Odpowiedz  Napisz temat 
Nie samym Chlebem żyje człowiek.
Autor Wiadomość
Łukasz

*****


Postów: 6,466
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #1
Nie samym Chlebem żyje człowiek.

Dzień dobry.

W sobotę, 24.3.2018, było ładnie. Tak ładnie, że wywiało nas ( Łukasza i mnie ) w Małą Fatrę. Jesteśmy dumni z siebie.


Sobotnią wycieczkę rozpoczęliśmy od odwiedzenia platformy widokowej w Terchowej. Można zaparkować obok Lidla i w parę minut wyjść na wzgórze udekorowane wieżą. To kolejna wieża zdobyta w tym roku !!! Wink

Rzut oka z platformy na okolicę.











Następnie przemieściliśmy się za pomocą kół samochodowych do Wąwozu Tiesnavy. Tam się zatrzymaliśmy i na kilkanaście minut zagłębiliśmy się w Sokolie.












Przed nami kolejny punkt wycieczki. Dolna stacja kolejki na Snilovskie Sedlo ( 1524 m ). Gondole ośmioosobowe, 9,50 euro w górę , 11 góra - dół. Jako ambitni turyści wybraliśmy opcję "góra". Piękna pogoda dodała nam skrzydeł.

Po przyjeździe odwiedzamy restaurację, ż której podziwiamy piękny widok na Pilsko, Babią, Rozsutce, Stoha, Chleb i kilka innych w grani.

Naszym pierwszym szczytem tego dnia miał być Wielki Fatrzański Krywań, największe bydlę w tej okolicy - 1709 m. Pochwalę się - zdobyliśmy go.

















Jak widać - ładnie było Tatry widać.

Wracamy na przełęcz i ruszamy za chlebem. Albo na Chleb ( 1646 m ) ... blink
























Przed nami GRAŃ ! Od Chleba przez Hromove ( 1636 m ), Steny ( 1600 m i 1536 m ) do Południowego Gronia ( 1460 m ). Po prostu było pięknie. Góra, dół, góra, dół. Wąsko, bardzo wąsko ( wielokrotnie na jednego człeka ), szerzej, trochę szerzej Smile I widokowo. Tatry trochę się zasmogowały ale za to Rozsutce ze Stohem podniosły łeb. Fajnie też było widać granicę śnieg - las oraz wąskość Wąwozu Tiesnavy.






























Docieramy na Południowy Groń i staczamy się w lewo. Dosłownie Smile Raz poleciałem po śniegu bo śnieg podłożył mi nogę, a potem już świadomie zjeżdżałem po śniegu w stronę Chaty pod Groniem.












W schronisku spędziliśmy około godziny. Tak szczerze pisząc to nie polecam tamtejszych dań.

Ostatnim etapem wycieczki był odcinek przez las. Las częściowo powalony o czym mówiła informacja wisząca na drzewie. Od Chaty pod Groniem do parkingu obok Chaty Vrata. 30 minut z zegarkiem w ręku.







I tak oto zakończyła się wycieczka małofatrzańska.

Wróciliśmy do Żywca i mało mi było gór Smile Poszedłem w odwiedziny do znajomych na Górze Bułgarowskiej. Znaczy się w okolice cmentarza. Na pożegnanie, około godziny 22, zrobiłem zdjęcie portretowe niejakiego Księżyca. Ładne, k**** ?




"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"

Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2018 12:52 PM przez Łukasz.

30-03-2018 12:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
TomaszRT

*****


Postów: 1,711
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2009
Status: Offline
Post: #2
RE: Nie samym Chlebem żyje człowiek.

Piękne zdjęcia, piękna wycieczka.. gdybym nie był wtedy w Tatrach to bym napisał, że zazdroszczę.. Wink


30-03-2018 12:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Łukasz

*****


Postów: 6,466
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #3
RE: Nie samym Chlebem żyje człowiek.

Ale i tak wiem, że zazdrościsz.



"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"
30-03-2018 01:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #4
RE: Nie samym Chlebem żyje człowiek.

Ciekaw byłem prawie ujęcia z Południowego Grunia na chatę. Chata już bez śniegu i nartostrada faktycznie mogła posłużyć się lajtowym zjazdem na tyłku w dół. Potwierdzam, raki były zbędne. Huh



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
30-03-2018 02:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,672
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #5
RE: Nie samym Chlebem żyje człowiek.

Dobra, opanowałem relacje..
Macie farta do pogody i znów dobre zdjęcia, aż się nie mogę doczekać tej Fatry obok, za miesiąc.

Tak kiedyś się zastanawiałem i wyszło, że Żywiec, Bielsko i okolice to chyba najbardziej strategiczne miejsce do łażenia po rożnych górach, w sensie odległościowym.



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
30-03-2018 07:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Reinhold

****


Postów: 351
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2015
Status: Offline
Post: #6
RE: Nie samym Chlebem żyje człowiek.

Byłem na tej samej wieży jakieś 24h wcześniej, ale odbijałem z niej w drugą stronę. Smile


30-03-2018 11:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grabarz
Adrian
*****


Postów: 1,862
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2014
Status: Offline
Post: #7
RE: Nie samym Chlebem żyje człowiek.

Wycieczka godna ok
Ten moment, kiedy się podchodzi pod chatę na Groniu i wyłania się szczyt Rozsutca, piękny widok...
Fakt, że do pogody masz farta Wink



''(...) nigdy nie umiałem pogodzić się z tym, żeby wracać z niczym. Zawsze próbowałem jeszcze raz. Czasem nawet wbrew logice, ale zgodnie z jakimś wewnętrznym przekonaniem.'' (J.Kukuczka)
31-03-2018 06:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Łukasz

*****


Postów: 6,466
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #8
RE: Nie samym Chlebem żyje człowiek.

Do pogody mam małego farta Wink Na 11 tegorocznych wycieczek 4 miałem tego typu. Reszta to mrok i cierpienie.

W drugą stronę wieży to jakie pasmo jest ?

Pablo - macie rację. W Fatrę 85 minut autem, w najbliższe Tatry Zachodnie 79 minut, w Beskid Śląski 15 minut busem Smile. Nie narzekam.



"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"
04-04-2018 12:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
PJack
Jacek
*****


Postów: 1,198
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2013
Status: Offline
Post: #9
RE: Nie samym Chlebem żyje człowiek.

Pablo napisał(a):
Tak kiedyś się zastanawiałem i wyszło, że Żywiec, Bielsko i okolice to chyba najbardziej strategiczne miejsce do łażenia po rożnych górach, w sensie odległościowym.

Coś w tym jest - mieszkałem w Pszczynie kiedyś, wcześniejsza pobudka, Bielsko, Zawoja, Czarny Dunajec i bez problemu około 7 rano można było już ruszać z Kuźnic w górę.


04-04-2018 12:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #10
RE: Nie samym Chlebem żyje człowiek.

Łukasz napisał(a):
(...)

W drugą stronę wieży to jakie pasmo jest ?
(...)


Nie zrobiłeś zdjęcia, to dokładnie nie wiem. Jednak wieża już jest w Wierzchowinie Kysuckiej, na którą nawiązują Beskidy Kysuckie (połączone z Żywieckimi i Orawskimi. Na wschodzie (za Zazriwą) to już Magura Orawska.



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.

Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2018 06:57 PM przez Stasiu.

04-04-2018 06:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
zawodnik91

*


Postów: 5
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Apr 2018
Status: Offline
Post: #11
RE: Nie samym Chlebem żyje człowiek.

Ale piękne fotki :O widoczki niezapomniane ;O



never give up!
06-04-2018 02:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: