Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (42): « Pierwsza < Poprzednia 35 36 37 38 [39] 40 41 42 Następna > Ostatnia »
Warunki turystyczne i pogoda w górach
Autor Wiadomość
grabarz
Adrian

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
RE: Warunki turystyczne i pogoda w górach

TomaszRT napisał(a):

grabarz napisał(a):
Wtrące swoje dwa grosze i stanę po stronie Jacka, pewne elementy mogłyby by być obowiązkowe, każdy z nas ma ze sobą apteczke A w niej różne różności

I jak chciałbyś ten obowiązek egzekwować? Bo bez egzekwowania to by był kolejny martwy przepis..

Ja na jednodniowe wycieczki apteczki nie zabieram, bo nie bardzo wiem do czego by mi się miała przydać?

A jak sobie przetniesz rękę nogę, czy cokolwiek innego to czym zatamujesz krwawienie, torfem jak Bear Grylls ?

''(...) nigdy nie umiałem pogodzić się z tym, żeby wracać z niczym. Zawsze próbowałem jeszcze raz. Czasem nawet wbrew logice, ale zgodnie z jakimś wewnętrznym przekonaniem.'' (J.Kukuczka)

Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2019 02:16 PM przez grabarz.

17-01-2019 02:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
TomaszRT

Michał_DG napisał(a):
Tomek surowe kary dość dobrze działają na łamanie prawa.
Np. do tematu motoryzacji. W Polsce kierowcy jeżdżą jak jeżdżą.

Ale surowa kara za siedzenie komuś na zderzaku na autostradzie czy przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym jest słuszna bo penalizuje działania, które mogą zrobić komuś krzywdę ze śmiercią włącznie.. A Ty chcesz karać za działania, które osobom trzecim krzywdy nie robią..

Michał_DG napisał(a):
Według mnie powinny być ustalone jakieś zasady.
Oraz powinny być one przestrzegane i egzekwowane.

A wszyscy powinniśmy być zdrowi, piękni i bogaci.. nie naprawisz świata ujmując każdą najmniejszą dziedzinę życia w przepisy.. nie tędy droga..

grabarz napisał(a):
Edukacja to za mało żeby wyeliminować pewne sytuacje.
Jeżeli ktoś będzie musiał posiadać jakieś rzeczy, to sobie odpuści wyjazd w góry, bo nie będzie mu się chciało za tym chodzić ... A jak nie, to przypadkowe kontrole same wyeliminują delikwenta

Ale takich sytuacji nie da się wyeliminować.. one będą zawsze.. edukacją można je natomiast ograniczyć.. Co do reszty wypowiedzi uznam to za żart, bo mi się głowie nie mieści, że to napisałeś na serio.. Wink

17-01-2019 02:33 PM
Stasiu

Jestem po stronie Tomasza. Już raz się wypowiadałem. Kto będzie egzekwował, naruszenie przepisów. Może postawimy górskie patrole na ścieżkach, które będą kontrolowały ekwipunek. Ta grupka nie ma latarki, no to wracać. Niech mi pan pokaże, jak się chodzi w rakach.
Oświata, oświata i jeszcze raz oświata. Można tylko doradzić. Ten, kto chce i tak pójdzie. Pirat drogowy i tak ma wszystko w nosie. Jego mandaty nie obchodzą. To samo będzie w górach. Odpowiedzialności trzeba się uczyć i pokory zyskiwać z codziennego życia.
Na drodze jest łatwiej. Przekroczyłeś szybkość - mandat. W góry nie zabrałeś latarki...
Trudno sobie wyobrażam, żeby przed kasą do zapłacenia wstępu do PN był jeszcze pracownik PN, który by selekcjonował kto może a kto nie może wyruszyć w góry.
Rzecz jasna, że co jest zakazane, tego trzeba przestrzegać i jeszcze więcej przyjąc odpowiedzialność za swoje postępowanie bez względu na to, czy się nam to podoba, czy nie.
Na koniec dodam, że ja bym nie radził ten temat rozpatrywać nad piwkiem.

Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
17-01-2019 05:06 PM
szewczyczek

Stasiu napisał(a):
...
Na koniec dodam, że ja bym nie radził ten temat rozpatrywać nad piwkiem.

Sugerujesz jakąś nalewkę czy smakową flaszkę?Toungue

Hej ho, zwariowana przygodo!
17-01-2019 05:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grabarz
Adrian

Nie mam na myśli kontroli typu, stoi pan przy szlabanie i kontroluje wszystkich, ale wyrywkowe kontrole na szlaku ... Ale w sumie to nierealne więc można uznać że tak sobie pitole Toungue

''(...) nigdy nie umiałem pogodzić się z tym, żeby wracać z niczym. Zawsze próbowałem jeszcze raz. Czasem nawet wbrew logice, ale zgodnie z jakimś wewnętrznym przekonaniem.'' (J.Kukuczka)

Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2019 05:55 PM przez grabarz.

17-01-2019 05:54 PM
Pablo
pablo

Tez nie wiem co macie na mysli pod hasłem sprzęt/ekwipunek. Mapa, a jak ktoś zna teren i jej nie chce nościć, albo ma w telefonie, tak można na każdą rzecz napisać, albo trenuje ultramaraton górski, raczej bez większego ekwipunku?

grabarz napisał(a):
...
Jeżeli ktoś będzie musiał posiadać jakieś rzeczy, to sobie odpuści wyjazd w góry, bo nie będzie mu się chciało za tym chodzić ... A jak nie, to przypadkowe kontrole same wyeliminują delikwenta Devil

Takich już widziałem, w zimę, w Tatrach, wyekwipowanych po zęby, nowe pachnące, prosto ze sklepu. Nie mieli pojęcia gdzie idą, po 15 wychodzili w góry, w lutym, no ale mieli ekwipunek. Beznadziejne kryterium. Teraz można sobie wszystko kupic, decathlonów jak biedronek, ludzie sie scigaja kto co ma, a dwóch na trzech nie wie co z tym zrobić.. aa można długo pisać, jest tego coraz wiecej bo coraz łatwiej wszystko nabyc/kupić, oprócz wiedzy, tu sie nie da, trzeba poświęci czas, wytężyć zwoje, nabyć doswiadczenia, pokory,duzo wolniej niz się obkupić.
Od razu przychodzi mi do głowy kolega, mam młodego pracownika i on ma marzenie wejść na Everest, i był w gorach raz, w Tatrach, bez pojecia co i gdzie, bez "sprzętu" na Giewont wchodził, załamanie pogody, totalnie na pałę, i udalo mu się, fart i jest z siebie zadowolony, na wycieczce do Izraela też ledwo zszedł z jakiś skał. Ale to dobry człowiek i się nauczy, może razem gdzieś pójdziemy, i moze zmieni sobie cele, a może i wejdzie na ten smutny Everest.

Płace podatki, do tego ZUS co miesiąc muszę zapłacić ok 1200, droższego ubezpieczenia nie mam i jeszcze miałbym dopłacać za ratowanie w górach, a za eurocoptera na nizinach nie, mimo że więcej kosztuje (myślę tu o skali użycia)? Ile osób było rannych i zabitych w górach w zeszłym roku? Naprawdę jest z tym problem? Na drogach to ok 40000 rannych i ok. 3000 zabitych i maleje...

Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
17-01-2019 06:03 PM
yoter

Fajna ta dyskusja. Smile I można oczami innych dostrzec pewne kwestie.

Świetnie, gdyby można było polegać na ludzkiej mądrości, roztropności, uczciwości, odpowiedzialności, wrażliwości etc. etc. etc.
Ale nieraz ktoś za kogoś musi wziąć odpowiedzialność...

góry to początek nieba
17-01-2019 06:44 PM
Michał_DG

Bardziej chodziło mi to karanie do postu Tomka nr 556 chyba.
Że moznacza dostać mandat 500 zł.

Jak by było 1500 to inaczej by na to patrzeć.

Oto mi chodziło może źle sprecyzowalem.

Mogę być także w błędzie.

Każdy na swój Everest
18-01-2019 11:45 AM
Bruno Ochocki

**

30-01-2019 02:29 PM
grabarz
Adrian

Czy w takiej sytuacji Ci turyści powinni zostać ukarani ? może zapłacić za akcje ratunkową ... ? szlak zamknięty ...
Wystawił bym tym ludziom duży rachunek za swoje zachowanie i pisze to bardzo delikatnie, ale gotuje się we mnie ze złości vampire
Potwierdza to moje przekonanie o ubezpieczeniu ...

http://portaltatrzanski.pl/aktualnosci/n...rysci,1868

31-01-2019 12:44 PM
TomaszRT

A jakby to samo stało się na szlaku nie zamkniętym to też byś wystawił? Co ma wspólnego powód zamknięcia letniego szlaku z tym zdarzeniem? Weź sobie może coś na uspokojenie..

31-01-2019 01:13 PM
Pablo
pablo

Tez trochę nie rozumiem, jakby było dodatkowe ubezpieczenie to by nie poszli czy jak?
Przypominam, że płacimy wszyscy, ja bym dobrowolnie z chęcią zrezygnował i prywatnie się ubezpieczył na takie wypadki, ale póki co jest państwowy ubezpieczyciel i to nie tani.
Może dziewczyna przeceniła swoje siły , próbowali, dotarli do swojej "granicy" i wezwali pomoc, dzięki temu nic gorszego się nie wydarzyło.
Zastanawia mnie ta łatwość oceny postępowania człowieka, którego w ogóle nie znamy.

To ze tam się urwał kawałek letniej ścieżki zimą nie ma znaczenia, to chyba wiadomo?

Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
31-01-2019 01:59 PM
inanord

W przypadku ubezpieczenia, zawsze można znaleźć coś, co pozwoli na zakwestionowanie wypłaty odszkodowania.
Poza tym zawsze można powiedzieć, ze się zabłądziło. Nawet najbardziej doświadczonym się zdarza. Znam wiele takich przypadków.
Można karać za nieuzasadnione wezwanie- ale kto będzie na tyle kompetentny ze oceni czy wezwanie było zasadne. To nie ulice w wielkim mieście, tylko góry.
Jedyne wyjście to edukacja od najmłodszych lat. Ale to niestety mało realne - nie na takim etapie szkolnictwa jak mamy od wielu lat.

Baza Górołaza
31-01-2019 02:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grabarz
Adrian

To znaczy jak płacę podatki to już wszystko mi wolno i mogę sobie robić co chce i gdzie chce, proszę was blink
Uczepiliscie się tych podatków, co ma ubezpieczenie do podatków. Płacę podatki A i tak w pracy mam dodatkowe ubezpieczenie extra płatne. To w górach tak nie może być ?
Idziemy na Słowację płacimy, lecimy czy jedziemy na wczasy płacimy dodatkowo, ale w górach nie będziemy !

Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2019 02:33 PM przez grabarz.

31-01-2019 02:32 PM
TomaszRT

Jakie podatki? My tu o obowiązkowym ubezpieczeniu, które nazywa się ZUS i pokrywa koszty ratownictwa i leczenia na terenie PL.. Zechcesz wyjaśnić dlaczego akurat w górach nie ma obowiązywać?

31-01-2019 02:37 PM
Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: