Odpowiedz  Napisz temat 
Gęsia Szyja
Autor Wiadomość
Agnieszka

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
Gęsia Szyja

Trasę na Gęsią Szyję chciałyśmy rozpocząć od Brzezin. Mogłyśmy sobie pomarzyć. Często przypominałyśmy kierowcy o tym, żeby zatrzymał się w wyznaczonym celu. On jednak, albo zapomniał, albo nie chciał tego zrobić. Na szczęście, z Cyrhli też mogłyśmy naszą trasę rozpocząć.
Słońce grzało bezlitośnie. Cieszyłyśmy się więc, że szlak biegnie w lesie, bo miałyśmy choć trochę cienia. Na Psiej Trawce pierwszy odpoczynek. Zjadłyśmy drugie śniadanie i oganiałyśmy się od nie proszonych gości (ACH TE MUCHY!).
Jako że naszym celem była Gęsia Szyja ruszyłyśmy w kierunku Waksmundzkiej Równi.
Do tego momentu sprzyjała nam nie tylko pogoda, ale także brak większej ilości turystów na ścieżkach. Niestety! Na odcinku Psia Trawka - Waksmundzka Rówień minęły nas chyba ze trzy kolonie, z których dało się słyszeć pytanie - DALEKO JESZCZE?
Cóż...
Chcąc jak najszybciej wyplątać się z tego tłoku ruszyłyśmy na szczyt. Tu już trochę lepiej. Dokuczało jedynie słońce. Nacieszyłyśmy się pięknym widokiem i na dół.
Po schodach .... (nie lubię takich ścieżek, są za męczące!)
Na polance opróżniłyśmy nasz plecak z reszty prowiantu. Nie proszeni goście chyba nas śledzili...
Dalszym celem naszej wędrówki był kościółek na Wiktorówkach. Dalej po schodach niebieskim szlakiem. W kościele chwila podziękowania za piękną pogodę.
Potem Zakopiec i wielkie ciacho w kawiarni...

Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-07-2009 03:04 PM przez Agnieszka.

25-10-2006 05:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
spoko
rock spires hunter

Grupa: Zbanowani
Status: Niedostępny
RE: Gęsia Szyja

Ja na nim byłem z dziećmi .Wybrałem ten szczyt Bo widoki z niego są ładne .A wyżej to raczej trudno by mi było wyciągnąć moje dorosłe pociechySmile

Aby wędrować po górach nie wystarczy mieć tylko dobre nogi ale także dobre oczy aby ich piękno podziwiać oraz dobre serce aby je pokochać.... .
25-10-2006 06:21 PM
Izolda

**

Rusinowa Polana i Gęsia Szyja to obowiązkowa wycieczka aklimatyzacyjna. Jak pisze Józef Nyka - widoki stąd na Tatry są jedne z najwspanialszych a o Gęsie Szyji - panorama obejmująca 50 Szczytów Tatr Wysokich i Bielskich. Mnie osobiści oczarował widok z Rusinowej Polany. Zrobiłam trasę jak Agnieszka tyle, że wyszłam z Zazadni. Po ok 5-cio godzinnej jeździe samochodem w nocy i rocznej niebytności w Tatrach chyba nawet łzy mi poleciały z radościSmile
Pozdrawiam i do zobaczenia na szlakach

27-12-2008 03:44 PM
dr.Etker

Izolda napisał(a):
Mnie osobiści oczarował widok z Rusinowej Polany. Zrobiłam trasę jak Agnieszka tyle, że wyszłam z Zazadni. Po rocznej niebytności w Tatrach chyba nawet łzy mi poleciały z radościSmile

Prawdą jest , że piękne miejsca w Tatrach -nieraz dostarczają mocnych wrażeń i silnych wzruszeń Rolleyes
Jak wspomniał rzeczony już Józef Nyka w opisie innego uroczego miejsca-Polskiego Grzebienia:
(cyt) ...Ok.1860 r. księża Józef Stolarczyk i Jędrzej Pleszowski śpiewali tu hymn Venite exultemus Domino a ks.Jędrzej płakał ze szczęścia , że ma przed sobą "tak wspaniałe cuda"...
I mi zdarza się czasem pośpiewać w górach (choć niekoniecznie w/w hymn) Cool

27-12-2008 04:23 PM
jacko
belferos

Rusinka jest cudna. Kiedyś zmierzając w kierunku Gąsienicowej przycupnąlem na trawce, tak mi się spodobało, że lekko się zdrzemnąłem (chyba ze 3 godzinki).giggle

27-12-2008 07:48 PM
Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: