Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (76): « Pierwsza < Poprzednia 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 Następna > Ostatnia »
Na temat Gor Skalistych w Canadzie.
Autor Wiadomość
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #466
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Grizzli, chyba masz zimą te najlepsze warunki do dreptania po kopcach. I to nie mówię o tych sztachetowcach, tórzy Ci muszą zazdrościć. Ja Ci zadroszczę tych samotnych i niemal dziewiczych wędrówek. ok



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
08-02-2016 05:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,672
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #467
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Zima w Kanadzie nie zawodzi ok

Stasiu, ale przecież Ty się skarżysz, że nie lubisz samotnych wędrówek uhm



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
09-02-2016 12:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #468
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Tak samo mysle,,, Stasiu samotnikkgiggle Musisz jedno zrozumiec ze przez wiele wiele gorski wedrowek pies chodzil ze mna. W tym tygodniu do Calgary nadchodzi duza odwilz. W Calgary i w podgorzu snieg zaniknie. Dzisiaj bylo + 8 C , jutro + 12 pojutrze + 15 Nawet kilka nocek bedzie w plusie. Kolo Lake Louise tego nie dotyczyok


09-02-2016 04:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #469
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

W zeszlym tygodniu w pogodzie nastapily u nas wielkie zmiany. Nadszedl Chinook i temperatura w Calgary w dzien podskoczyla do + 10 stopni. A wszelkie mrozy i zima przeniosla sie na wschod Canady. Gdzie pomalu im Niagara Falls zamarza. Mielismy takze temperature dochodzaca do + 15 Stopni. Przez to ocieplenie duzo sniegu zaniklo w podgorzu a w okolicy miasteczka Banff na nartach juz nie mozna sobie pojezdzic snieg prawie zaniknalkwasny. Tak sobie rozmyslalem gdzie wyskoczyc na narty. Dojechalem wiec do Johnston canyon. Na zachod podjechalem na moose meadows parking , snieg byl okeyok na parkingu do 40-50cm. postanowilem sobie podskoczyc gdzies nad Inkpots i dalej w teren. To Inkpots trasa byla ubita tak ze mozna bylo sie posuwac bez nart a powyzej trzeba bylo sie brodzic w sniegu az do kolan. Pogoda byla pochmurna i bylo w + 5 stopni . Snieg sie doklejal pod narty i byl mokry. Opuscilem parking 12.45 a powrocilem kolo 5 po poludniu. Bylo wietrznie. Kiedy dojechalem do Inkpots bylo kilka turystow. Zrobilem pare zdjec i postanowilem podbiegnac dalej dolina az do miejsca lawinowego. tak wiec zrobilem ok. Doszedlem do miejsca lawinowego i zawrocilem. Juz nie biore zadnego ryzykainnocent. Ostatnio w zeszlym tygodniu mojej zony kuzyn wybral sie z gruba 11 znajomych do Bow Hut i z tamtad mieli plany pojezdzic po lodowcu. Przed podejsciem na Bow Hut Lawina sniezna sie zsunela a przyczyna oni byli wiec jedna osoba byla 0.5 m pod sniegiem i wygrzebali ja zywa. Drugi polamal sobie nogi a trzeci wywinal sobie kolano. Kuzyn utracil tylko klucze do samochodu. Wiec po poludniu zadzwonili na rescue przez satelitarny telephone. Helicopter nie mogl dotrzec ze wzgledu na pogode wiec musieli przesiedziec cala noc w lawinowym terenieuhm az na nastepny dzien wrzytscy zostali evacuovani przez Helicopter..ok . Przez ta cieplejsza pogode mamy wiecej snieznych lawin w gorach. Mysle ze juz te czasy dla mnie sa przeszle kiedy w gorach nasycalem sie wiekszym ryzykiemkwasny . Obecnie mysle o bezpieczniejszym terenie na nartyok. Ten wyskok wczoraj na narty byl bez stresu a w samotnej wedrowce najlepiej unikac tego.. Snieg w okolicy Inkpots byl od 45-70 cm a dalej na polnoc juz dochodzil do 90 cm. ... Kilka zdjec z tego wyskoku......                                                                                                                                        


17-02-2016 05:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #470
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Postanowilem sobie wybrac kilka dni wolnego aby miec caly tydzien wolnyok. W niedziele podjechalem do edmonton, brakuje tam gor i wzgorzy wiec nie bede zadnych zdjec wklejaluhm. Obecnie ten Chinook nie moze nas opuscic. Snieg topnieje w podgorzu jest go tylko na lekarstwo. O nartach mozna sobie zapomniec. Albo obecnie potrzeba wyskoczyc wglebi gor az na stoki gor. Poniewaz temperatura jest w plusie wiec duzo lavin snieznych zchodzi z gor i sa wypadki. Jestem za stary na laviny , emeryture nie chce spedzic pod lavina.innocent Tak ze pogoda z temperatura w plusie dopisuje nam codziennie. Przez to tez dorwalem sobie grypke wiec nie mialem ochoty na wiekszy wyskok. Postanowilem znowu odwiedzic Prairie View Trail ,,, Barrier Lake Lookout. Tylko godzina jazdy od mojego domu. Ta trasa znajduje sie kolo Barrier lake, potrzeba skrecic na kananaskis. Wyjechalem z domu po 12 po poludniu. Oczywiscie zabralem psiaka ze soba. Wyjezdzajac z domu niebo bylo zachmurzone kiedy dojechalem na miejsce niebo bylo juz czesciowo zachmurzoneok. Na trase wyszedlem o godzinie 1,28 pm. Poczatkowo trasa byla sucha i mozliwie mozna bylo sobie podchodzic. W lesie na trasie pojawial sie lod i obawialem sie aby psiak nogi sobie nie naprezyl sciegna. Kilka lat temu na lodzie sobie nadwyrezyl sciegna i musial sie kurowac przez 1 miesiac ... Ale pies nie jest glupi wiec sobie wbil glowe ze poprostu unika lodowej trasy i chodzi po lesie. Czasem przebiegal to krzycze na niego slow down , slucha i to dobrze...Kiedy podchodzilismy pod szczyt wzgorza pogoda sie zmienila na slonecznaok. Po drodze spotkalem 2 dziewczyny ktore powracaly z tego wzgorza. i powracaly po lodzie bez dodatkowych kolczatek pod butami. Doszedlem na wzgorze wiatr byl maly bylo slonecznie i chlodno. Porobilem kilka zdjec okolic z tego wzgorza. bylem na tym w zgorzu ponad 20 razy az do znudzenia...blink Nie wiem co mam powiedziec czekac na ta wiosne... i spakowac swoje narty juz do schowkauhm. Moze snieg powroci , narazie bede lazic po gorach.....                                                                                                                             .......ok


25-02-2016 05:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
conti

*****


Postów: 2,412
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2014
Status: Offline
Post: #471
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Już pisałem, że masz tam super miejsca do deptania szlaków. Szczególnie z pieskiem jest fajnie pochodzić. Twoje zdjęcia jak zwykle bardzo fajnie się ogląda. ok


25-02-2016 08:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #472
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Taaak, grizzly ma zawsze pogodę. Jak on to robi. uhm
Tylko jednemu nie rozumiem. Co to jest być stary na lawiny? Shy Co potem oznacza, że człowiek jest młody na lawiny? jest jakaś różnica? Zawsze myślałem, że lawina sobie nie przebiera. Może jednak porywa tylko młodych, zdrowych i pięknych i tym ja mam przechlapane. Mnie lawina nie porwie.



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.

Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2016 08:59 PM przez Stasiu.

25-02-2016 08:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #473
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Stasiu napisał(a):
Taaak, grizzly ma zawsze pogodę. Jak on to robi. uhm
Tylko jednemu nie rozumiem. Co to jest być stary na lawiny? Shy Co potem oznacza, że człowiek jest młody na lawiny? jest jakaś różnica? Zawsze myślałem, że lawina sobie nie przebiera. Może jednak porywa tylko młodych, zdrowych i pięknych i tym ja mam przechlapane. Mnie lawina nie porwie.



Stasiu Big Grin Czlowiek przed emerytura nie slucha zony,,, poprostu jest gluchy.kwasny Wiec jaki kolwiek huk oberwania laviny jest nie doslyszalny na stare lata..ok. Bedac mlodszym mozna sprawnie sobie poplywac po lawinie. Na starosc sie nurkuje. Wiec czesciowo starsi ludzie zostaja przysypani sniegiem. Na starosc ma sie SKS wiec pare secund sie odpisuje przed zwrotem. Lawina nie przebiera wiec ja na starsze lata musze byc o wiele ostrozniejszy..U nas w Canadzie wlasnie ludzie juz na wczesniejsze emeryturze prubuja tego co nie prubowali za mlodszych lat i ta wczesna emerytura konczy sie tragicznie. Lawina zabiera mlodych i starszych ale bedac przed emerytura nie mysle aby sobie ukrocic ja wczesniej, i lawinowych miejsc juz nie wybieram. Bedac samotnym w gorskich terenach dawniej wiecej poswiecalem siebie w takich wyskokach obecnie mysle juz o latwiejszych bez problemowych terenach...Ostatnio u nas wiecej ludzi po 55 lat ginie pod lawina niz mlodych .....Rolleyes


Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2016 02:08 AM przez grizzly.

26-02-2016 02:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #474
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

conti napisał(a):
Już pisałem, że masz tam super miejsca do deptania szlaków. Szczególnie z pieskiem jest fajnie pochodzić. Twoje zdjęcia jak zwykle bardzo fajnie się ogląda. ok


Snieg zanika w podgorzu wiec za tydzien beda wieksze mozliwosci pochodzic po gorkach. Z pieskem to juz tak do 3,5 godziny na stare lata. Ma 11 lat wiec sie obawiam abym przypadkowo go nie znosil w plecaku z gorki...blink


26-02-2016 02:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
conti

*****


Postów: 2,412
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2014
Status: Offline
Post: #475
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

O takiego towarzysza wypraw musisz dbać. Psiak młody już nie jest, ale dajesz mu niesamowicie dużo radości w jego podeszłym wieku. Trudno się temu dziwić, bo na zdjęciach widać, że jest między Wami duża więź ok


26-02-2016 09:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #476
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Mialem w piatek wolne wiec wymyslilem sobie wyskok na Mount Allen Ridge. Aby dojsc na Mount Allan zabiera 6 do 7 godzin. Jest to dluga trasa. Postanowilem zabrac pieska ze soba i podejsc w jedna strone do 2,5 godziny i zejsc do 2 godzin na parking. Zapowiadali w Calgary do + 13 stopni ale na poludnie i wgorach zapowiadali wiatry. Dojechalem na parking i byl to moj drugi samochod na tym parkingu. Nie bylo nikogo poza tym drugim pojazdem. Wiec wyciagnelem pieska z samochodu i zaczelismy sobie podchodzic pod gore. Pogoda byla sloneczna nawet pies czul sie ze mu bylo na poczatek cieplo. Byl maly wiatr. Kiedy wyszedlem z lasu wiatr sie zrobil mocniejszy i wialo bardziej na poczatku grzbietu gorskiego. Po pewnym czasie wiatr sie zrobil niesnosny i wialo bardzo . Postanowilem jednak dotrzec na ten grzbied gorski. Przeszedlem 1,45 godziny.ok Wiatr zrobil sie bardzo silny . Co krok do przodu to podmuch zawrocil mnie dwa kroki do tylu. Do grzbietu mialem tylko 10 min.uhm Ale to wietrzysko dawalo sie we znaki takze mojemu pieskowi . Poprostu przy silnym wietrze siadal na tylku. Albo wiatr spychal go do krawedzi. Im blizej tego grzbietu wiatr juz byl tak silny ze nie mozna bylo posuwac sie do przodu. Postanowilem zawrocic.Sad Powrot byl tez sobie taki ze upadlem przy ty wietrze kilka razy na kolanakwasny Tak sobie zakonczylem taka sobie krotka wyprawe na wzgorze. Snieg powoli zanika ale wiatry sa nieznosne na szczytach gorskich.kwasny Kilka zdjec ztego miejsca bylem na tym szczycie 3-4 razy nawet moj piesek byl na nim zemna dwa razyok.........                                                                                                                                     ............


05-03-2016 06:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,672
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #477
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Ciekawe czy ci z drugiego samochodu gdzieś nie sfruneli uhm
A piesek doskonały statysta by pokazać jak wiało ok



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
05-03-2016 07:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
conti

*****


Postów: 2,412
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2014
Status: Offline
Post: #478
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Zdjęcia super. Prawie czułem ten ten wiatr. Następnym razem, jak będzie tak wiało, to musisz pieskowi założyć raki, żeby się nie ślizgał Smile


05-03-2016 07:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #479
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Pablo napisał(a):
Ciekawe czy ci z drugiego samochodu gdzieś nie sfruneli uhm
A piesek doskonały statysta by pokazać jak wiało ok



Drugi samochod nie byl mojunsure Bylo niewiele ludzi w piatek. Jak na zlosc kiedy mam wolne ,,kwasny dzisiaj i jutro zmienieli pogode na deszcz i snieg w gorach....Mialem ochote wyskoczyc do Radium dzisiaj wiec przez ten deszcz cancel. Przejazd z Banff w kierunku Radium moze byc ciekawy podczas sniegu i deszczu...


05-03-2016 04:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #480
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

conti napisał(a):
Zdjęcia super. Prawie czułem ten ten wiatr. Następnym razem, jak będzie tak wiało, to musisz pieskowi założyć raki, żeby się nie ślizgał Smile



Na zime i lato nie obcinam paznosci pieskowi. Latem pies sam sobie na skalkach szlifuje. Pare lat temu moja corka opiekowala sie zima moim pieskiem i obciela mu paznokcie. Po powrocie z urlopu zabralem go w teren i posliznal sie nadwyrezyl sciegnoSad i od tego czasu dalem do zrozumienia ze na zime nie powinno sie obcinac paznokci. Zima stanowia one a raki na lod i przez to pies mniej wchodzi w poslig. Ale od tego czasu nauczyl sie wiecej chodzic lasem i unikac lodu. ok . Jednak sa klopoty kiedy ma sie posadzki w domu sa one porysowane przez pieska...


05-03-2016 04:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: