Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (43): « Pierwsza < Poprzednia 1 [2] 3 4 5 6 Następna > Ostatnia »
Warunki turystyczne i pogoda w górach
Autor Wiadomość
Piotr A.

*****


Postów: 609
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2007
Status: Offline
Post: #16
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

okPablo dziekuje za cenne uwagi .A co do juniora to w tamtym roku zdobył Granaty od Czarnego Gąsienicowego, Szpiglasową od Doliny Pięciu Stawów ,Zawrat od Doliny Pięciu Stawów .Narazie wybieramy te łatwiejsze trasy w Tatrach w sezonie tylko letnim .Co mugłbyś nam jeszcze ewentualnie polecić .Jeszcze raz dziękuje za wypowiedż odnośnie Kościelca..ok


31-05-2008 04:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Dosia

****


Postów: 353
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: May 2008
Status: Offline
Post: #17
Beskid Żywiecki- stan szlaków

Mam prośbę o info. Może ktoś poruszał się ostatnio po szlakach Beskidu Żywieckiego.

28 czerwca planuję dogtrekking (piszę planuję, bo 14 czerwca mam 42 km w Czechach- Beskidy-Vielky Javornik i okaże się co z kolanem), ale korci mnie to niezmiernie i chyba nie przeżyję jak nie pojadę.

Doszły mnie słuchy że na Żywieczczyźnie masowo wycina się lasy. Nie ukrywam że wolałabym aby tych lasów było jak najwięcej. Ze wzgl. na psa odsłonięte tereny niezbyt wskazane. Poza tym podobno zaginęło wiele potoczków górskichSad.

Trasa przebiega tak:
1 etap: Oravska lesna- Przeł. Oszus, Przeł. Glinka, Krawców Wierch, Trzy Kopce, Pilsko
2 etap: Pilsko, Hala Miziowa, H. Rysianka, H.Lipowska, Boraczy Wierch, H. Redykalna, Ujsoły, Muńcół, Rycerzowa, Przeł. Przysłup, Przeł. Oszus, Oravska Lesna.

W żywieckim nie byłam już ze dwa lata, a na niektórych odcinkach tej trasy w ogóleSad.

Jak z wodą na pierwszym etapie, trafi się jakieś źródełko? Czy bardzo tam zdewastowali?Sad Na których odcinkach, oprócz hal, mogą się trafić dłuższe bezleśne odcinki?


Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2008 04:54 PM przez Dosia.

31-05-2008 04:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Łukasz

*****


Postów: 6,466
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #18
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

W ramach uszanowania świeckiej tradycji byłem w sobotę na Kościelcu. Suchy jak pieprz. Ani grama śniegu na szlaku. Podchodziłem od Zielonego Stawu. Tam sporo śniegu. Przy zejściu nad Czarny 3 - 4 płaty śniegu. Jeden warto ominąć. I do Murowańca jeden płat śniegu.

Natoniast w niedzielę byłem w stronach domowych - Rycerka Kolonia - Przegibek - Rycerzowa. Sporo błota, drzew zwalonych brak. Widoki i pogoda wczoraj wspaniałe.



"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"
02-06-2008 07:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
paulina
magurczanka ;)
*****


Postów: 1,678
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Feb 2008
Status: Offline
Post: #19
RE: Beskid Żywiecki- stan szlaków

Dosia napisał(a):
Mam prośbę o info. Może ktoś poruszał się ostatnio po szlakach Beskidu Żywieckiego. (...)

Doszły mnie słuchy że na Żywieczczyźnie masowo wycina się lasy. Nie ukrywam że wolałabym aby tych lasów było jak najwięcej. (...)

Jak z wodą na pierwszym etapie, trafi się jakieś źródełko? Czy bardzo tam zdewastowali?Sad Na których odcinkach, oprócz hal, mogą się trafić dłuższe bezleśne odcinki?


Dosiu- w odpowiedzi na Twój post- piszę:

Na terenie Beskidu Żywieckiego możesz poruszać się z pieskiem- nikt nie będzie Cię za to prześladował. Źródełek jest sporo, więc nie musisz się martwić o wodę dla pupila Smile no chyba, że będą jakieś koszmarne upały...

Lasy są wycinane z dwóch powodów:
1)Gdzieniegdzie wiatry wyrządziły ogromne spustoszenie i teraz trzeba z tym zrobić porządek.
2) Od kilku lat jest prowadzona systematyczna wycinka świerka, który został wprowadzony w Beskidy wiele lat temu (jeszcze za austro- węgier), mimo iż nie jest to jego naturalne środowisko i nigdy nie było. W związku z ociepleniem klimatu świerkowe drzewostany chorują- atakowane są przez grzyby i owady (opieńka, kornik) i stanowią zagrożenie dla całości lasu- stąd wycinki, których celem jest całkowite pozbycie się świerka i zastąpienie go buczyną.
Buk rośnie długo, ale klimat Beskidów jest dla niego idealny, więc wycięte połacie beskidzkich lasów znów kiedyś się zazielenią. Tymczasem pozostaje nam podziwiać piękne widoki, które odsłoniły się, na ogołoconych stokach Smile. Też ciężko mi się z tym pogodzić, ale innego wyjścia nie ma.



Kiedy w tęczy na niebie rozpoznasz kolorów życia odbicie, to znaczy po prostu, że kochasz życie! (...)

Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-06-2008 04:53 PM przez paulina.

02-06-2008 04:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Dosia

****


Postów: 353
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: May 2008
Status: Offline
Post: #20
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

DziękujęSmile

Martwię sie trochę o wodę na odcinku:
Przeł. Oszus, Przeł. Glinka, Krawców Wierch, Trzy Kopce, Pilsko.
Nie ma tam żadnego schronu, i jeśli nie ma jakiegoś źródełka, czy potoczku na szlaku, trzeba będzie trochę jej tachaćWink

Mam tylko nadzieję, że te upały zelżeją...


03-06-2008 02:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #21
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Dosia nie martw się. Orzeźwić się możesz na Przeł. Glinka w sklepie (po słowackiej stronie) i w Bacówce na Krawcowym Wierchu. Inaczej są to duże odległośći i w czasie upału trzeba faktycznie tarmosić się z wodą w plecaku. Gdybyś była szczepiona przeciwko tyfusowi, możesz też pić wodę z kałuż w razie potrzeby Toungue



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
03-06-2008 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Dosia

****


Postów: 353
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: May 2008
Status: Offline
Post: #22
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Dzięki Stasiu. Nie wiedziałam o tej bacówce i sklepiku. Ale jak są dwa "wodopoje" na trasie, to już wygląda to o niebo lepiejSmile


04-06-2008 01:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Dosia

****


Postów: 353
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: May 2008
Status: Offline
Post: #23
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

A co sądzicie o tych przewyższeniach:

Prevysenie: spolu za 2dni: 3760 m (tolko nastupaju, rovnako klesnu). 1.den: 1800m, 2.den 1960m

Dlzka: spolu 84km/ 1.den: 41km, 2.den:43km

Obrázek trasy: http://www.dogtrekking.info/images/oravs..._trasa.jpg

bo trochę mnie to zmroziłoSad




Załączone pliki Miniatury
   
06-06-2008 05:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,509
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #24
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Nie jestem Dosiu całkiem w temacie tego gdzie się wybierasz, ale 1800 metrów przewyższenia w jeden dzień to sporo. Dla porównania wyjście z Palenicy Białczańskiej na Rysy to około 1500 metrów przewyższenia.



Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
06-06-2008 05:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
gosia3ek
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
*****


Postów: 3,824
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2007
Status: Offline
Post: #25
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Dosiu, tak jak pisze Pedro, jest to spore przewyższenie, zwłaszcza w Beskidach, w których najczęściej idzie się "granią" pasma i nie wytraca się wysokości... więc takie przewyższenie o jakim piszesz może dać konkretnie w kość.
odległości kilometrowe nie przerażające... ale te przewyższenia kwasny
z drugiej jednak strony, będziesz miała swojego przyjaciela psiego, więc myślę, że inaczej będzie ono odczuwalne - na pewno mniej.
duża cześć trasy przebiegać będzie odkrytymi terenami więc jeżeli pogoda się utrzyma to może i Tobie i zwierzakowi przypiekać słoneczko nadmiernie.

ja ze swojej strony, radziłabym Ci najpierw się wybrać na ten trekking w Czechach 14tego, o którym wspominałaś wcześniej, zobacz co z kolanami (zwłaszcza na drugi dzień, jak masz taką możliwość to zrób i drugiego dnia jakąś podobną trasę)
a potem będziemy myśleć dalejSmile chociaż, ja na Twoim miejscu pewnie bym się wybrałaSmile żeby tylko startować, żeby tam byćSmile


06-06-2008 05:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #26
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Przewyższenie 1800 m i 1960 m w każdym dniu do góry i w dół są Devil. Jednak jest to do pokonania. Trzeba mieć dobrą formę. Mój rekord jest 1700 m.
Dosia - życzę Tobie i Twemu czworonogowi udanej zabawy. Czekam na refleksje. Huh



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
06-06-2008 05:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tomtur

*****


Postów: 7,588
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #27
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Stasiu ty policz przewyzszenie naszej ostatniej wycieczki ,to prawie jak twój rekord i to w 9 godzinSmilemyślałem ze nie dam rady przy twoim tempieSmile



"Bo właśnie tam wiem po co żyję."
06-06-2008 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,509
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #28
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Co do warunków w Tatrach to tak (z dnia 7 czerwca):
Kuźnice - Czarny Staw Gąsienicowy: niemal całkowicie bez śniegu (poza paroma metrami na podejściu pod morenę Czarnego Stawu)
Czarny Staw Gąsienicowy - Karb: jeden płat śniegu do obejścia, tak jak pisał wcześniej Łukasz. Da się obejść bez problemu.
Karb - Kościelec: warunki typowo letnie, sucha skała
Karb - "Pojezierze": dwa większe płaty śniegu, spokojnie do przejścia
Czarny Staw Gąsienicowy - Skrajny Granat: warunki typowo letnie, sucha skała
Skrajny Granat - Zadni Granat: ogólnie warunki letnie, jedynie przy trawersie pierwszego wierzchołka Zadniego Granatu (po zejściu z Pośredniej Sieczkowej Przełączki) trochę śniegu na nastromionym mocno stoku, trzeba uważać, ale przy samej skale da się go obejść
Zadni Granat - Kozia Dolinka: warunki letnie
Kozia Dolinka i zejście nad Czarny Gąsienicowy: tutaj jeszcze jest sporo śniegu, ale do przejścia bez raków.



Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
08-06-2008 10:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Dosia

****


Postów: 353
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: May 2008
Status: Offline
Post: #29
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Dziękuję za odpowiedzi. Naprawdę istotne są dla mnie Wasze opinieSmile

Jak tylko z moim kolanem nic się nie wydarzy w przyszłym tygodniu, to idę. Co mi tam, najwyżej po I etapie zakończę Smile Oby tylko zbyt upalnie nie było.


08-06-2008 02:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
gosia3ek
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
*****


Postów: 3,824
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2007
Status: Offline
Post: #30
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Dosia napisał(a):
Jak tylko z moim kolanem nic się nie wydarzy w przyszłym tygodniu, to idę. Co mi tam, najwyżej po I etapie zakończę Smile Oby tylko zbyt upalnie nie było.

ok:
dobrze mówisz kobietoSmile
będziemy trzymać kciuki... zeby się wszystko udałoSmile


08-06-2008 03:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: