Odpowiedz  Napisz temat 
Dobór butów
Autor Wiadomość
dive

*

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
Dobór butów

Witam.
Ostatnimi czasy moje poprzednie buty zakończyły swój los i czas przyszedł na nowe.

Wcześniej posiadałem buty F7 PRO Mountain ( może nie z najwyższej półki) :

https://archiwum.allegro.pl/oferta/buty-...50638.html

Ale te buty służyły mi 12 lat w różnych warunkach zarówno Tatry, Bieszczady , Beskidy pod koniec wiadomo że niedomagała podeszwa i odczuwałem mocniej kamienie na stopach.

I teraz zastanawiam się nad nowym jakimś wyborem ostatnio byłem oglądać i przymierzać Meindl Vakum GTX :

https://www.skalnik.pl/buty-vakuum-gtx-d...ndl-596234

Jednak mierząc 46,5 jeden but jest ok natomiast drugi przy schodzeniu ze schodów duży palec dotyka czubka buta i boję się że to się nie rozbije i będzie słabo ... Natomiast 47 jest za duże ponieważ na załamaniu z przodu strasznie się marszczą i załamują :o-o ( a buty podobno są naprawdę fajne , już parę opinii miałem).

Drugie jakie rzuciły mi się w oczy ale ich nie mierzyłem to Meindl Air Revolution 5.3 :

http://www.meindl24.pl/buty-meindl-air-r...,2420,3000

Mogą być fajne.
Wiem że nie można kupić uniwersalnego buta :fajka ale poszukuję coś zarówno w tatry jak i bieszczady beskidy itp. I do robienia długich dystansy , czasami zdarza się i po asfalcie .

Wyraźcie swoją opinie i może coś polecicie. Big Grin

12-01-2019 12:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
yoter

RE: Dobór butów

dive napisał(a):
Wiem że nie można kupić uniwersalnego buta

I to właściwie wszystko w temacie Wink
P.S.
Witaj na forum.

góry to początek nieba
12-01-2019 12:16 PM
grabarz
Adrian

Z tanich butów, godne polecenia są Zamberlan Fox z GTX
Ma je nasza córka i kupił je również mój kolega. Na każdy rodzaj nawierzchni ...

''(...) nigdy nie umiałem pogodzić się z tym, żeby wracać z niczym. Zawsze próbowałem jeszcze raz. Czasem nawet wbrew logice, ale zgodnie z jakimś wewnętrznym przekonaniem.'' (J.Kukuczka)
12-01-2019 12:56 PM
Pedro
Administrator

Grupa: Administratorzy

dive napisał(a):
Jednak mierząc 46,5 jeden but jest ok natomiast drugi przy schodzeniu ze schodów duży palec dotyka czubka buta i boję się że to się nie rozbije i będzie słabo ... Natomiast 47 jest za duże ponieważ na załamaniu z przodu strasznie się marszczą i załamują :o-o ( a buty podobno są naprawdę fajne , już parę opinii miałem).

Wg mnie jeśli czujesz że dotykasz przodu buta to po prostu ten but nie jest dla Ciebie. Przy dłuższych zejściach spora szansa że myślami będziesz ciągle w tym sklepie gdzie się na nie zdecydowałeś Smile
No a drugi jeśli za duży - to cóż... trzeba poszukać innego modelu w którym będziesz czuł że to jest to.

Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
12-01-2019 01:10 PM
yoter

Pedro napisał(a):
No a drugi jeśli za duży - to cóż... trzeba poszukać innego modelu w którym będziesz czuł że to jest to.

O buty uniwersalne trudno.
Natomiast tak jak pisał Pedro - but na pewno musi pasować od samego początku "jak ulał". Najmniejsza niewygodność już w sklepie dyskwalifikuje dany model, choćby nazywał się Meindl. Nie licz, że but się "kiedyś" ułoży.

góry to początek nieba
12-01-2019 01:27 PM
tomtur

Miałem te pierwsze Mendle skórzane bardzo wygodne jeden poważny zarzut jak dla mnie w środku buta skóra przy jedno dniowej wycieczce spoko ale jak wiecej dni to juz problem bo but w środku mokry skóra tak szybko nie schnie wytrzymały 5 lat chyba ze ten model ma wyściółkę materiałowa
Drugi model Mendla mam teraz nie tak wygodny i jak dla mnie but na lato za ciepły Big Grin
Jak poprzednicy but dobry but po założeniu i po pochodzeniu w nim min 20 minut az sie zagrzeje ma być jak papeć ,wszelkie uciski go dyskwalifikująBig Grin

"Bo właśnie tam wiem po co żyję."
12-01-2019 03:59 PM
Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: