Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (43): « Pierwsza < Poprzednia 37 38 39 40 [41] 42 43 Następna > Ostatnia »
Warunki turystyczne i pogoda w górach
Autor Wiadomość
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,672
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #601
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Za tą dyskusję i spędzony czas na forum zamiast na pracy jesteście mi winni 3 CV z podaniem o pracę Big Grin
SeeYou....



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
31-01-2019 03:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grabarz
Adrian
*****


Postów: 1,862
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2014
Status: Offline
Post: #602
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Nie wiem czy w zimie zakaz obowiązuje czy nie ?
Portal tatrzański napisał tak a nie inaczej, a jeżeli chodziło im o wzburzenie emocji, to się im udało kwasny



''(...) nigdy nie umiałem pogodzić się z tym, żeby wracać z niczym. Zawsze próbowałem jeszcze raz. Czasem nawet wbrew logice, ale zgodnie z jakimś wewnętrznym przekonaniem.'' (J.Kukuczka)

Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2019 03:48 PM przez grabarz.

31-01-2019 03:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grabarz
Adrian
*****


Postów: 1,862
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2014
Status: Offline
Post: #603
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Pablo napisał(a):
Za tą dyskusję i spędzony czas na forum zamiast na pracy jesteście mi winni 3 CV z podaniem o pracę Big Grin
SeeYou....


Ale przynajmniej coś się dzieje na forum Big Grin



''(...) nigdy nie umiałem pogodzić się z tym, żeby wracać z niczym. Zawsze próbowałem jeszcze raz. Czasem nawet wbrew logice, ale zgodnie z jakimś wewnętrznym przekonaniem.'' (J.Kukuczka)
31-01-2019 03:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,509
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #604
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Formalnie zakaz obowiązuje. I uważam że skoro jest to można wybrać inne miejsca gdzie go nie ma. Jednak powoływanie się na ten zakaz w środku zimy jest wg mnie nieco naciągane i jak ktoś już pisał również wg mnie miało to na celu wywołanie dodatkowych emocji. Szlak został zamknięty przez obrywy skalne, które zimą są bez porównania mniej realne niż wiosną/latem/jesienią. Zamknięcie tego szlaku wynikało również z tego jak w stosunku do miejsca powstawania obrywu jest ulokowana letnia ścieżka szlaku. Zimą przynajmniej co do zasady chodzi się wyżej i bliżej grani niż letnia ścieżka. A poza tym powód zamknięcia szlaku nie miał najmniejszego znaczenia w kontekście powodów prośby o pomoc.

Jak pisali poprzednicy jestem zdecydowanie przeciw jednoznacznej opinii o tym wydarzeniu kiedy wiemy prawie nic. Choć nie popieram działalności obecnie w tamtym rejonie. Jestem natomiast pewien, żee biorąc po uwagę miejsce gdzie się znaleźli ci ludzie, fakt że jedna z osób mogła zejść sama, uważam że prawdopododbnie to nie byli ludzie całkiem z przypadku. Nawet jeśli trochę przeholowali.

Jestem natomiast zdecydowanie przeciwny osobom działającym w stylu zimą w adidasach na Rysy. Tutaj trudno mówić o losowej przyczynie wywołującej konieczność przeprowadzenia akcji ratunkowej. Było to uważam działanie z premedytacją i temu gościowi krytyki bym nie żałował.

A piwko w górach? No przecież wypicie piwka z umiarem jeśli dodatkowo nie wpływa w istotny sposób na bezpieczeństwo lub nie wpływa nazwijmy to ładnie w żaden sposób na zakłócenie porządku publicznego to co w tym złego?



Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
31-01-2019 04:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grabarz
Adrian
*****


Postów: 1,862
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2014
Status: Offline
Post: #605
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Pedro napisał(a):
Formalnie zakaz obowiązuje. I uważam że skoro jest to można wybrać inne miejsca gdzie go nie ma. Jednak powoływanie się na ten zakaz w środku zimy jest wg mnie nieco naciągane i jak ktoś już pisał również wg mnie miało to na celu wywołanie dodatkowych emocji. Szlak został zamknięty przez obrywy skalne, które zimą są bez porównania mniej realne niż wiosną/latem/jesienią. Zamknięcie tego szlaku wynikało również z tego jak w stosunku do miejsca powstawania obrywu jest ulokowana letnia ścieżka szlaku. Zimą przynajmniej co do zasady chodzi się wyżej i bliżej grani niż letnia ścieżka. A poza tym powód zamknięcia szlaku nie miał najmniejszego znaczenia w kontekście powodów prośby o pomoc.

Jak pisali poprzednicy jestem zdecydowanie przeciw jednoznacznej opinii o tym wydarzeniu kiedy wiemy prawie nic. Choć nie popieram działalności obecnie w tamtym rejonie. Jestem natomiast pewien, żee biorąc po uwagę miejsce gdzie się znaleźli ci ludzie, fakt że jedna z osób mogła zejść sama, uważam że prawdopododbnie to nie byli ludzie całkiem z przypadku. Nawet jeśli trochę przeholowali.

Jestem natomiast zdecydowanie przeciwny osobom działającym w stylu zimą w adidasach na Rysy. Tutaj trudno mówić o losowej przyczynie wywołującej konieczność przeprowadzenia akcji ratunkowej. Było to uważam działanie z premedytacją i temu gościowi krytyki bym nie żałował.

A piwko w górach? No przecież wypicie piwka z umiarem jeśli dodatkowo nie wpływa w istotny sposób na bezpieczeństwo lub nie wpływa nazwijmy to ładnie w żaden sposób na zakłócenie porządku publicznego to co w tym złego?


Odniosę się do tego nieszczęsnego piwka ... ( nie mam nic przeciwko, choć uważam że często jest nadużywane w górach )
Miało tylko pomoc zobrazować typa w laczkach Toungue



''(...) nigdy nie umiałem pogodzić się z tym, żeby wracać z niczym. Zawsze próbowałem jeszcze raz. Czasem nawet wbrew logice, ale zgodnie z jakimś wewnętrznym przekonaniem.'' (J.Kukuczka)
31-01-2019 05:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
szewczyczek

*****


Postów: 4,480
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2011
Status: Offline
Post: #606
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Może to nie piwo, ale na trudności Żabiego Konia swojego czasu Zaruski miał pójść z jajkiem trzymanym na łyżeczceToungue

Są osoby, które w byle jakich butach poradzą sobie w terenie górskim lepiej niż doskonale wyposażony, przeciętny turystaSmile



Hej ho, zwariowana przygodo!
31-01-2019 05:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grabarz
Adrian
*****


Postów: 1,862
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2014
Status: Offline
Post: #607
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Dobry.

Możecie mi powiedzieć jak jest w zimie z Giewontem, wejście i zejście są takie jak w lecie czy zimą jest inaczej ???
I czy dojście na przełęcz Kondracką zrobimy z młodą bez problemu ???



''(...) nigdy nie umiałem pogodzić się z tym, żeby wracać z niczym. Zawsze próbowałem jeszcze raz. Czasem nawet wbrew logice, ale zgodnie z jakimś wewnętrznym przekonaniem.'' (J.Kukuczka)
09-02-2019 12:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
TomaszRT

*****


Postów: 1,711
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2009
Status: Offline
Post: #608
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Jest inaczej.. schodzi się tą samą drogą co się weszło.. Do Wyżniej Kondrackiej bez problemu.. Stamtąd już na pewno raki, wcześniej zależnie od warunków..


09-02-2019 07:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grabarz
Adrian
*****


Postów: 1,862
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2014
Status: Offline
Post: #609
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Dzięki ok



''(...) nigdy nie umiałem pogodzić się z tym, żeby wracać z niczym. Zawsze próbowałem jeszcze raz. Czasem nawet wbrew logice, ale zgodnie z jakimś wewnętrznym przekonaniem.'' (J.Kukuczka)
09-02-2019 08:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Garadoz

*


Postów: 5
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Feb 2019
Status: Offline
Post: #610
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Hej,
w ostatni weekend Marca chcę się wybrać w Tatry. Parę razy już bywałem w w tych górach, ale nigdy o tak nieprzewidywalnej porze roku Big Grin

Mam pytanie w takim razie, czy dostane się z Kuźnic przez Murowaniec do Doliny pięciu stawów bez jakiegoś większego problemu? Ew. później przejście do Morskiego Oka, i zejście do Palenicy?

Oprócz tej trasy, jakie moglibyście polecić w miarę bezpieczne trasy? Będę wdzieczny za odpowiedź Smile


Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2019 02:55 PM przez Garadoz.

25-02-2019 02:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grabarz
Adrian
*****


Postów: 1,862
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2014
Status: Offline
Post: #611
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Szlak z Piątki przez Świstówke w zimie jest zamknięty.
A szlak którym chcesz iść, to chyba w zależności od pogody ... Może się wypowie ktoś kto go przeszedł w całości tak jak Ty chcesz iść Smile



''(...) nigdy nie umiałem pogodzić się z tym, żeby wracać z niczym. Zawsze próbowałem jeszcze raz. Czasem nawet wbrew logice, ale zgodnie z jakimś wewnętrznym przekonaniem.'' (J.Kukuczka)

Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2019 04:55 PM przez grabarz.

25-02-2019 04:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
szewczyczek

*****


Postów: 4,480
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2011
Status: Offline
Post: #612
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Siema Garadoz,
w jakich porach roku bywałeś w Tatrach?



Hej ho, zwariowana przygodo!
25-02-2019 05:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Garadoz

*


Postów: 5
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Feb 2019
Status: Offline
Post: #613
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Hej Szewczyczek,
zaledwie raz byłem w zimie, i nie chodziłem po jakiś skomplikowanych trasach.
W ciągu lata bardzo często.


25-02-2019 06:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,672
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #614
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Pogoda ostatnio coraz mniej przewidywalna, zapytaj na 5 dni przed terminem. Ale raczej można się nastawić na normalne zimowe warunki w Tatrach.



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
25-02-2019 08:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
szewczyczek

*****


Postów: 4,480
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2011
Status: Offline
Post: #615
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

Zimą pogoda ma dużo większe znaczenie niż latem. Dodatkowo ważna i zmienna jest również nawierzchnia. Nie myślałeś o Tatrach Zachodnich? Pierwsze zimowe kroki często (i chyba słusznie) turyści kierują w okolice Dolin Chochołowskiej i Kościeliskiej.



Hej ho, zwariowana przygodo!

Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2019 08:49 PM przez szewczyczek.

25-02-2019 08:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: