Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (76): « Pierwsza < Poprzednia 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 Następna > Ostatnia »
Na temat Gor Skalistych w Canadzie.
Autor Wiadomość
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #331
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Conti DziekujeSmile

We czwartek mialem dzien wolny. Rano spojrzalem na pogode nie byla zbyt ciekawa. Temperatura - 8 stopni. Postanowilem wyskoczyc w gorki. Tylko czekalem do momentu az sie zrobi cieplej. Wyjechalem przed 12 w poludnie i na trase rozpoczylem 12,36 pm. Postanowilem wyskoczyc na Moose Mountain w poblizu calgary. Doszedlem do celu tylko bylo zimno i wiatr wial zimny od polnocnego zachodu. Powroclismy na parking po 5,36pm. Na tej gorze tez bylem mnostwo razy az do znudzenia. ok.... Tutaj zalaczam kilka zdjec widokowych z tego miejsca.........                                                                                                            


22-11-2014 03:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #332
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Snow is comingBig Grin Caly ten tydzien ma sypac w gorachok Moze nasypie pod nartyok a pozniej pod koniec tygodnia mrozykwasny Wyskoczylem sobie do gor dzisiaj mialem kilka malych tras. Nie chcialo mi sie wyskakiwac na dluzsza trase, wiec zaliczylem kilka mniejszych....kilka zdjec dolaczam z kananaskis....                                                                                                                                         ......


25-11-2014 05:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #333
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

W zeszlym tygodniu pogoda nam sie zalamala.Sad We czwartek zaczelo padac sniegiem i sypalo przez caly tydzien. Calgary koncem niedzieli otrzymalo 20 cm sniegu a podgorze od 35 do 50 cm . W gorach od 50 do 120 cm sniegu. W sobote i niedziele bylo bardzo mrozno w gorach. W niedziele rano w Lake louise temp. bez wiatru byla - 39 stopni. A w Banff - 36, w calgary -28 stopni bez wiatru. Mielismy wypadek w gorach. Wypadek nastapil w okolicy Grizzly Mountain. Jakis sobie doswiadczony 40 letni alpinista wyszedl w gory w Grizzly Canyon. Grizzly Creek. Na zewnatrz bylo - 25 stopni. Odszedl kilka godzin canyonem od parkingu. Po pewnym czasie snieg zaczal sypac tonami sniegu w okolicy. Gosciu staral sie zawrocic ale nie mogl sobie poradzic ze sniegiem do pasa. Pol godziny przed parkingiem znalezli go martwego i zasypanego w sniegu.Sad Gdzie on umarl glebokosc sniegu byla do 1 metra. A temperatura na zewnatrz w tym dniu siegala -32 stopnieSad We wtorek w tym tygodniu pogoda zaczela sie nadgrzewacSmile we srode zabralem psa w podgorze. Wyciagnelem narty i wyskoczylismy na trase. Ale bylo jeszcze zimno w tym dniu. pies duzo razy podnosil lapy i odgryzywal lod ze swoich stopSad Pojezdzilem sobie ze 2 godziny i powrocilismy do domu. We czwartem znowu zabralem narty i pogonilem sobie w podgorzu na ubitej snieznej trasie. tak samo piesek byl ze mna natej 2 godzinnej trasie. Pogoda byla cieplejsza. Zauwazylem ze mam troche klopotow z moja stopa na tych nartach. Po wypadku w meksyku mam obecnie klopoty ze skrecaniem z gorki na nartach. Tak ze musze nadbudowac i usilniec ta stope przez pewien czas zanim sie wybiore w gory na stoki. Zalaczam kika zdjec ok.....                                    


05-12-2014 06:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #334
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Wzeszlym tygodniu pogoda nam sie zalamala Sad A w tym tygodniu nadszedl Halny Chinook i odwilz na calego. W wtorek wyskoczylem ze znajomymi w podgorze na obieg na snowshoes. Ja rakietow sniegowych nie posiadam .Zabralem narty ale zostawilem w samochodzie wiec w hiking butach wybralem sie z nimi . Kilka zdjec z tego wyskokuSmile....                                                


13-12-2014 03:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #335
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

W piatek mialem dzien wolny. Spogladnem na zewnatrz pogoda byla sloneczna w gorach.ok Postanowilem wyjechac do Kananaskis droga 40 na poludnie az do Peter Lougheed Provincial Park. Gdy wjechalem w gory zauwazylem ze duzo sniegu zniknelo ze szczytow a szczegolnie ktore twarza sa wzrucone do slonca. Zaparkowalem samochod na parkingu, o 11 rano bylo sobie w plus 5 stopni celc. Postanowilem sobie wyskoczyc na Opal Range. Jest to miejsce gdzie mozna spedzic 10 godzin walesajac sie bo zboczach gor. Mialem na mysli wyskoczyc sobie na pierwsze wzgorze i nie chcialem sobie dalej isc ze wzgledu na pieska. A takze mam plan na jutro na sobote na narty pogonic sobie gdzies w glebiej w gorach gdzie jeszcze snieg pozostal. Na trasie nie bylo zbytnio sniegu i fajie sie podchodzilo pod szczyt. W odleglosci 100 metrow od szczytu zauwazylem dzikie barany na szczycie tej gory. A szczegolnie wzrucilem uwage na samca ktory ciagle spogladal na mnie i na mojego pieska. Nie podobal mu sie moj pies. Kiedy podszedlem do 20 metrow na wzgorzu pojawilo sie wiecej baranow. A kiedy podszedlem 10-15 odleglosci. Cale stado zaczenalo tupac butami w skalkach i bardzo krzywo spod oka spogladali na nas. Musialem wyciagnac petarde i wystrzelilem gwizdzacy naboj ktory ich wystraszyl i odpedzil 300-400 metrow od szczytu. Kilka zdjec tych zaczepnych goraliblink...             Wyszlismy na wzgorze zerwal sie zimny wiatr nazucilem kurteczke na siebie i przez pol godziny podziwializmy krajobrazok Wiecej zdjec z tej wycieczki.....                                                                                                                                 ..... wiecej zdjec w nastepnym poscie......


13-12-2014 04:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #336
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Opal Range jest bardzo dlugi ridge z roznymi wzgorzami. Mozna na nim spedzic caly dzien lub kilka dni. Wyskoczylem tylko na pierwsze wzgorze ze wzgledu na pieska. Piesek bedzie miec 10 lat i nie chcial bym go znosic z powrotem z gory w plecaku. Troche za ciezki dla mnieunsure Spedzilismy w sumie kolo 4,5 godzin na tym malym wyskoku ,,,A jutro na nartyok..Wiecej zdjec ztego miejsca......                                                                                                 ......ok


13-12-2014 05:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
watażka

*****


Postów: 596
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2014
Status: Offline
Post: #337
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

wybacz grizzli że z tobą mało korespondujemy ale sam wiesz: Góry Skaliste to dla nas trochę świat z innej z bajki, ale marzenia są więc może kiedyś??!!


13-12-2014 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
watażka

*****


Postów: 596
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2014
Status: Offline
Post: #338
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

nie wiem dlaczego nie mogę edytować swojego postu
chciałem dopisać, że twoje zdjęcia są świetne, dodawaj je do konkursów


13-12-2014 10:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
watażka

*****


Postów: 596
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2014
Status: Offline
Post: #339
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

a piesek to wyżeł, czy housek bo nie bardzo rozróżniam tych ras???


13-12-2014 10:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #340
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

W piatek wyskoczylem sobie na Opal Range. Byl to wyskok na pierwsze wzgorze. Zabralem pieska ze soba.. Planowalem nastepny wyskok zrobic na narty. Juz piatek wieczorem zapowiadali zmiane pogody na sobote.Umowilem sie znajomym ze wyjedziemy w sobote o 10 rano i pojedziemy az do Spray Lakes Provincial Park na Mount Shark gdzie zawsze w tej okolicy jest wiecej sniegu. Kiedy wstalem o 7 rano na zewnatrz padal deszcz i bylo w Calgary plus 4 stopnie.Skancelowalem ten wyjazd i znowu planuje na niedziele wyskok w ten region. Moj znajomy odmowil mi wyjazdu na ten dzien. Zostalem samotny na ten wyjazd. Po poludniu w sobote troszeczke snieg popadal w okolicach gor i troszeczke w Calgary. Wyjechalem w niedziele o 10,40 z rana i prawie po 1,5 godziny dojechalem do Mount Engadine Lodge. Tam w poblizu zaparkowalem samochod i wyskoczylem trasa na Smuts Pass ,, Trasa czasami zwana Commonwealth Creek Trail. Bylem na tej trasie moze 20 lat temu. Chce zaznaczyc ze Mount Smuts jest to najgorsze podejscie w naszych gorach do wyjscia na ten szczyt bez linnek , najgorszy na scrambling. Duzo ludzi uzywa linek a to sie juz nie liczy. Mozna dotrzec na ten Pass przed wyjsciem na szczyt. Wiec postanowilem zabrac narty i dotrzec do pewnego miejsca gdzie nie ma mozliwosci laviny snieznej. Na trasie byly pustki. Snieg ktory spadl w sobote poproszyl tylko trase dodatkowo 5 cm. Glebokosc sniegu byla 60 cm a dalej pod wzgorzem do 1 metra. Poczatkowo trasa byla w dobrym stanie. Posuwalem sie zasypanym ubitym szlakiem. Kiedy juz dotarlem w podgorze zauwarzylem ze ta trasa jest zarosnieta malymi drzewkami i poprostu gubilem sie w okolicy. Od 20 lat wyroslo mnostwo drzewek powyzej 1 metra i czesc tej trasy jest zarosnieta. A szczegolnie zimowa pora ciezko jest znalez te podejscie na wzgorze. Po 2 godzinach bladzac po okolicy powrocilem do samochodu. Spedzilem na trasie do 4 godzin. Pogode mialem spaniala a temperatura dochodzila do -5 stopni. Piesek pozostal w domu...... Dolaczam zdjecia z tego wyskokuok...                                                                                                                                             ...............


15-12-2014 04:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #341
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

watażka napisał(a):
wybacz grizzli że z tobą mało korespondujemy ale sam wiesz: Góry Skaliste to dla nas trochę świat z innej z bajki, ale marzenia są więc może kiedyś??!!

.....


Moj piesek to niemiecki shorstko wlosy wyzel, do polowania na ptactwo..
Nie przejmuje sie tym ze mi nikto nie odpisuje. Mysle ze zachwascilem te forum moimi opisami z gor Skalistych. Musze sie wyluzowac aby nie zostac obrzucony bananami. Pozdrowieniaok


15-12-2014 04:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
conti

*****


Postów: 2,412
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2014
Status: Offline
Post: #342
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Ej no nie zachwaściłeś. Moim zdaniem wręcz przeciwnie. Zdjęcia i opisy z tamtych stron świata to piękne i niespotykane kwiatki. Jeśli uważasz, że to zachwaszczanie, to zachwaszczaj. Dla mnie sadzisz i pielęgnujesz piękne i rzadko spotykane kwiaty. Ja chętnie oglądam zdjęcia które tutaj wrzucasz i bardzo chętnie oglądam wstawiane przez Ciebie opisy.

A Twój wyżeł, ma tam niezły raj. Psy lubię wycieczki, szczególne te ze swoim przewodnikiem.


15-12-2014 05:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
watażka

*****


Postów: 596
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2014
Status: Offline
Post: #343
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

myślę że mnie źle zrozumiałeś, relacji z wyjść w góry nigdy nie za wiele, chętnie poczytamy, zdjęcia piękne i dodawaj ich jak najwięcej, ale myślę że po prostu w temacie Gór Skalistych nie mamy za dużo do powiedzenia, bo ich nie znamy, a ty właśnie przybliżasz nam je
4800 km tak wysokich gór robi niesamowite wrażenie, trudne to do wyobrażenia, my to podniecamy się 100 km pasma giggle


15-12-2014 05:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,150
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #344
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

watażka napisał(a):
myślę że mnie źle zrozumiałeś, relacji z wyjść w góry nigdy nie za wiele, chętnie poczytamy, zdjęcia piękne i dodawaj ich jak najwięcej, ale myślę że po prostu w temacie Gór Skalistych nie mamy za dużo do powiedzenia, bo ich nie znamy, a ty właśnie przybliżasz nam je
4800 km tak wysokich gór robi niesamowite wrażenie, trudne to do wyobrażenia, my to podniecamy się 100 km pasma giggle


Nie jest tak zle.. Zrozumialem cie ok Poprostu zblizaja sie swieta. A pozniej na przyszly rok planujemy jechac z rodzina do Costa Rica. Musze troszeczke odpoczac na tym. Znam ze te odleglosci sa duze a takze koszta powiazane z przyjazdem do gor Skalistych sa takze duze. Ja bede cos miec ciekawego to znowu cos wrzuce.ok Nie mowie o chwastach o moich zdjeciach, tylko ten jezyk polski w opisach jest zachwaszczony takiego polaka mieszkajacego na emigracji. blink. Ale trudno zrozumiec troche mozna.. Pozdr.


15-12-2014 06:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
conti

*****


Postów: 2,412
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2014
Status: Offline
Post: #345
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

No to czekam na kolejne wieści z Twoich wyjść w góry.
To nie takie zwykłe czekanie, to czekanie z niecierpliwością.


15-12-2014 08:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: