Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (4): « Pierwsza [1] 2 3 4 Następna > Ostatnia »
Gdzie mogę chodzić po Tatrach z moją 8-letnia córką
Autor Wiadomość
xtadziox

**


Postów: 19
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2007
Status: Offline
Post: #1
Smile  Gdzie mogę chodzić po Tatrach z moją 8-letnia córką

Witam Wszystkich miłośników gór,w zeszłym sezonie razem z rodziną byłem pierwszy raz w Tatrach i wiem że teraz będę wypoczywał tylko w górach.I w chwili obecnej układam sobie plan szlaków na ten rok.proszę o podpowiedż bardziej doświadczonych turystów.Mam problem gdyz nie wiem czy moja 8-letnia córka da radę przejść trasę z schroniska  na Chochołowskiej Polanie/do którego postaram się podjechać/-Grześ-Rakoń-Wołowiec-Łopata-Kończysty Wierch-Trzydniowański Wierch-Szlak Papieski-Polana Chochołowska.Chcę dodoać,iż mała jest dobrum piechurem w zeszłym roku weszła na Giewont i wróciła przez Grzybowiec,była nad Morskim Okiem z którego przeszła przez Świstową Czubę do Doliny Pięciu Stawów powrót Doliną Roztoki.Jest na prawdę dobrym piechurem i chętnie chodzi po górach,ale zastanaiwam się czy podany przeze mnie szlak nie będzie dla niej zbyt ciężki gdyż nigdy tam nie byłem a bardzo chciałbym go przejść.Proszę o podpowiedż i propozycję ewentualnych szlaków.Z góry dziękuje .Pozdrawiam wszystkich na forum.


17-01-2007 08:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
spoko
rock spires hunter


Postów: 2,699
Grupa: Zbanowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Niedostępny
Post: #2
RE: Gdzie mogę chodzić po Tatrach z moją 8-letnia córką

Sądzę ,że po tym co Napisałeś o możliwościach córki .to jest w stanie przejść ten szlak Tym bardziej jeżeli start zacząć od schroniska .Szlak nie jest trudny Byle pogoda dopisała .I wyjść wcześnie aby nie pędzić po szlaku.Myślę ,że taką ciekawą trasą byłoby przejsćie do Gąsienicowej i nad Czarny staw apotem przez Karb z powrotem do Murowańca i powrót



Aby wędrować po górach nie wystarczy mieć tylko dobre nogi ale także dobre oczy aby ich piękno podziwiać oraz dobre serce aby je pokochać.... .
17-01-2007 08:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,508
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #3
RE: Gdzie mogę chodzić po Tatrach z moją 8-letnia córką

Witaj XTadziox. Napisz proszę czy mówisz o warunkach letnich, choć myślę że pewnie tak. Trochę trudno ocenić co kto ile potrafi, niemniej wspomniana przez Ciebie trasa jest dużo bardziej wymagającą (kondycyjnie) od wejścia na Giewont. Może lepiej spróbować robić krótsze trasy i np. w jeden dzien zrobić Chochołowska - Grześ - Rakoń - Wołowiec - i zejście do Chochołowskiej? To i tak będzie sporo godzin chodzenia, a szkoda zniechęcać kogoś do gór zbyt długim chodzeniem na początku zainteresowania górami. Mógłbyś też zrobić Starorobociański Wierch z Chochołowskiej, wchodząc np. od Polany Trzydniówki, a schodząc poprzez Dolinę Jarząbczą. Takie są moje sugestie jesli chodzi o Chochołowską, natomiast myślę, że najlepiej zrobić sobie kilka możliwości przed wyjazdem i na miejscu zobaczyć na ile sił i chęci starczy córeczce Smile Pozdrawiam.



Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
17-01-2007 08:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Danusia

*****


Postów: 634
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2006
Status: Offline
Post: #4
RE: Gdzie mogę chodzić po Tatrach z moją 8-letnia córką

Ja tez podobnie jak Pedro twierdzę że to bardzo forsowna trasa. W zeszłym roku we wrześniu nią szłam. Trasa z dzieckiem - na cały dzień (i to bardzo długi dzień, zresztą wystarczy policzyć czasy przejść). Jeśli jednak sie zdecydujesz to mam dwie sugestie
1. Weż spory zapas wody, bo po drodze nie ma gdzie uzupełnić (no chyba że z nieba, czego nie życzę)
2. Dobrze przed wejściem na Jarzębczy zrobić sobie solidny odpoczynek i uzupełnić "paliwo". Podejście jest żmudne a zważywszy na to, ze będziecie mieć już swoje w nogach może dać naprawdę popalić.



Rosną skrzydła u ramion,
czas się w wieczność przemienia,
obłocznieją wszystkie ziemskie sprawy,
gdy zmierzamy do szczytu po kamieniach...
17-01-2007 09:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #5
RE: Gdzie mogę chodzić po Tatrach z moją 8-letnia córką

Witaj xTadzioX.Przejście trasy zaplanowanej przez Ciebie wg mapy wyd."Sygnatura"-zajmuje ok 7.30 h-rada Spoko,by wyjść jak najwcześniej jest w tym kontekście-bardzo trafna.Dodam od siebie,że przydałaby się na ten dzień bardzo dobra prognoza pogody.Szlak ma uciążliwe podejście z przeł Niskiej na Jarząbczy Wierch.Na stronę polską istnieje tylko jeden szlak ew.wcześniejszego zejścia(zielone znaki do Wyżniej Chochołowskiej.
Słowackie stane lesy wg.ostatniego numeru kwartalnika "Tatry"planują w rej.przeł Dziurawej(odcinek grani między Wołowcem a Łopatą) montaż ułatwień-łańcuchy.
Proponowana trasa Murowaniec-Karb-Dol.Stawiańska -Murowaniec jest dobrym projektem.Dodałbym szlak zielony z Murowańca na Gęsią Szyję i dalej niebieskim do Palenicy Białczańskiej.pozdro.



17-01-2007 09:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,508
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #6
RE: Gdzie mogę chodzić po Tatrach z moją 8-letnia córką

Odnośnie wychodzenia na szlak wcześnie rano to jest to dobra rada nie tylko przy tym szlaku Smile ja zawsze staram się wcześnie wychodzić - kilka zalet: mniej ludzi na szlaku, więcej zapasu czasu więc nie trzeba się tak spieszyć, mniejsze ryzyko napotkania burzy (częściej występują popołudniu).



Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
17-01-2007 09:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #7
RE: Gdzie mogę chodzić po Tatrach z moją 8-letnia córką

W samej rzeczy Pedro.Dopowiem ,że łatwiej zaobserwować koziczkę czy inne cuda tatrzańskiej przyrody.



17-01-2007 10:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,508
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #8
RE: Gdzie mogę chodzić po Tatrach z moją 8-letnia córką

Co do kozic czy innych żyjątek to jest to związane ściśle z ruchem turystycznym. Widziałem już kozice o wczesnym poranku na Świstówce, późnym popołudniem w Furkotnej Dolinie, po zachodzie słońca w Dolince za Mnichem, a bliżej godzin poludniowych to chociażby w dolinie Hlińskiej czy Starorobociańskiej - ale to był wrzesień i mało ludzi. Tak więc można przez cały dzień, ale tak jak mówisz Doktorze większa szansa z rana bo mało ludzi na szlaku - szczególnie w Tatrach Polskich.



Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)

Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2007 10:13 PM przez Pedro.

17-01-2007 10:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Sylwester

*****


Postów: 5,035
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2006
Status: Offline
Post: #9
RE: Gdzie mogę chodzić po Tatrach z moją 8-letnia córką

8 latka na łańcuchu ... a jak ją asekurowałeś, bo lonży a tym bardziej innego szpeju to pewnie nie miałeś?
Pokaż jej dolinki i okolice stawów w Zachodnich, a jak będzie chciała więcej zabierz ją na łatwiejsze górki /kilka z nich wymienili moi poprzednicy, ale zwróć uwagę na długość trasy/ i ucz zachowań w górach - na trudniejsze górskie sprawy jeszcze będzie czas


17-01-2007 10:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #10
RE: Gdzie mogę chodzić po Tatrach z moją 8-letnia córką

Tak Pedro .Schodząc ze Skrajnego Granatu(po wcześniejszej wędrówce OP z przełęczy Krzyżne)-napotkałem Kozicę ,najprawdopodobnie capa-pilnującego własnych włości.Za nic nie chciał zejść ze szlaku,przeciwnie,począł się zbliżać.Gdy tak doszedł sobie na 10 kroków zacząłem rozważać ewentualny odwrót za najbliższą wantę.Na szczęście dla mnie,nie stwierdził rywala w mojej osobie i poszedł własną drogą.



17-01-2007 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #11
RE: Gdzie mogę chodzić po Tatrach z moją 8-letnia córką

Odnośnie projektu statnych lesov -zapodane za nr 19 kwartalnika 'Tatry".Faktem jest ,że w okolicach przeł.Dziurawe zdarzyło się sporo wypadków turystycznych,większość w zimie,ale nie tylko.



17-01-2007 10:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
xtadziox

**


Postów: 19
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2007
Status: Offline
Post: #12
RE: Gdzie mogę chodzić po Tatrach z moją 8-letnia córką

Dzięki Wszystkim za mądre uwagi,czytała je moja córka i powiedziała cyt."niech nie fifrają ja i tak to przejdę"ale ja chyba się zdecyduję na krótszy wariant dojdę do Wołowca i będę wracał bo po co się forsować chodzenie po górach musi być przyjemnością.Jestem z Pomorza i góry odwiedzam raz w roku zawsze latem w moim urlopie.Czytałem wypowiedzi na forum gdyż interesuje mnie sprzęt w który mam wyposarzyć razem ze mną cztery tj.żona syn 14-lat i córka 8-lat.W zeszłym roku nie wyekwipowaliśmy się dobrze i w tyym roku ma być inaczej.Ale jak czytam o kijkach za 300zł butach za 500 itp. to stwierdzam że mnie na to nie stać bo muszę kupować wszystko razy 4 to sobie policzcie.Napiszcie wg. Was wyposarzenie niezbędne dla mojej rodziny z nazwami firm bo chce do wakacji sobie to kupić.Chodzi mi najbardziej o buty.Piszcie o rzeczach w cenach w dolnych granicach.Bo ja nie mogę sobie pozwolić na bogaty wyjazd w góry,bo potem musiałbym jeść bułkę np. z tapetą.


18-01-2007 11:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Piotr

****


Postów: 122
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #13
RE: Gdzie mogę chodzić po Tatrach z moją 8-letnia córką

Masz odważną córkę hehehehe. Ja w zeszłym roku zrobiłem podobną trasę. Z Doliny Chochołowskiej przez Starorobociańską na Grabowe Sedlo z tamtąd Bystra i Błyszcz następnie przez Klin aż po Wołowiec i zejście do wyżniej Doliny Chochołowskiej i dalej do Zakopca. Powiem nie polecam gdyż trudności większych nie ma, ale podejścia nie sa zbyt miłe. Kiln i Wołowiec jak dla mnie to koszmar. Zdecydowanie wole łańcuchy Toungue. Małe kamienie uciekają spod nóg nic przyjemnego. Poza tym jak dla mnie Czerwone Wierchy bardzo fajny szlak z pięknymi widokami. Przełęcz Iwaniacka, Hala Stoły. Wszystko niżej a widoki i tak piękne (Warto rozważyć te szlaki choćby jako dobry spsób na aklimatyzacje)

Może Wrota Chołubińskiego i Szpiglasowa (ale nie wiem czy sam z 8 letnim dzieckiem bym się wybrał gdyż podejście od strony doliny 5 stawów ubezpieczone jest łańcuchami)

Pozdrawiam serdecznie Smile


18-01-2007 12:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
xtadziox

**


Postów: 19
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2007
Status: Offline
Post: #14
RE: Gdzie mogę chodzić po Tatrach z moją 8-letnia córką

Faktycznie moja mała jest odwarzna a kondycje ma lepszą ode mnie.Ona lubi szlaki po których może się wspinać po kamieniach,trzymać się łańcucha itp.A nie lubi chodzić po monotonnych trasach takich jak na przykład asfaltem na Morskie Oko.chociaż Morskie Oko to wg. mnie najpiękniejsze miejsce w Tatrach to dojście tam wspólnie z ogromną liczbą ludzi,asfaltem fajne nie jest.
      Pozdrawiam


18-01-2007 01:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Sylwester

*****


Postów: 5,035
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2006
Status: Offline
Post: #15
RE: Gdzie mogę chodzić po Tatrach z moją 8-letnia córką

xtadziox -
Nie spotkałem się jeszcze z kijami dla dzieci, jak sie uprą to kup im na giełdzie, czy w komisie używanego sprzętu za parę groszy krótkie narciarskie ... w sprawie butów - nie przesadzaj, to dopiero początek, łagodno-przyjazne wyjścia więc zwróć uwagę nie tyle na gore i membrany, co na najzwlyklejsze adidasy z grubymi spodami i najlepiej trochę wyższe, tym bardziej, że za rok/dwa dzieciaki i tak wyrosną. W sprawie niezbędnych gadżetów na szlaku /rozmawiamy oczywiście o niezimowych wyjściach/ radzę kupić coś z impregnowanych pelerynek z kapturami, ubierzesz rodzinkę w razie konieczności "na cebulę" i po sprawie. Z niezbędnych rzeczy zwracam uwagę na właściwie wyposażoną apteczkę, przygotowanie logistyczne /opracowanie trasy ze zwróceniem uwagi na zagęszczenie poziomic, czasy przejścia, ekspozycje i inne niebezpieczne miejsca, możliwość odpoczynku i ew. schronienia się/ pojemniki na prowiant i napoje, a przede wszystkim nigdy nie zapomnij zabrać ze sobą głowy, bo z tego co piszesz to Ty wszystkiego będziesz dopilnowywał. Sprawa osprzętowania o której napisałem dotyczy dzieciaków, bo w sprawie "dorosłego" wyposażenia musisz zdecydować sam, a jak napiszesz coś więciej o sobie i rejonie zamieszkania, to inni wyślą Ci i adresy pobliskich sklepów i namiary na sklepy internetowe i możliwość poczytania o wynikach porównań - testów różnych wyrobów w zależności od marki. Do sprawy podejdź spokojnie, masz jeszcze czas do lata, poczytasz, wybierzesz i wszystko poukładasz, a jak będziesz miał jakieś wątpliwości - pytaj, to jest przyjazne forum tym bardziej, że lepiej zapytać, niż błądzić ...
- pozdrawiam


18-01-2007 01:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: