Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (4): « Pierwsza < Poprzednia 1 [2] 3 4 Następna > Ostatnia »
JAk prać ciuchy z membraną i podobne....
Autor Wiadomość
Sylwester

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
RE: JAk prać ciuchy z membraną i podobne....

Bielizna termoaktywna pochłania warstwą wewnętrzną wilgć i przenosi na warstwę zewnątrzną rozprowadzając ją na dużej powierzchni co umożliwia szybie wyparowanie, polar przepuszcza tą wilgoć, a kurtka po prostu zatrzymuje to co wyparowałeś, może chodzi o nie do końca idealną membranę, ja mam podobnie, zaletą skroplonej od wewnątrz pary jest to, że można ją stosunkowo skutecznie strzepnąć po wywróceniu kurtki na "lewo" zwróć uwagę, że powłoka kurtki jest sucha, a przecież o to chodzi / zimą szczególnie/ pozdrawiam

26-11-2007 10:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
maurinio
Don Corleone

Jest sucha...wszystko jest suche poza wnętrzem kurtki - zapytałem u producenta dlaczego tak się dzieje - usłyszałem - enigmatyczne "bo tak ma być"...po wywróceniu "na lewo" strzepujesz i jest ok - to prawda. Zakładam zatem - że wszystko jest okSmile

..żyj ostro, umieraj młodo, niech zwłoki wyglądają dobrze..
26-11-2007 10:06 AM
Pablo
pablo

maurinio napisał(a):
Jest sucha...wszystko jest suche poza wnętrzem kurtki - zapytałem u producenta dlaczego tak się dzieje - usłyszałem - enigmatyczne "bo tak ma być"...po wywróceniu "na lewo" strzepujesz i jest ok - to prawda. Zakładam zatem - że wszystko jest okSmile

Cześc
Myślę że to zasługa dobrej bielizny i polara (jak pisał Sylwester) a gorszej oddychalności kurtki, moze też ciut za duzo impregnatu?? i nie nadąża wywalać pary na zewnątrz. Są dwa wyjscia dobrze sie porozpinaj Wink albo zainwestuj w nową, a tą używaj tylko np w zimie.
pozdrawiam
p

Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
26-11-2007 11:41 AM
maurinio
Don Corleone

Pablo...to jest chyba to - szedłem pozapinany pod szyję, a było stosunkowo ciepło, tylko wyżej zmarzłem, więc się grzałem w ten sposób schodząc w dolinę. Ponadto. czy za dużo impregnatu? chyba nie - tyle co zaleca producent - jedna zakrętka do membran i 30 stopni woda...

26-11-2007 11:51 AM
Fazik
Kierowca TYRa

RE:  JAk prać ciuchy z membraną i podobne....

maurinio napisał(a):
(...) jak się zgrzeję i nie jest zimno, mam założoną bieliznę termoaktywną, polar i kurtkę z membraną - zdejmuje kurtkę, wywracam na lewą stronę, a np. z rękawów zlewa się woda.. normalnie można ją na sznurku rozwiesić - całkiem mokra... nie rozumiem, a polar suchy..

Ja mam tak samo, Bergson (taki jak SylwkaSmile) nawet po tyłku pot z kurtki się leje, wnerwia mnie to do żywego, trace tylko czas na "odmakanie" a poce się okrutnie, prane i impregnowane od kupna w Tech Wasch-ach.

Wyrwać się z miejskiego betonu, choć na dzień, choć na chwilkę, Żeby nie zwariować...
26-11-2007 09:33 PM
maurinio
Don Corleone

Faziku i Jadziku - mam tak samo...co prawda mam Campusa, model 2006, ale świetny. Mimo to uważam, że, jak tez napisali moi poprzednicy - wydolność oddychająca kurtki jest ograniczona w sytuacji, kiedy wydzielanie ciepła ją przewyższa... Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie rozpinanie się i ubieranie czegoś lżejszego. Osobiście polecam windstopper... świetna sprawaSmile zwłaszcza od wiatru, ale radzi sobie przy chłodniejszych dniach - zwłaszcza spodnie.

A własnie - jakie spodnie na zimę polecacie? pytam tutaj, bo tak przy okazji - nie zakładam dodatkowego wątku..

Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-11-2007 10:03 AM przez maurinio.

27-11-2007 10:02 AM
Pablo
pablo

A jest taki wątek, poczytaj a jak nic nie znajdziesz to pytaj dalej
pozdr
p

http://www.gorskiswiat.pl/forum/showthread.php?tid=269

27-11-2007 10:06 AM
Pablo
pablo

Maurinio napisz jak możesz, jak nazywa sie membrana w Twojej kurtce??

27-11-2007 10:11 AM
maurinio
Don Corleone

Kurtka Campus VAPOUR TEX ACTIV.. to chyba tak się nazywa, polar Campus forkan, ale radzi sobie ekstra - nie pamiętam parametrów.

27-11-2007 10:21 AM
Pablo
pablo

Dlaczego pytam, otóż zastanawiają mnie powody kupna takowych kurtek, tzn o takich niskich paramertach np. oddychalności, czy może brak w okolicy konkurencji czy może tak bardzo fason się podoba?? Bo w cenie podobnej mozna kupic inne o dwa razy wyższych parametrach. Nie twierdze że są to złe kurtki, tylko że w przypadku Campusa czy Bergsona, zawsze można znaleźć jakąś alternatywę w tej samej cenie o wyższych parametrach albo o tych samych parametrach w niższej cenie. No i uważam, że kupując kurtkę w góry jej parametry (oddychanie i nieprzemakanie), bardzo uogólniając i nie wgłębiając się w rodzaje, różnorodność membran, a tym samym właściwości zależne od warunków, powinny zaczynać się od 10000 w górę i jest to tez opinia wielu sprzedawców w specjalistycznych sklepach sportowych/górskich, którzy testują taką odzież w terenie.

...teraz zostanę zakrzyczany Wink
pozdr

Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-11-2007 11:16 AM przez Pablo.

27-11-2007 11:11 AM
KasiaA
KrakowiankA

Pablo, niekoniecznie Smile
mam kurtkę Salewy o niezłych parametrach a bywa też taki problem o którym wspomniano powyżej.
Pamiętajmy, że kurtka "nie grzeje". To jest jedynie membrana która ma nam zapewnić ochronę przez deszczem i ewentualnie wiatrem. Jeśli tak jak maurinio wspomniał ma windstoper, to kurtkę zakłada jedynie podczas deszczu lub opadu sniegu. Poza tym wystarcza inne ubranie.
Tutaj dodatkową zaletą jest posiadanie softshella, bo nawet jak pada drobny deszcz to nie musimy zakładać kurtki. Ma też właściwości windstopera. Niestety, ceny dość skutecznie obrazują jego uniwersalność.

"[Tatry]...Przeto stałyście się marzeniem, tęsknotą ludzi spragnionych modlitwy bezsłownej i słońca"
27-11-2007 11:34 AM
dr.Etker

Pablo napisał(a):
No i uważam, że kupując kurtkę w góry jej parametry (oddychanie i nieprzemakanie), bardzo uogólniając i nie wgłębiając się w rodzaje, różnorodność membran, a tym samym właściwości zależne od warunków,  powinny zaczynać się od 10000 w górę i jest to tez opinia wielu sprzedawców w specjalistycznych sklepach sportowych/górskich, którzy testują taką odzież w terenie.

...teraz zostanę zakrzyczany Wink
pozdr

Podzielam Twoją opinię.W trakcie ostatniego pobytu w górach (Śnieżnik)testowałem kurtkę nabytą w Decathlionie(zakupu dokonałem z myślą użytkowania na codzieńRolleyes ).Nieprzemakalna , ale cóż z tego-skoro z rękawa się wylewałoSad. Następnego dnia wędrówki, kurtka wędrowała w plecaku.Mimo lekkiego opadu śniegu-szlaki przemierzałem w polarze 200-było zdecydowanie lepiej.Jestem przekonany, że mój stary Gore-tex (został się w domku) zdecydowanie lepiej by się sprawował na trasach górskich.
Reasumując -przy zakupie kurtki do celów turystyczno-górskich, podstawowymi parametrami są : nieprzemakalność i oddychalność.

27-11-2007 11:35 AM
maurinio
Don Corleone

Powody kupna takich kurtek? odpowiadam - cena. Sądziłem, że im wyższa cena, tym lepsza kurtka.. cóż..niekoniecznie tak jest, jak mniemam po wypowiedziach... Zatem ... czy ta kurtka jest całkiem do bani?

27-11-2007 12:47 PM
dr.Etker

maurinio napisał(a):
Powody kupna takich kurtek? odpowiadam - cena. Sądziłem, że im wyższa cena, tym lepsza kurtka.. cóż..niekoniecznie tak jest, jak mniemam po wypowiedziach... Zatem ... czy ta kurtka jest całkiem do bani?

Z opiniami na temat kurtek dobrze zapoznać się tu:
http://ngt.pl/forum/
Ja bym polecał kurtkę z membraną Gore-Tex XCR.Dobre kurtki można prać w temperaturze 60 C.

Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2007 07:18 PM przez dr.Etker.

30-11-2007 07:14 PM
Pablo
pablo

dr.Etker napisał(a):
Ja bym polecał kurtkę z membraną Gore-Tex XCR.Dobre kurtki można prać w temperaturze 60 C.

Czyli mniej więcej tak jak pisałeś Maurinio. Dobre gore zaczyna sie od 1200 PLN a na ngt dowiesz się ze są już ponoć lepsze, nowocześniejsze membrany, jak event Vaude Wink
... ja tam nie wiem

Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-12-2007 10:57 AM przez Pablo.

30-11-2007 11:33 PM
Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: