację... ??? hmm a no po to by się z Wami podzielić naszą radoscią, dumą, i pierwszym wspólnie zbudowanym domem śniegowym na Babiej --**** hotelem Big Grin

Padł pomysł aby zbudować quinzee.... ogłoszenie poszło, natomiast odzew był nie wielki. Ktoś tam napisał, że łopatę weźmie, ktoś inny wziął to za komlpletny żart... ale znalazła się ekipa, nie wiem czemu , ale akurat ekipa mojego wesołego auta, która rzecz wzięła na poważnie, Pani inżynier i pomysłodawczyni i my zawzięci - dlatego latałam po Krakowie i zbierałam łopaty , postanowiliśmy zbudować. To co nam wyszło przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Jak na piewrszy raz budowla miodzio. Było cieplutko, nie wiało, miejsce w pierszym rzędzie na wschód slonca, bez tłumów, aż się chciało tam dłużej zostać. Szczegółów nie będe może opisywać bo troszkę tego było, ale efekt dla nas bomba. Z wydrążonego wnętrza usypała się kolejna kupka , gdzie zrobiliśmy ławeczke i stolik na szmapana Wink
Cd miejsca , z racji tego ze na szczycie nie było zbyt wiele śniegu, została wybrana miejscówka blisko żółtego szlaku po słowackiej stronie, czyli z widokiem na Tatry i wschód, bo tam było najwięcej śniegu.

Kilka zdjęć jest po prostu poglądowych by zobaczyć w pełni tą budowlę, niestety na zdjęciach wszystkiego też nie widać. Nasz domek miał nawet półeczkę w środku na ważne rzeczy. Wiadomo, to był pierwszy raz, ale już wiemy co zrobić by było jeszcze wygodniej. A śnieg i temperatura były idealne na takie przedsięwzięcie, poza tym dzięki temu człowiek nie stał i nie marznął tylko się ruszał, bo na szczycie trocszkę już wiało wieczorem a u nas nic. Dobra może skończę biadolić i zapodam foto:

robota w toku:        
tu już gotowe:        
dzień dobry Słońce:                
a to ze szczytu już:    

i powschodznie śniadanko w domeczku, czekamy na wrzątek:    

tak prezentował się podgwiezdny szczytowy hostel:
   

i pożegnalna fota z naszym lokum:     , oczywiście była nas 4: trzy Baby jeden Facet.

Niestety nie wiemy ile było stopni w środku, ale skoro ja jako zmarzluch na zewnątrz musiałam mieć rękawiczki, a wewnątrz ich nie miałam to musiało być ciepło. Rano na spokojnie po sniadanku zebraliśmy się do MArkowych i już zaczynało wiać, a wiatr mial się wzmagać, a na wschodzie było cichutko. Rozleniwienie w schronisku i w rezultacie ostati zeszliśmy i ostatni wyjechaliśmy. Pora powrotu nie za wczesna i nie za późna , a dzień wykorzystany. Kilka zdjęć z powrotu jeszcze i już WAS nie męczę Big Grin :
                   

i ostatnie promienie:    

...WARTO BYŁO !!!! MEGA FUN Big GrinToungueCool



"Nie ma chyba trudniejszej do zniesienia choroby górskiej, niż brak Gór"
R. Messner
10-02-2020 11:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tomtur

*****


Postów: 7,585
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #2
RE: 8 DWSwB 2020 - PIEKNIE :D

Justyna mi też zdarzyło się spać na Babiej, ale na Boga nie zimąBig Grin wariatkaBig Grinok



"Bo właśnie tam wiem po co żyję."
11-02-2020 05:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Oliwka

*****


Postów: 1,747
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2013
Status: Offline
Post: #3
RE: 8 DWSwB 2020 - PIEKNIE :D

SUPER ok, ale trafiliście na pogodę, no miodzio Big Grin i pomysł z igloo też idealny.
Justyna, masz fantazję Smile ok


Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2020 12:55 PM przez Oliwka.

11-02-2020 12:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #4
RE: 8 DWSwB 2020 - PIEKNIE :D

Faktycznie zabawa w Eskimosów i budowa igloo to najlepiej wykorzystany czas. Macie wprawę w budowie podczas normalnych warunków. Teraz już Was nie zaskoczy budowanie schronu, kiedy na Diablaku będzie przebiegać diable wesele. ok
Tomaszu, nie jest tak źle. Trati jest większy zmarzluch niż Ty i to by miało być dla Ciebie wyzwaniem. Smile



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
11-02-2020 07:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
yoter

*****


Postów: 1,094
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: May 2009
Status: Offline
Post: #5
RE: 8 DWSwB 2020 - PIEKNIE :D

tratina napisał(a):
i już WAS nie męczę Big Grin

Ależ Justy, męcz nas Big Grin.

Gratulacje!
Oby więcej takich udanych szaleństw. Smile



góry to początek nieba
11-02-2020 07:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tomtur

*****


Postów: 7,585
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #6
RE: 8 DWSwB 2020 - PIEKNIE :D

Stanisław w tym roku jak robimy biwak to w górach na grani a nie w budach w dolinach, przyjdzie może czas że spróbujemy zimaBig Grin



"Bo właśnie tam wiem po co żyję."
11-02-2020 08:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #7
RE: 8 DWSwB 2020 - PIEKNIE :D

Tomaszu ja lubię schroniskową romantykę. Wink



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
11-02-2020 08:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,508
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #8
RE: 8 DWSwB 2020 - PIEKNIE :D

Fajnie Trati, dużo się napatrzyłem w tamte dni z oddali na Babią czyli Ty też tam wtedy musiałaś być Smile Też się zabieram za relację!

Ładna ta Wasza zaspa z dziuplą Smile



Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
13-02-2020 05:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tratina

*****


Postów: 1,179
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2010
Status: Offline
Post: #9
RE: 8 DWSwB 2020 - PIEKNIE :D

Pedro napisał(a):
Fajnie Trati, dużo się napatrzyłem w tamte dni z oddali na Babią czyli Ty też tam wtedy musiałaś być Smile Też się zabieram za relację!

Ładna ta Wasza zaspa z dziuplą Smile


Hmm... a skąd spoglądałeś na Królową ?

z ta zaspa z dziuplą fachowo nazywa się: Quinzhee



"Nie ma chyba trudniejszej do zniesienia choroby górskiej, niż brak Gór"
R. Messner
13-02-2020 07:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Anetta

****


Postów: 182
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #10
RE: 8 DWSwB 2020 - PIEKNIE :D

Justyś, super się czytało, zazdraszczam, choć nie wiem czy bym się odważyła, fajnie spędzony czas Smile


14-02-2020 09:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #11
RE: 8 DWSwB 2020 - PIEKNIE :D

Anetta, ja myślę, że dasz radę. Jezeli wytrzymałaś w zeszłym roku olizywanie wiatrem na Małym K., to byś otrzymała odwagę i na to ciepełko w "zaspie z dziuplą" na Babiej G. Smile
Może by było dobrze zorganizować jaką bibę pod sztandarem GŚ z budowaniem igloo i wykorzystaniem do spania.



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.

Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2020 11:40 AM przez Stasiu.

14-02-2020 11:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Anetta

****


Postów: 182
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #12
RE: 8 DWSwB 2020 - PIEKNIE :D

Stasiu, pewnie dałabym rade, tylko musiałbym jeszcze zasłużyć na taką ładna pogodę jak Wy wszyscy mieliście, bo na razie Babia kojarzy mi się z ekstremalnymi warunkami i brakiem widoków Smile


14-02-2020 01:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
hemlighet
Hemli
*****


Postów: 2,576
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2011
Status: Offline
Post: #13
RE: 8 DWSwB 2020 - PIEKNIE :D

Wow, ale budowla, super sprawa Smile No i te widoczki, cudne... Wyjazd trafiony w dziesiątkę Smile



http://hemli-w-gorach.blogspot.com/
15-02-2020 06:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,671
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #14
RE: 8 DWSwB 2020 - PIEKNIE :D

Trati gratuluję imprezy! Smile
Widoki wspaniałe tylko przeraża ta mała ilość śniegu.

Btw
W jamie, jak jest sporo śniegu to temperatura jest koło 0, zależy jak blisko gruntu. Więc może w takiej konstrukcji, usypanej jest podobnie.



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
16-02-2020 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tratina

*****


Postów: 1,179
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2010
Status: Offline
Post: #15
RE: 8 DWSwB 2020 - PIEKNIE :D

Pablo napisał(a):
W jamie, jak jest sporo śniegu to temperatura jest koło 0, zależy jak blisko gruntu. Więc może w takiej konstrukcji, usypanej jest podobnie.


Myślę, że koło zera było na pewno, jeśli nie więcej, a śnieg izoluje + 4 osoby w środku - było cieplutko Smile ok



"Nie ma chyba trudniejszej do zniesienia choroby górskiej, niż brak Gór"
R. Messner
16-02-2020 09:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: