Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: Gorce zimą 2010 - czyli rzucanie (Ś)śnieżkami :-)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Miałem coś wieczorkiem napisać to napiszę Cool

To, że jest propozycja wyjazdu w Gorce to już pewnie Wielu wiadomo. To że zimą no to też. No i również to, że będzie rzucanie śnieżkami w Śnieżkę czy też Śnieżką w śnieżki Cool

Patronat honorowy oddaję więc nad całą wyprawą naszej Forumowej Śnieżce Toungue

No ale żeby było wiadomo kiedy to rzucanie to trzeba ustalić termin. Osobiście proponuję któryś z weekendów:
- 15-17 styczeń;
- 22-24 styczeń;
- 29-31 styczeń;
- 5-7 luty

Myślę, że szczególnie w rejonie Turbacza, gdzie myślę że będziemy byłoby pewnie lepiej trafić poza okres ferii zimowych. Te zaczynają się w 2010 od 18 stycznia.

Ankieta (wielokrotnego wyboru) będzie powyżej. Zdaję sobie sprawę, że trochę to wcześnie na ustalenie terminu jednak baza noclegowa w Gorcach jest dość mocno ograniczona, więc chciałbym poznać możliwie szybko termin wyjazdu aby móc dokonać rezerwacji.

Dajmy na to, że ankieta będzie aktywna do dnia 15. listopada.

Trasy pojawią się pewnie dopiero po zarezerwowaniu miejsc jak będzie wiadomo gdzie będziemy mogli spać.

No to pisać proszę co Wy na to Smile
No to mój wybór mimo ferie zimowe. Cool
Mnie jest wszystko jedno i tak muszę załatwiać urlop, więc dopasuję się do ogółu. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie dobranie takiego terminu, żeby prawdopodobieństwo dużego obładowania bazy noclegowej, było jak najmniejsze.
No to pewnie najlepiej tak koło środy Marku, wtedy jest pusto Smile Modzina dziś bazuje na Turbaczu i jest tylko jedna osoba plus obsługa:0
Myślę, że jak wcześnie się zdecydujemy, to będzie większa szansa na rezerwację.

Mallaidh napisał(a):
No to pewnie najlepiej tak koło środy Marku, wtedy jest pusto Smile Modzina dziś bazuje na Turbaczu i jest tylko jedna osoba plus obsługa:0
Myślę, że jak wcześnie się zdecydujemy, to będzie większa szansa na rezerwację.


Patrząc z mojej perspektywy, to z powodzeniem może to być środek tygodnia, ale wiem, że dla reszty to ma znaczenie. W każdym bądź razie, ja się piszę na każdy termin.

a dla mnie za daleko jeszcze żeby się na coś deklarować, ale na dzień dzisiejszy pierwszy termin mi najbardziej odpowiada
No troche wcześnie żeby termin ustalać, ale Bartek ma rację, że mając do dyspozycji 1 duże schronisko trzeba odpowiednio wcześnie rezerwować. Trzeba ustalić jakiś termin i jakoś siędo niego dopasowywać. A z feriami to o ile dobrze pamiętam to różnie sie zaczynają w róznych województwach wiec nie wiem czy je miniemy...
Generalnie ferie trwają od 18 stycznia do końca lutego - w zależności od województwa.
Ja jak zwykle będę musiała czekać prawie do samego końca kwasny
W styczniu kończę praktyki, będę miała egzamin weryfikacyjny i kompletowanie papierzychów do miłościwego Ministerstwa Infrastruktury.
Ale dla chcącego nic trudnego, więc nastawiam uszka Smile
Oczywiście będę honorowo patronować wyjazdowi ;]

Już ja Wam zrobię rzucanie śnieżkami ^^ Ktoś chętny żeby zostać bałwankiem?

Co do terminu, to mi pasuje każdy, ale ze względu na Ukiego co ucieka w Dolomity od 15 stycznia na tydzień, to jestem za dwoma ostatnimi terminami. Ale co będzie, to będzie, a ja będę napewno ^^
Z tego, co już zostało napisane wynika, że jak zwykle nie da się zadowolić wszystkich. A że uciekający czas, nie jest naszym sprzymierzeńcem proponuję, żeby Ci z nas, którzy maja jakieś preferencje w doborze terminu, zaczynali głosować korzystając z ankiety. Reszta już się po prostu tylko dopasuje do dokonanego wyboru. Im wcześniej tą kwestię rozstrzygniemy, tym większe mamy szanse na bezproblemową rezerwacje miejsc noclegowych.
Racja Lapikus, Turbacz niby jest dużym schroniskiem ale Przechyba tez nie mniejsza a na ostetniej bibie nie było tam miejsc. Do tego dochodzi, że Turbacz to jedyne miejsce w Gorcach bo są jeszcze niby schroniska na Starych Wierchach i Maciejowej ale dużo mniejsze i bardzo blisko Rabki a to oznacza prawie pewny brak miejsc na weekend.
Mi termin obojętny, postaram sie dostosować.
Krzysiek, to jest nas już dwóch. Ja również należę do osób, dla których termin nie ma żadnego znaczenia. Muszę tylko co najmniej miesiąc wcześniej znać dokładną datę, żebym nie miał problemu z załatwieniem urlopu.
Wiesz, po prostu pracuje od poniedziałku do piątku a weekendy mam wolne i tyle Smile
Tak właściwie to się zastanawiam czy w ogóle będziemy spać na Turbaczu Smile
Myślałem nad trasą na 3 dni, i sam Turbacz nie daje nam wystarczająco dużo możliwości. Muszę w najbliższym czasie zrobić rekonensans do czegoś takiego jak Studzionki, znajdujące się niedaleko Przełęczy Knurowskiej w stronę Lubania (a może ktoś kiedyś tam nocował? W każdym bądź razie mają tam 30 miejsc). Drugi nocleg Turbacz bądź Stare Wierchy, zejście do Nowego Targu w niedzielę skąd nie powinno być żadnych problemów komunikacyjnych. To jakiś wstępny zarys, który może się całkowicie zmienić Smile

Głowną niewiadomą jest jednak pogoda i ilość i jakość śniegu, co będzie wiadomo niestety dopiero tuż przed wyjazdem. Od tego zależy ile będzie dało się przejść w ciągu jednego dnia (a dzień krótki). Dlatego wskazana duża ilość osób do potencjalnego torowania szlaku Toungue
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Przekierowanie