Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (4): « Pierwsza < Poprzednia 1 2 3 [4] Ostatnia »
niedźwiedź, to nie miś
Autor Wiadomość
Smotrawa

**


Postów: 31
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2010
Status: Offline
Post: #46
RE: niedźwiedź, to nie miś

chief napisał(a):
Jednak sa rejony, w które chcę jechać po to, aby np. tego ryzyka unikać.


To z ciekawości zapytam - jakie to rejony ?

Bo sądzę, że prawdopodobieństwo spotkania niedźwiedzia w każdych innych górach na Słowacji jest większe niż w Tatrach.
Po prostu dlatego, ze w Tatrach jest duży ruch turystyczny, a w innych górach znikomy.
Za to niedźwiedzie w innych górach, gdzie nie mają na co dzień do czynienia z ludźmi po prostu się ich boją.
Podobno najwięcej niedźwiedzi jest w Murańskiej Płaninie, ja 6 lat temu idąc tam z moimi synami spotkałam rodzinkę niedźwiedzi - też mamę z dwójką dzieci.
One przed nami uciekły.

Pozdrowienia

B.



-------------------------------------------------
Najlepszy na świecie kurs przewodnicki Smile

http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/kurs-20132014/
16-11-2010 05:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
lucyna

*****


Postów: 935
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2010
Status: Offline
Post: #47
RE: niedźwiedź, to nie miś

Mam do przekazania smutną wiadomość. Została skłusowana młoda niedźwiedzica na Pogórzu Przemyskim. Znaleziono ją koło Rybotycz, zginęła w męczarniach w sidłach.



Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php?...Itemid=242
18-11-2010 03:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
lucyna

*****


Postów: 935
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2010
Status: Offline
Post: #48
RE: niedźwiedź, to nie miś

Witam po długiej nieobecności. Prawdę powiedziawszy trochę stęskniłam się za Wami Smile
Ostatnimi czasy ganiam pomiędzy szkoleniami i konferencjami co jest diablo przyjemnie, zdobywam też potrzebne mi informacje. Rozmawiałam tu z Januszem o niedźwiedziach na Słowacji. Wczoraj byliśmy szkoleni przez pracownika Parku Narodowego Połoniny przez naukowca słowackiego. Oczywiście prelekcja dotyczyła przede wszystkim PN Połoniny i Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery Karpaty Wschodnie oraz sposoby ochrony przyrody na Słowacji (muszę przyznać, że bardzo złego) ale potem zeszliśmy i na niedźwiedzie. Otóż inwentaryzacja wykazała, że na Słowacji żyje 600 osobników, czyli około 300 mniej niż podają to niektóre media. Na ternie PN Połoniny 20 osobników. Na szczęście nasze bieszczadzkie (po słowackiej stronie zwane Bukovskimi wierchami, część z nich obejmuje park narodowy) nie są zsynantropizowane, boją się człowieka i na jego widok uciekają. Zresztą tu nie ma zbyt dużo turystów, część wsi wysiedlono w czasie budowy zbiornika wody pitnej Starina, młodzi wyjeżdżają, nastąpiłaby renaturalizacja przyrody, ale niestety wycinka drzew tu trwa, ze hej. Żal serca ściska obserwując to co Słowacy wyrabiają na ternie parku narodowego. Sad



Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php?...Itemid=242
19-12-2010 10:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: