Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (2): « Pierwsza [1] 2 Następna > Ostatnia »
Biała Dama
Autor Wiadomość
hemlighet
Hemli
*****


Postów: 2,576
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2011
Status: Offline
Post: #1
Biała Dama

Sobotni poranek. Po przejechaniu dwóch porządnie górskich dróg karoca zaczyna trochę protestować. Lekko zdenerwowani zastanawiamy się, czy mądre będzie pchanie się jeszcze na 1000 m.n.p.m....
Tyle w przybliżeniu bowiem mają Krowiarki. Pomysł pójścia na Babią pojawił się wczoraj. Koniec października, pogoda piękna, świeża warstewka śniegu... Po długich rozmyślaniach gdzie tu się wybrać w Tatrach postanowiliśmy je olać na rzecz Królowej Beskidów. A, bo Wojtek jeszcze nie był. A, bo ja zawsze byłam jakoś w lecie.

Droga na Krowiarki jednak jest nieco łaskawsza, i przy tym łagodniejsza. Trochę nam się zeszło przy pokonywaniu górskich serpentyn, toteż godzina nie jest już najmłodsza. Spodziewam się tłoku na przełęczy... A tu proszę! Pięć samochodów na krzyż! Jak widać, śnieg to skuteczny odstraszacz Toungue

Brr. Albo to zimno? Krowiarki witają nas w chmurach. Wyruszamy szlakiem przez oszroniony, bajkowy las. Naiwna, myślę, że tak będzie cały czas i przywiozę sporo pięknych ujęć babiogórskich lasów...







5 minut później chowam aparat w pośpiechu. Chmurka się skończyła, a w środku lasu zaczęło po prostu... padać Wink Efekt topniejącego, pięknego szronu. No i masz babo placek...

W drodzę na Sokolicę trochę tańczymy na lodzie, ogólnie ten ich piękny chodniczek niebardzo, jak widać, sprawdza się przy pierwszym małym ataku zimy.

Na Sokolicy ukazuje się sama Biała Dama. Dzisiaj, jak widać, w humorze, nieprzykryta tym razem charakterystyczną czapeczką z chmury. Czas tą okazję wykorzystać!





Na szlaku puściutko. Im wyżej, tym przyjemniej. Zostawiamy w dole Sokolicę, gdzieś tam pod nami też chmury.







Na grani deczko wieje. W sumie zapewne też dlatego możemy cieszyć się dzisiaj super widocznością. Kaptury na głowy i w górę!





W Tatrach chyba wieje... Przynajmniej tak nam się wtedy wydaje. Potem, z Bartkowej relacji dowiemy się, że jednak się myliliśmy Wink





Za każdym razem na Babiej daję się nabrać, że to już za chwilę, że za kolejnym kopczykiem na pewno już zobaczymy szczyt... W rzeczywistości kopczyki się mnożą i mnożą, aż w końcu...



Jest!







Schodzić tą samą drogą nam się oczywiście nie chce, a więc myk w stronę Przełęczy Brona. Po drodze podpytujemy napotkanych ludzi, czy da się przejść szlakiem Markowe Szczawiny - Krowiarki, który jest w tym czasie zamknięty z powodu remontu. Niezbyt chce nam się obchodzić dołem Wink





Na przełęczy wpadam jeszcze na pomysł szybkiego odwiedzenia Małej Babiej.



Od ludzi na szczycie dowiaduję się, że da się przejść tym szlakiem, chociaż trzeba będzie się trochę zaprzyjaźnić z błotem. Okeej Wink



Z Brony znowu wchodzimy do trochę mokrego lasu, żeby po kilkudziesięciu minutach ukazało nam się schronisko:



Jakoś nie chce nam się tam zachodzić. Widzimy sporo ludzi, którzy skręcają w szlak w stronę Krowiarek. Hm - czyli faktycznie nie może być tam źle!



Hm - po około godzince przyjemnej wędrówki dochodzimy do owego "trudnego momentu" - błoto faktycznie jest, z tym, że chyba po kolana - nie chcemy dokładniej sprawdzać Big Grin Z półkilometrowym odcinkiem męczymy się chyba z pół godziny. Przebijamy się przez strome krzory zaraz nad ścieżką. Sama nie wiem ile razy grozi nam wpadnięcie do tego... czegoś. W sumie, to mamy za swoje Wink

W takiej nieco błotnistej atmosferze wchodzimy znowu w chmury na Krowiarkach i żegnamy się z Królową Beskidów Smile



http://hemli-w-gorach.blogspot.com/
14-12-2014 09:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
mirek

*****


Postów: 6,610
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2008
Status: Offline
Post: #2
RE: Biała Dama

Super,mieliście farta pogodowego.3 razy tam byłem i nie miałem tyle szczęścia.




Załączone pliki Miniatury
   

..To wódka? ? słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) ? Na litość boską, królowo ? zachrypiał ? czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.?
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
14-12-2014 10:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
conti

*****


Postów: 2,412
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2014
Status: Offline
Post: #3
RE: Biała Dama

Pogoda dała Wam tym razem fory. Ale to za Wasz upór Smile i zdecydowanie. No ale co jak co, ale pierwsze zdjęcie wygląda jak z bajki. Powiększyłem sobie i napatrzeć się nie mogłem. Wygląda jakby było trójwymiarowe. Opis ścieżki również bardzo fajny i przyjemny do czytania.


14-12-2014 11:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
watażka

*****


Postów: 596
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2014
Status: Offline
Post: #4
RE: Biała Dama

popieram contiego to pierwsze zdjęcie niesamowite, też na nim przystanąłem i zastanawiam się jak osiągnęłaś taki fantastyczny efekt


14-12-2014 05:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
hemlighet
Hemli
*****


Postów: 2,576
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2011
Status: Offline
Post: #5
RE: Biała Dama

Dziękuję Wam za dobre słowo Smile

Mirku, ja też z dobre dwa razy odwiedzałam Babią w chmurach i widoki mogłam sobie tylko wyobrażać. Kapryśna jest, ale w końcu Ci się uda Wink

watażka napisał(a):
popieram contiego to pierwsze zdjęcie niesamowite, też na nim przystanąłem i zastanawiam się jak osiągnęłaś taki fantastyczny efekt


W sumie to ja tylko zrobiłam zdjęcie - jakoś tak się poszczęściło, że ładne, miękkie światło przyświeciło akurat jak byliśmy w chmurach. W programie podciągnęłam tylko trochę kolory i lekko przyciemniłam boki, więcej raczej nic nie trzeba było robić Smile



http://hemli-w-gorach.blogspot.com/
14-12-2014 07:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tomtur

*****


Postów: 7,587
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #6
RE: Biała Dama

Babia zawsze jest dobra aby na nią wejść,dzisiaj też musiała mieć widoki,z M,krywania była super widoczna    



"Bo właśnie tam wiem po co żyję."
14-12-2014 07:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
PiotrekDz
...
*****


Postów: 3,603
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2010
Status: Offline
Post: #7
RE: Biała Dama

Baba jak to Baba, zawsze z klasąSmile
Już się biało robi a jak dla mnie w bieli, w zimowych kolorach góry są chyba najładniejsze.
Wczoraj na Babią spod domu patrzyłem, akurat tam chodziliście Smile



Teroz w kazdym domu tranzystory grajom
Lejom wode lejom, ludzi ogłupiajom
14-12-2014 08:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
conti

*****


Postów: 2,412
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2014
Status: Offline
Post: #8
RE: Biała Dama

Kurcze, ale Wy macie fajnie. Wyglądacie sobie przez okno i widzicie góry. Ja do najbliższych gór mam 300 km. No chyba, że 130 km mam do Gór Świętokrzyskich. Może chociaż w Świętokrzyskie zacznę zabierać moją lepszą połóweczkę.


14-12-2014 09:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,672
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #9
RE: Biała Dama

Piękne mieliście warunki, lubię takie relacje, gdzie widać co mnie ominęło (w sensie widoków)
Kurcze, coraz bardziej mam na nią ochotę, może przy okazji zimowych Tatr by się udało uhm



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
14-12-2014 10:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
szewczyczek

*****


Postów: 4,480
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2011
Status: Offline
Post: #10
RE: Biała Dama

A ja znowu wyobrażałem sobie pierwsze wejście na Babią Górę w paskudnej zimowej zawierusze. I też nie do końca się udało, choć wiatr mnie szybko ze szczytu wygoniłSmile



Hej ho, zwariowana przygodo!
15-12-2014 09:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
hemlighet
Hemli
*****


Postów: 2,576
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2011
Status: Offline
Post: #11
RE: Biała Dama

PiotrekDz napisał(a):
Wczoraj na Babią spod domu patrzyłem, akurat tam chodziliście Smile


Wczoraj (w sensie w sobotę) warunki pewnie były podobne, ale my dreptaliśmy na Babią pod koniec października - mam zawsze małe obsuwy w dodawaniu relacji Shy



http://hemli-w-gorach.blogspot.com/
15-12-2014 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #12
RE: Biała Dama

hemlighet napisał(a):

PiotrekDz napisał(a):
Wczoraj na Babią spod domu patrzyłem, akurat tam chodziliście Smile


Wczoraj (w sensie w sobotę) warunki pewnie były podobne, ale my dreptaliśmy na Babią pod koniec października - mam zawsze małe obsuwy w dodawaniu relacji Shy


Hemli, to się trzeba nauczyć pisać w relacji datę. Też, jak wczoraj patrzyliśmy z Tomturem na Babią, to rozmyślałem kto z forumowiczów po nie drepcze.



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
15-12-2014 06:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
PiotrekDz
...
*****


Postów: 3,603
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2010
Status: Offline
Post: #13
RE: Biała Dama

hemlighet napisał(a):

PiotrekDz napisał(a):
Wczoraj na Babią spod domu patrzyłem, akurat tam chodziliście Smile


Wczoraj (w sensie w sobotę) warunki pewnie były podobne, ale my dreptaliśmy na Babią pod koniec października - mam zawsze małe obsuwy w dodawaniu relacji Shy

Smile Byłem pewien, że to z tej soboty, tym bardziej że Babia na którą patrzyłem pod wieczór też pokryta białym, jak w relacji (poniżej ten widok ode mnie)



Teroz w kazdym domu tranzystory grajom
Lejom wode lejom, ludzi ogłupiajom

Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-12-2014 08:21 PM przez PiotrekDz.

15-12-2014 08:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
conti

*****


Postów: 2,412
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2014
Status: Offline
Post: #14
RE: Biała Dama

Ech... Czy to ważne czy ta ta, czy inna sobota. Zdjęcia są wyśmienite, że palce lizać i opis jak dla mnie super. Zatem cieszmy się, że Hemli pokazała nam to co widzimy powyżej. Ja się bardzo cieszę, że mogę popatrzeć i poczytać. Też myślałem, że to ta sobota, ale to jest sprawa znacznie mniej istotna, rozmywająca się pomiędzy wspaniałościami widoków z fotek.


Piotrek jeżeli to widoki od Ciebie z domu, to jadę do Ciebie. Piękne widoczki... Aż ślinka cieknie Smile


Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-12-2014 08:32 PM przez conti.

15-12-2014 08:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
hemlighet
Hemli
*****


Postów: 2,576
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2011
Status: Offline
Post: #15
RE: Biała Dama

Hm, w sumie wystarczyło w tytule relacji dodać "październikowa", żeby rozwiać wątpliwości uhm Będę na przyszłość pamiętać Shy A akurat wtedy, kiedy się tam wybraliśmy, czyli w październiku, to było chyba po pierwszym takim poważniejszym opadzie śniegu. Patrząc na zdjęcie Piotrka to teraz pewnie jest go tam tyle samo Smile



http://hemli-w-gorach.blogspot.com/
15-12-2014 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: