Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: Filmy o górach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
O właśnie, film do którego dałeś linki będzie jednym z cyklu.
klub activelifedvd: Jeszcze w tym roku ukażą się na DVD 2 nowe filmy dotyczące akcji ratowniczych TOPR. Pierwszy opowie o kilku szczególnie trudnych akcjach z udziałem śmigłowca w ostatnich latach. Drugi o pierwszych latach udziału śmigłowca w akcjach ratowniczych w relacjach m.in. pilota Tadeusza Augustyniaka. W filmach zostaną wykorzystane materiały archiwalne ze źródeł TOPR. Koprodukcja Artica Production i Kiwi Film.
Sponsor Salewa.
ostatnio oglądałam ,,touching the void", bardzo mi się podobał, fajne ujęcia jest co pooglądac i ogolnie film daje do myśleniaSmile

mam zamiar tez obejrzec ,,vertical limit", juz nawet mam go, ale znalezc czas to co innego Toungue
Wczoraj mignęła mi przed oczami zapowiedź filmu pt. "Cisza".
W przyszłym tygodniu (chyba 28 X) TVN wyemituje ten film.

http://www.plejada.pl/87167,0,wizyta-na-...wideo.html
... no właśnie... będzie może ktoś miał możliwość nagrania tego filmu "Cisza", bo ja niestety nie będę mógł go zobaczyćkwasny mimo że bardzo mi na tym zależy, gdyby ktoś miał chęci to będzie super...
Pozdrawiam

maciek napisał(a):
Wczoraj mignęła mi przed oczami zapowiedź filmu pt. "Cisza".
W przyszłym tygodniu (chyba 28 X) TVN wyemituje ten film.

http://www.plejada.pl/87167,0,wizyta-na-...wideo.html


Dziś o 21.30 w TVN.
Powtórka w poniedziałek 1 listopada.

http://www.teleman.pl/prog-16475111-praw...cisza.html

Obejrzę.

Dobrze,ze jest powtórka bo obawiałem się,że przez pracę stracę możliwość oglądnięcia tego filmu.
Hello wszystkim, czy ma ktoś film "Cisza" ten ktory był emitowany w czwartek w tvn?
Jesli ktoś ma może udostepnic?
"Cisza"...film ciekawy, choć mnie nie porwał. Szkoda, ze skupił sie na przeżyciach wewnętrznych rodziców, a nie uczestników i nauczyciela, gdyż wtenczas byłby bardziej edukacyjny. Film tez chyba zmienił pewne fakty, dość istotne, jeśli chodzi o przyczyna wypadku. To jest minus.

tomsek napisał(a):
Hello wszystkim, czy ma ktoś film "Cisza" ten ktory był emitowany w czwartek w tvn?
Jesli ktoś ma może udostepnic?

Film będzie emitowany ponownie 1 listopada o godz. 14.45 o czym była już mowa w bliźniaczym temacie.

http://www.gorskiswiat.pl/forum/showthre...#pid101813

A swoją drogą, czy nie należałoby tych tematów połączyć w jeden?

Film mocno refeleksyjny, uważam że dobrze i starannie zrobiony. Skupił się na przeżyciach wewnętrznych rodziców fakt, ale takie było założenie twórców i myślę, że to wyszło im bardzo dobrze.

Dla mnie film na powiedzmy 4+. Warto było oglądnąć.
Oglądnełem.

Kameralna produkcja. A dla mnie, Chiefie, nie szkoda, że skupił się na przeżyciach rodziców. Swoją drogą czy pokazano by autentyczne odczucia grupy skoro tylko trzy osoby przeżyły i mogą pod wpływem szoku nie pamiętać wszystkiego ?

I pozytywne zakończenie ; pogodzenie się ze śmiercią bliskich - wg mnie to miał reżyser na myśli pokazując wspólne wyjście rodziców na Rysy.

Co do Tatr w filmie. Kilka pięknych ujęć okolic Morskiego. I kilka z lotu ptaka. Ten serialik pokazujący "codzienne życie ratowników" w życiu takiego poziomu nie osiągnie.
Też oglądałem. Film moim zdaniem bardzo dobry i warto go zobaczyć. Ucieszyło mnie, że Tatry były Tatrami, Morskie Oko było Morskim okiem czego brakuje w serialu o którym już wyżej napisał Łukasz. Film naprawdę daje do myślenia i doskonale pokazuje to co czuli bliscy ofiar.
Dla mnie jak najbardziej na plus.

Łukasz napisał(a):
A dla mnie, Chiefie, nie szkoda, że skupił się na przeżyciach rodziców.

Takie było zapewne zamierzenie reżysera. Jednak przez to film ten nie ma żadnych przesłań edukacyjnych, poza "straszakiem", a tematyka filmu aż się o to prosiła. Bynajmniej nie chodzi mi tutaj o osądzanie, kogo kolwiek, lecz o istniejących pewnych emocjach/ambicjach, jakie zapewne były wśród młodzieży, jak i u nauczyciela. Nie wyjaśnił przyczyn pójścia i podjęcia tego ryzyka.

Łukasz napisał(a):
Swoją drogą czy pokazano by autentyczne odczucia grupy skoro tylko trzy osoby przeżyły i mogą pod wpływem szoku nie pamiętać wszystkiego ?

Z tego, co wiem, to ta wycieczka była w większej ilości osób, więc "atmosferę" jak wtenczas była można było odtworzyć. Film był oparty na faktach, dodatkowo z autentycznymi nazwiskami, więc moim zdaniem powinno być ujęte, że dzień wcześniej nauczyciel wyszedł z pierwsza grupą na Rysy. Ten fakt, mógł być główna przyczyna wypadku przy kolejnej próbie.

Film, gdyby się reżyser postarał, mógłby mieć naprawdę dużo walorów edukacyjnych, ku przestrodze dla inszych. Szkoda, ze nie poszedł w tym kierunku.

Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
Przekierowanie