Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: Lodowa niespodzianka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

dr.Etker napisał(a):
Relacja tak mi się spodobała , że przeczytałem jeszcze raz Wink
Władku-już wiem, że jak się wybierzemy na jaką wycieczkę w Tatery- na pewno nie będę się nudził Cool
Ps:
O łuczywa się nie martw-za wczasu przygotuję w00t


O, dalszy się znalazł pokey To by nie był DrE, żeby zamiast Spoko opieprzyć, to sam w te grozy chce się aktywnie włączyć i jeszcze światełka nosić, żeby "na pewno nie będę się nudził" i w nocy je widzieć. shut up

uhm ....co by nie zmarznąć-wezmę też kuchenkę turystyczną spirytusową i paliwo do niej....Cool
Ja chciałbym jeszcze pogratulować Kasi i Paaulo.W sumie moja dalsza trasa odbyła się jeszcze w miarę dobrych warunkach.Natomiast Kasia i Paaulo mieli warunki bardziej ekstremalne .Deszcz mgła, igiełki lodowe a wreszcie zmrok na nieoznakowanej trasie znacznie utrudniały poruszanie się .W tym wypadku sprzęt który zabrali ze sobą okazał się nieodzowny.
Pokazała się tutaj również dobra znajomość topografii u Kasi .

A co do tego co pisze dr Etker .Hmmm..... wolałbym za dnia odbyć wyprawę i to słonecznego dniaSmile

spoko napisał(a):
A co do tego co pisze dr Etker .Hmmm..... wolałbym za dnia odbyć wyprawę i to słonecznego dniaSmile

Eeee tam-to już by nie było to... uhm
A tak-przeczytałem jednym tchem -relację napisaną potoczystym i barwnym słowem-zupełnie tak jak bym czytał "Scrambles...." Eda Whympera i to w oryginale... Cool
Nie wspomnę już o tym-że wycieczka w Jaworową od 6 do 4 stanowi konkurencję samą w sobie....
Moi mili- stanowicie niepowtarzalne trio - oczekuję dalszych opisów Waszych przygód Smile
Pozdrawiam
Ps
O ! jestem już na Rysach...

Najpierw kilka zdjęć

1. Wokół Jaworowej
2. Widok na grań Jaworowych
3. Przez dziurkę na Jaworowe Wink
4. Sobkowy Żleb
5. I jeszcze raz Sobkowy
6. W żlebie
7. Kolejny próg, w tle Sobkowa Grań
8. Widok z Wyżniego Przechodu na stronę Suchej Doliny i fragment Kapałkowej Grani
9. Ponad Jaworowe (w dole Żabi Staw Jaworowy)
10. Czyżby szczyt?
11. W zejściu
12. Przejaśnia się Smile
13. Na prawo Rysy i Wysoka Smile i oczywiście Ciężka Dolina
14. Za granią Jaworowych odsłoniła się Staroleśna Dolina
15. Słońce chyli się ku zachodowi
16. Księżyc nad Jaworowym (musicie uwierzyć Wink)
Dziękuje za miłą wyprawkę Wink tradycyjnie z przygodami Smile

ps. Ładne zdjęcia Kasia... a ten serek to Królewski ?? (po dziurach tak wygląda) Big Grin
ps.2 piszcie się na Karkonosze co by razem usiąść przy stole, i na własne uszy posłuchać opowieści ze szlaku Smile

pozdrowionka
No teraz mam uzupełnienie widoczków które mnie ominęły.

A .... dodam jeszcze od siebie ,że bardzo mi smakowały(mimo że zimne) o 4 nad ranem,pierożki przygotowane przez mamę KasiSmile

spoko napisał(a):
A .... dodam jeszcze od siebie ,że bardzo mi smakowały(mimo że zimne) o 4 nad ranem,pierożki przygotowane przez mamę KasiSmile


Mamusia Kasi miała Was raczej ochrzanić niż pierożkami. Big Grin
Kasiu po mimo tego jednak fajna wyprawa i foteczki. Drugi raz więcej uważajcie na Spoko, żeby się gdzieś znowu nie zawieruszył giggle

paaulo napisał(a):
Władek szedł szybciej niż my i w końcu straciliśmy go z oczu.
Pogoda była niepewna, co jakiś czas nadciągały chmury, które zalewał cały żleb. Wg nas najlepszym wyjściem w tej sytuacji było zakończenie dalszej wędrówki w tym miejscu. Kolejne progi Sobkowego Żlebu w deszczu nie były czymś zachęcającym. Dodatkowo należało omijać płaty zalegającego śniegu, a śnieg był na tyle złośliwy że zalegał w miejscach gdzie było najłatwiejsze przejście. Pod śniegiem wytworzyła się pusta przestrzeń, nie wytrzymywał on naszego ciężaru. Smile Podjęliśmy decyzję, że zaczekamy tu na Władka, który jak się okazał czekał też na nas gdzieś tam powyżej. Niestety nie prowadziło to do niczego, jak widać.
Podjęliśmy decyzję, że pomimo kiepskiej pogody idziemy dalej, bo nie wiemy co z Władkiem. Pokonywaliśmy kolejne prożki żlebu, co jakiś czas pogoda poprawiała się, a to znów napływały chmury. Cały czas rozglądaliśmy się za naszym towarzyszem wędrówki.

pokey:
krew mrorząca w żyłach ta wycieczka i czasowo równieżunsure

Pablo napisał(a):
a ten serek to Królewski ?? (po dziurach tak wygląda)

Smak miał królewski, więc niewykluczone. Smile

spoko napisał(a):
No teraz mam uzupełnienie widoczków które mnie ominęły.

Jak się już na dobre rozpogodziło podczas zejścia z grani, to widoki było boskie, jak zresztą widać.

No proszę, proszę, mało brakowało a byśmy się spotkali, jako że odpędzeni deszczem i gradem spod ... (pst, tajemnica Wink), szukaliśmy celu pocieszenia, w pierwszej chwili wybór padł na lodowy, jednak po krótkiej naradzie doszliśmy do wniosku że jak na jeden dzień to nam wystarczy walki z niekorzystną aura i wybraliśmy się na Baranie Rogi i dalej do Kieżmarskiej ...
Użytkownik, nie taka znów tajemnica Wink
O której byliście na BR? A w zejściu same łańcuchy były Wink

Pierogi miały być na Lodowy na szczyt. Ale tak szybko schodziliśmy, że na górze jedynie herbaty spróbowaliśmy.

Dlaczego piszecie że krew mrożąca w żyłach wyprawa? Owszem, czuliśmy się zmęczeni, ale nie było niczego przerażającego w tej wycieczce. No, może troszkę potencjalne miśki Smile
Bardzo fajny opis wyprawy Smile Momentami mrozi krew w żyłach. Szczególnie nocna poszukiwawcza eskapada.. Gratuluje zdobycia Lodowego Szczytu ok

Soviecik napisał(a):
Bardzo fajny opis wyprawy Smile Momentami mrozi krew w żyłach. Szczególnie nocna poszukiwawcza eskapada..


Bardzo fajny -zgoda ok
Ale dlaczego "mrożąca" - ?
Mi siem bardzo podobało-szczególnie ten opis -jak to do żlebu napłynęła chmura... Rolleyes ...i ludzi okrył obłok...innocent
A później się uniósł i ...nic
Od razu przypomniał się film Petera Weir'a-"Piknik pod wiszącą skałą"- pełen tajemniczości i przedziwnych nastrojów blink
No i te nocne spacery klimatyczne w świetle księżyca
Jeszcze raz gratuluje Wam skutecznego poszukiwania tak subtelnych doznań górskich (wiersz jaki by się przydał w tym miejscu).

Pozdrawiam Uczestników Wycieczki.

Ps. Czytanie opisu z ilustracją muzyczną to prawdziwa przyjemność:
http://pl.youtube.com/watch?v=ij2JRPBJlX...re=related

Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Przekierowanie