Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (2): « Pierwsza [1] 2 Następna > Ostatnia »
NIŻNE TATERY
Autor Wiadomość
Ustrik

*****


Postów: 1,182
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2006
Status: Offline
Post: #1
NIŻNE TATERY

hej, w zeszłym roku wybrałem się na narty do Jasnej pod Chopokiem (2024 m) w Niżnych Tatrach. Trafiłem w pogodę jak nigdy! było pięknie.
góry widziałem już z autobusu i byłem strasznie podniecony. Pogoda z rana nie klarowała się zbytnio. Mgła była, ale jak się okazało tylko w okolicy Tatr Wysokich. Dalej sięjuż wszystko wyjaśniło. Wiedziałem, że dzień będzie bardzo udany. i się nie pomyliłem Big Grin

Kiedy dojechaliśmy na miejsce nie widac było żadnych szczytów. sam las.
Wyciągnąłem buty narciarskie z bagażnika. Były całe zamarźnięte i miałem straszne problemy z ubraniem ich. Wkońcu się udało. kupiłem karnet na cały dzień. Wsiadłem do 6 osobowego krzese... sofy właściwie, i ruszyłem na górę. Przez dłuzsza chwilę jechałem przez las. Napięcie rosło, bo spodziewałm się widoków iście boskich. Wyżej i wyżej a tu ciągle las. W dole narciarze. nogi już mnie świeżbiły. W połowie drogi na górebyłem juz gotowy do jazdy - gogle na oczach, szalik uwiązany szczelnie, kije obwiązane wokół rekawic. Właściwie siedziałem jużw pozycji zjazdowej Smile sofa była tak cicha,że słyszałem szus sniegupod nartami jadącymi pode mną. Cały się trzasłem. Wysiadłem na wysokości powyżej 1000 m. Obróciłem sięza siebie i zobaczyłem przepiękny widok, ale nie zniewalający. Zamiast zjechać w dół podszedłęm kawałek na jeszcze jedno kszesełko. Tak wyjechałem na wysokośc ponad 1800 m. Obrót - szok! zostałem porażony, a czym? zobzczycie na zdjęciach Wink
powiem tylko, że niebo było czyste jak róża rosą okryta o poranku, a błękit jego ze śniegową bielą pastel tworzyły uroczy.
Tak to też zniewolił mnie widok jaki ujrzałem. ale nie postanowiłem jechac w dół od razu. Przedemną był Chopok, na który trzeba było wyjśc piechotą z nartami na plecach. tak też się stało. Szło się trudno, bo narty ciężkie a buty uciążliwe. Na szczęście mrozik był i twardy śnieg zalegał na zboczu, toteż się nie ślizgałem. tutaj chciałbym napisać o pewnym ukraińcu, który dźwigałze sobą3 pary nart - swoje i swoich domowych kobiet: zony i córki. Biedaczysko był wykończony. Dziewczyny też miały cięzko. Wtedy se postanowiłem: Nigdy! ;D
szedłęm jakieś 30 minut, a gdy doszedłem wzmocniło się doznanie piękna jakie odczułem nieco niżej. Obraz istnie fantastyczny. "władca pierścieni" jak to mówi mój kolega Bohun. i z jednej i z drugiej strony. w lewo i w prawo - coś pięknego! potem już tylko jazda przez cały dzień jasny. Rewelacja. W tym roku teżsiętam wybiorę. Nie raz zapewne, ale drugiej takiej pogody miec nie będę raczej. toteż szczęślwy jeste, że chociaż ten jeden raz mogłem być tam w tak cudowny dzień. zdjęcia będa za chwile.



-No, ale po co ty tam leziesz?
-No bo tak i już.
15-11-2006 01:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
spoko
rock spires hunter


Postów: 2,699
Grupa: Zbanowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Niedostępny
Post: #2
RE: NIŻNE TATERY

Ustrik .Bardzo pięknie i patetycznie ale zdjęć nie maSad



Aby wędrować po górach nie wystarczy mieć tylko dobre nogi ale także dobre oczy aby ich piękno podziwiać oraz dobre serce aby je pokochać.... .
15-11-2006 01:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Fazik
Kierowca TYRa
*****


Postów: 6,677
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #3
RE: NIŻNE TATERY

Piękny opis, ale tak troszeczkę jak Buster, zbudowałeś pewne napięcie i....
Czekamy na fotki Smile !!
A tak na marginesie czy ktoś wie ci się dzieje z Busyerem?? Kiedy ostatnio się aktywował na forum bo według statystyk był 4go Listopada jak wstawił temat niedokończony, martwię się że nas nie lubi Sad albo co gorszego... TFU TFU Przez lewe ramię!!



Wyrwać się z miejskiego betonu, choć na dzień, choć na chwilkę, Żeby nie zwariować...
15-11-2006 01:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Ustrik

*****


Postów: 1,182
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2006
Status: Offline
Post: #4
RE: NIŻNE TATERY

już idą zdjęcia. mam nadzieję,że jak zobaczycie te zdjęcia to poczujecie choć ulamek tego co ja będac tam wtedy.
i jadziem ...




Załączone pliki Miniatury
                           

-No, ale po co ty tam leziesz?
-No bo tak i już.
15-11-2006 03:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Ustrik

*****


Postów: 1,182
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2006
Status: Offline
Post: #5
RE: NIŻNE TATERY

i dalej




Załączone pliki Miniatury
                           

-No, ale po co ty tam leziesz?
-No bo tak i już.
15-11-2006 03:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Ustrik

*****


Postów: 1,182
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2006
Status: Offline
Post: #6
RE: NIŻNE TATERY

no jeszcze troszeczkę




Załączone pliki Miniatury
                           

-No, ale po co ty tam leziesz?
-No bo tak i już.
15-11-2006 03:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Ustrik

*****


Postów: 1,182
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2006
Status: Offline
Post: #7
RE: NIŻNE TATERY

i meta Smile




Załączone pliki Miniatury
       

-No, ale po co ty tam leziesz?
-No bo tak i już.
15-11-2006 03:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Montenegro

****


Postów: 330
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #8
RE: NIŻNE TATERY

To zapodałeś serię zdjęć. PIĘKNE!!! Chyba też będę musiał tam wpaść. Widoki przepiękne!!! Gratuluję wyjazdu.



http://www.gory-szlaki.pl - serwis górski
15-11-2006 03:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Fazik
Kierowca TYRa
*****


Postów: 6,677
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #9
RE: NIŻNE TATERY

Cudnie, naprawdę cudnie...



Wyrwać się z miejskiego betonu, choć na dzień, choć na chwilkę, Żeby nie zwariować...
15-11-2006 07:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
KaRoLiNa :)
:)
*****


Postów: 561
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #10
Shy  RE: NIŻNE TATERY

Ustrik napisał(a):
niebo było czyste jak róża rosą okryta o poranku, a błękit jego ze śniegową bielą pastel tworzyły uroczy.

Pięknie to napisałeś....Smile

Ustrik napisał(a):
ale drugiej takiej pogody miec nie będę raczej.

Ustrik...a skąd Ty to możesz wiedzieć??Coprawda nic dwa razy się nie zdarza i tamte chwile na pewno nie powrócą bo minęły ale trzA mieć nadzieję, że możesz mieć taką pogodę jeszcze raz a nawet i lepsiejsząSmileZresztą naprawdę miałeś super warunki, super widoki...mmmmm.Bosheeee...jakie te góry są piękne....

Ustrik napisał(a):
toteż szczęślwy jeste, że chociaż ten jeden raz mogłem być tam w tak cudowny dzień.

jeden ale za to jaaaaaaaaakiSmile

pzdr.


15-11-2006 08:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tomtur

*****


Postów: 7,588
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #11
RE: NIŻNE TATERY

wspaniała wyprawa narciarska , zazdroszczę pogody,no i widoków.sam założyłem narty 3 lata temu i polecam wszystkim którzy nie próbowali.
pozdr.


15-11-2006 08:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Lorelei
~~Avionetka~~
*****


Postów: 1,145
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2006
Status: Offline
Post: #12
RE: NIŻNE TATERY

piękne, naprawde piękne Smile co nie zmienia faktu, ze wole takie rzeczy na zdjeciach i w opisach niz na żywo Smile



~~And I think to myself - what a WONDERFUL world!~~
15-11-2006 08:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
spoko
rock spires hunter


Postów: 2,699
Grupa: Zbanowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Niedostępny
Post: #13
RE: NIŻNE TATERY

Ja podobnie jak Lorelei Też wolę oglądać na obrazku.Ale w młodości trochę szusowałem na nartach i na pewno jest to bardzo przyjemne słysząc świst w uszach a w oczach zawrotnie uciekający krajobraz.To nie to samo co jazda samochodem.Ale teraz chętnie bym sztuczne słońce zimą zawiesił .A
A osobiście to również byłem w Niskich Tatrach o czym osobnie napiszę póżniej.I mam z nimi pewne porachunkiSmile



Aby wędrować po górach nie wystarczy mieć tylko dobre nogi ale także dobre oczy aby ich piękno podziwiać oraz dobre serce aby je pokochać.... .
15-11-2006 08:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Ustrik

*****


Postów: 1,182
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2006
Status: Offline
Post: #14
RE: NIŻNE TATERY

tomtur napisał(a):
  wspaniała wyprawa narciarska , zazdroszczę pogody,no i widoków.sam założyłem narty  3 lata temu i polecam wszystkim którzy nie próbowali.
pozdr.


to może skoczymy se na deski na Chopok kiedys?

"wole takie rzeczy na zdjeciach i w opisach niz na żywo"

Lorelei jak spróbujesz, zakochasz sięw tym. to świetna zabawa jest! wymaga trochętreningu, ale jak jużopanuje siępodstawy to jazdaaa

"Ustrik...a skąd Ty to możesz wiedzieć??"

no wiem, aleszanse są malutkie Smile może będzie podobna, aletak diamentowej to nawet w bieszczadach nigdy nie miałem. no, może raz albo dwa,ale nie byłem wtedy wyżej niż 1000 m Smile



-No, ale po co ty tam leziesz?
-No bo tak i już.
15-11-2006 11:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Lorelei
~~Avionetka~~
*****


Postów: 1,145
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2006
Status: Offline
Post: #15
RE:   NIŻNE TATERY

Ustrik napisał(a):
"wole takie rzeczy na zdjeciach i w opisach niz na żywo"

Lorelei jak spróbujesz, zakochasz sięw tym. to świetna zabawa jest! wymaga trochętreningu, ale jak jużopanuje siępodstawy to jazdaaa


ależ ja próbowałam Smile i wiem na 100% że mi to zdecydowanie nie pasuje, a moim skontuzjowanym na wszelkie możliwe sposoby kolanom to już wogóle Smile



~~And I think to myself - what a WONDERFUL world!~~
16-11-2006 07:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: