Odpowiedz  Napisz temat 
Korona Ziemi
Autor Wiadomość
JadziaKa

*


Postów: 3
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2018
Status: Offline
Post: #1
Korona Ziemi

Interesowaliście się kiedyś zdobyciem Korony Świata? Ja czasem wpadam na jakieś artykuły poświęcone temu zagadnieniu i od lat mnie to fascynuje! Ostatnio kiedy dowiedzłam się, ze najmłodsza osoba, która tego dokonała miała 15 lat (sic!) to mnie to zszokowało. A Wy? Macie takie marzenie, żeby tego dokanać?


11-12-2018 08:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tomtur

*****


Postów: 7,587
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #2
RE: Korona Ziemi

Jadzia a ty jak myślisz czy ludzie zarażeni wirusem gór mają takie marzenia ,mają różne może nie aż takie ambitne ale na pewno mają ty też marz i realizuj a potem się nimi podziel w relacjiok



"Bo właśnie tam wiem po co żyję."
11-12-2018 10:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Fazik
Kierowca TYRa
*****


Postów: 6,677
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #3
RE: Korona Ziemi

https://www.bogumilaraulin.pl
Dziewczyna z jajami ok



Wyrwać się z miejskiego betonu, choć na dzień, choć na chwilkę, Żeby nie zwariować...
11-12-2018 04:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Reinhold

****


Postów: 351
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2015
Status: Offline
Post: #4
RE: Korona Ziemi

JadziaKa napisał(a):
Interesowaliście się kiedyś zdobyciem Korony Świata? Ja czasem wpadam na jakieś artykuły poświęcone temu zagadnieniu i od lat mnie to fascynuje!


Mnie z kolei zastanawia z czego wynika fascynacja tym konkretnym projektem górskim. Rozumiem oczywiście, że jest medialny i daje szansę udowodnienia samemu sobie, że coś się w górach (w życiu?) osiągnęło. Twoje nazwisko pojawi się na liście w Wikipedii i jeżeli jesteś zaradna znajdzie się przy nim adnotacja: najmłodsza, najstarsza, wszystkie wejścia z synem... Smile Pytanie tylko czy na tego typu osiągnięcie powinno patrzyć się pod kątem sportowym czy raczej stricte prestiżowo-biznesowym.
Tak naprawdę to co głównie budzi we mnie podziw w przypadku zdobywców Korony Ziemi, to umiejętność organizowania naprawdę sporych funduszy na projekt, który owszem jest fajną górską/podróżniczą przygodą, ale... za pół miliona złotych zamiast wchodzić na wszystkie 9 wierzchołków można zrealizować masę innych, ciekawszych wyjazdów.


Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-12-2018 06:26 PM przez Reinhold.

15-12-2018 06:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #5
RE: Korona Ziemi

Wiesz Reinhold, wszyscy chcemy mieć gdzieś pomniki. Może pani Jadzia przeholowała i chciała napisać Korona Gór Polskich. uhm



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
15-12-2018 07:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
TomaszRT

*****


Postów: 1,711
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2009
Status: Offline
Post: #6
RE: Korona Ziemi

Mnie też fascynacja tym projektem nie przekonuje.. ale poza przeludnionym i zaśmieconym Everestem, i Kościuszką gdzie da się wjechać autem, to każda z tych gór jest ciekawą przygodą.. 6/9 wykonalna za łącznie 50k PLN..

Na Carstenza a zwłaszcza Vinsona to bym chętnie przyjął zaproszenie..
Big Grin

PS: Jest wcale niemało osób, które na to najnormalniej stać.. dla nich problemem jest zostawienie firmy na 2 miesiące a nie 500k PLN Wink


15-12-2018 08:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #7
RE: Korona Ziemi

Kazda gora jezeli sie spojrzy na nia ,ma wyglad korony ziemskiej. Jest mniejsza korona i wieksza korona. Wieksza korona jest na wieksza glowe i wiekszy wysilek. Jezeli bys o tym pomyslala 35- 50 lat temu i zdobyla te korony to by bylas wywieszona na oltarzach gorskiego swiata. Obecnie to robi sie niczym. Tyle wypraw tyle szczytow az sie nudzi tego wrzystkiego czytac. Robi sie to juz taka w sobie zabawa prywatna i niebezpieczna zabawa, a na ta zabawe koszta ida w gore. Jak ci sie uda zdobyc i wejsc na wrzystkie korony swiata , nie zostaniesz Cleopatra, Joanna DArc, Catherine the great. Nie pozostaniesz Kukuczka. Zostaniesz zapomniana turystka jak ci sie uda je zdobyc , albo mozesz pozostac zmunifikowana osoba na lodowcukwasny. Jezeli juz tak marzysz o tych koronach to sa one nieodkryte na Marsie, mozesz byc pierwsza osoba jezeli je zdobedziesz tam. Tylko musisz sie zapisac jak najszypciej na ten wyjazduhm


16-12-2018 03:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
szewczyczek

*****


Postów: 4,480
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2011
Status: Offline
Post: #8
RE: Korona Ziemi

Wszelakie Korony górskie są przesadnie wypromowane. Z reguły są to łatwe szczyty jak na okolicę, w której występują. Wyróżnia je tylko większa wysokość i najczęściej nieproporcjonalnie wyższa cena za samą próbę wejścia na nie.



Hej ho, zwariowana przygodo!
16-12-2018 08:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Reinhold

****


Postów: 351
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2015
Status: Offline
Post: #9
RE: Korona Ziemi

Stasiu napisał(a):
Wiesz Reinhold, wszyscy chcemy mieć gdzieś pomniki. Może pani Jadzia przeholowała i chciała napisać Korona Gór Polskich. uhm

Raczej nie. W poście jest mowa o 15 letnim zdobywcy. Z tego co widzę, najmłodszy zdobywca Korony Gór Polski miał 3 lata. Na pewno dużo zapamiętał z tych wypraw Big Grin

TomaszRT napisał(a):
Na Carstenza a zwłaszcza Vinsona to bym chętnie przyjął zaproszenie.. Big Grin

Wchodzenie na Piramidę Carstensza na własną rękę, z przejściem przez kopalnię złota na pewno dostarcza więcej wspomnień niż wejście z agencją Cool (> https://www.redbull.com/pl-pl/bogumila-r...a-grasberg)

grizzly napisał(a):
Jak ci sie uda zdobyc i wejsc na wrzystkie korony swiata , nie zostaniesz Cleopatra, Joanna DArc, Catherine the great. Nie pozostaniesz Kukuczka.

Kukuczką nie zostaniesz, ale jeżeli potrafisz sprzedać medialnie taką wyprawę to trochę 'podróżniczej chwały' na pewno na ciebie spłynie. Szczególnie w dzisiejszych czasach kiedy stosunkowo łatwo wypromować można wszystko, nawet jeżeli dany produkt czy inicjatywa nie są tego warte.
Wiadomo, że każdym ze zdobywców mogą kierować nieco inne pobudki. Nie wydaje mi się żeby np. Monika Witkowska czy Anna Czerwińska robiąc Koronę Ziemi chciały zwiększyć swoją popularność. Taki projekt w ich przypadku jest spójny z tym co robiły wcześniej. Natomiast, jak zauważył Tomasz sporo osób, które stać na kompletowanie Korony, to po prostu ludzie zajmujący się biznesem, którzy z górami często mają niewiele wspólnego, a projekt jest dla nich przede wszystkim okazją do budowania własnej marki.


16-12-2018 02:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
szewczyczek

*****


Postów: 4,480
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2011
Status: Offline
Post: #10
RE: Korona Ziemi

Niektórzy internetowcy teraz lepiej potrafią się rozgłosić i sprzedać niż w ogóle działać. "Wyprawy" bywają często głośniejsze przed niż poSmile

Przekaz Grizzly'ego mi bardziej odpowiada.



Hej ho, zwariowana przygodo!

Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2018 02:31 PM przez szewczyczek.

16-12-2018 02:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
TomaszRT

*****


Postów: 1,711
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2009
Status: Offline
Post: #11
RE: Korona Ziemi

grizzly napisał(a):
Jezeli juz tak marzysz o tych koronach to sa one nieodkryte na Marsie, mozesz byc pierwsza osoba jezeli je zdobedziesz tam. Tylko musisz sie zapisac jak najszypciej na ten wyjazduhm


Ja bym się zadowolił spacerem po dolinie Taurus?Littrow.. Tylko od 1972 nikt tam wypraw nie organizuje..
Big Grin

Reinhold napisał(a):
(...)można zrealizować masę innych, ciekawszych wyjazdów.


Na przykład taki:

https://www.youtube.com/watch?v=FT7KAe6xJTU


16-12-2018 09:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #12
RE: Korona Ziemi

Fajnie wyglądało. Jednak ten pan nie mówił językiem mojego szczepu kwasny i dlatego nic nie zrozumiałem o co chodzi. uhm



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
16-12-2018 10:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: