Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (3): « Pierwsza < Poprzednia 1 2 [3] Ostatnia »
mała uwaga
Autor Wiadomość
conti

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
RE: mała uwaga

Pablo mi chodzi tylko o to, że na forum mamy "nabitych ponad 3 tysiące forumowiczów.
Razem mamy 3,294 zarejestrowanych użytkowników.
Tych którzy się udzielają i są aktywni jest, mam wrażenie, mniej niż 50. Zatem znakomita większość ludzi zagląda tutaj tylko raz. Zalogują się i zapominają o forum. Sztucznie nabijają ilość forumowiczów co nie ma nic wspólnego z pozycjonowaniem.
Piszesz Pablo, że bycie tutaj to nie "nakaz pisania i bycia na forum? To nie kara i nie obowiązek a tylko wolność wyboru." No i właśnie, jeśli jest to forum, to Forum dyskusyjne jest to przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej.

Zatem reasumując forum służy do dyskutowania i do łączenia ludzi o podobnych zainteresowaniach. Myślę, że nikogo nie zaboli napisanie kilku postów. Napisanie gdzie był, co widział, co poleca, co doradza lub co odradza. Dlatego napisałem o ewentualnym usuwaniu kont które istnieją tutaj tylko fikcyjnie.

Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2014 11:46 AM przez conti.

14-12-2014 11:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
szewczyczek

Temat poruszany już niejednokrotnie, ci "sztuczni" forumowicze w niczym nie przeszkadzają, wystarczy nie patrzeć na liczby i nie dostrzega się ich śladów bytności:-)

Hej ho, zwariowana przygodo!
14-12-2014 12:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
conti

No to temat załatwiony Smile ok

14-12-2014 12:56 PM
Pedro
Administrator

Grupa: Administratorzy

conti napisał(a):
Razem mamy 3,294 zarejestrowanych użytkowników.
Tych którzy się udzielają i są aktywni jest, mam wrażenie, mniej niż 50. Zatem znakomita większość ludzi zagląda tutaj tylko raz. Zalogują się i zapominają o forum.

Tych którzy napisali przynajmniej 10 postów jest prawie 400, a tych którzy cokolwiek napisali jest ponad 1000. Tak jak Pablo ja również znam osoby które z zainteresowaniem śledzą co się dzieje na forum ale nie uważam za konieczne zmuszać je do napisania postów "na siłę".

Usuwane są w miarę możliwości osoby które rejestrują się tylko po to żeby coś zareklamować. Nie ma natomiast koncepcji usuwania kont tylko przez to, że ktoś nie napisał nic. Nie blokuje to przecież miejsca dla innych, a poniekąd liczba tych osób świadczy trochę o historii tego forum i o zainteresowaniu w przeglądaniu zawartości.

Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
14-12-2014 01:09 PM
Pablo
pablo

Dobrze, jeszcze raz zapytam w jaki sposób przeszkadzają Ci ludzie którzy oglądają forum , niektórzy codziennie od kilku lat i nie piszą? Wiele innych indywidualnych przypadkow, moja siostra była na 3 spotkaniach forumowych, nie pisze i co skasować? Są osoby poznane w gorach, które zalogowaly się tylko po to by na prv mieć kontakt, są takie które umawialy się na prv na wspólny wyjazd np. w Alpy itp. i co, skasować? Czy może przeprowadzić śledztwo kogo można a kogo nie, wszyscy czynni muszą wtedy brać udział, by było sprawiedliwe, nikomu nie potrzebna robota. Forum, owszem może dla większości głównie dyskusje, ale dla innych to tylko podglądanie, dla jeszcze innych coś więcej. Smile

Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
14-12-2014 01:16 PM
conti

No dobrze. Zaproponowałem już aby zakończyć ten temat. Ale widzę, że poruszyło to Was zbyt mocno.
Więc OK.
Pedro ja również jestem daleki od tego, żeby kogokolwiek zmuszać do czegokolwiek.
A już tym bardziej do tego, żeby udzielał się na forum.
Jednak tak jak napisałem wcześniej, każde forum to jest miejsce do rozmów.
Jeśli uważasz, że lepiej żeby takie osoby zostały to niech zostaną.
Moim zdaniem takie osoby nic nie wnoszą i sztucznie nabijają liczbę forumowiczów.
Napisałeś, że nie ma koncepcji usuwania kont które się nie udzielają więc zrozumiałem to już wcześniej.
Szewczyczek wyjaśnił to w jednym zdaniu. Myślę, że nie ma już potrzeby roztrząsania tego tematu.
Pablo napisałeś: Dobrze, jeszcze raz zapytam w jaki sposób przeszkadzają Ci ludzie którzy oglądają forum, niektórzy codziennie od kilku lat i nie piszą? Otóż napisałem już, że forum jest po to aby sobie wspólnie pomagać.
Nie sądzę, żeby mógł pomóc ktoś kto się kompletnie nie udziela.
Jasne, że są osoby które chcą sobie poczytać i rozkoszować się opisami i poradami innych osób które poświęcają czas na to, żeby zrobić ciekawy opis miejsc które odwiedzili lub podpowiedzieć czy warto tam się wybrać.
Napisałem o tym, że moim zdaniem, podkreślam, moim zdaniem, osoby nie udzielające się,
a chcące tylko poczytać mogą to robić bez rejestrowania się.
Skoro było to już poruszane i ktoś podjął decyzję aby takie osoby które się nie udzielają na forum, mogły tutaj pozostać, to rozumiem to i niech tak będzie. Nie ma co się irytować. Z mojej strony padła propozycja która spotkała się z dezaprobatą i OK.
Ja jestem zadowolony, że uzyskałem odpowiedź.

Ale się rozpisałem...

Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2014 02:24 PM przez conti.

14-12-2014 02:23 PM
watażka

a ja nie wiedziałem, że trzeba być zalogowanym by powiększyć miniaturki zdjęćShy, i teraz dla mnie jest to konkretny powód by założyć sobie konto na forum, też bym tak zrobił

14-12-2014 05:46 PM
conti

Nie wiem czy jest taka możliwość. Nie wiem też czy tak jest wyłącznie u mnie. Ale do brzegu. Chodzi mi o to, czy jest możliwość ustawienia jakiejś przeglądarki zdjęć na forum? U mnie jest tak, że każde zdjęcie muszę otwierać oddzielnie. Jedno muszę zamykać i dopiero otwierać kolejne. Nie mogę zrobić tak jak np w "przeglądarce fotografii systemu Windows" albo "Microsoft Office Picture Manager" że przełączam na kolejne zdjęcie przez kliknięcie "strzałki".
Da radę jakąś taką przeglądarkę zdjęć zainstalować na forum? Wydaje mi się, że byłoby to fajne rozwiązanie.

06-05-2015 06:28 PM
Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: