Współpracujemy ze sklepem górskim Alpenski.pl
Zniżki dla Forumowiczów GŚ

Odpowiedz  Napisz temat 
Krościenko-Sokolica-Trzy Korony-Krościenko
Autor Wiadomość
boniek

*

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
Krościenko-Sokolica-Trzy Korony-Krościenko

Witajcie,
Wybieram sie w Pieniny trasą opisana w temacie. Jestem początkujący w tych sprawach ale mam ogromny zapał, z tego wynika kilka pytań:
1) jak długo może mi zająć przejście tej trasy? / Jestem zdrowym 20-latkiem
2) w co powinienem się zaopatrzyć przed wyjściem?

14-07-2006 09:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pedro
Administrator

Grupa: Administratorzy
RE: Krościenko-Sokolica-Trzy Korony-Krościenko

Witaj!

boniek napisał(a):
1) jak długo może mi zająć przejście tej trasy? / Jestem zdrowym 20-latkiem

Według mapy przejście tej trasy zajmuje około 5 godzin. Z reguły jest tak, że przy dobrych warunkach turystycznych trasę da się pokonać szybciej niż jest podane na mapie, ale z kolei trzeba pamiętać (i doliczyć) o czasie spędzonym na szczytach. W Twoim przypadku musisz wziąć pod uwagę, że wejście na taras widokowy na Trzech Koronach jest oblegane i czasem trzeba czekać w kolejce 1-2 h zanim się wejdzie na niego. Mimo to jest z pewnością godny polecenia. Na Sokolicy nie ma już takiego problemu, ponieważ na szczycie jest dużo więcej miejsca i ruch odbywa się w miarę płynnie.
Przy okazji podam czas który mi zajęło przejście odcinka od przeprawy łodzią flisacką na Dunajcu na niebieskim szlaku, przez Sokolicę, Czerteż, Górę Zamkową, Trzy Korony do Krościenka. Tę trase przeszedlem łącznie ze wszystkimi postojami właśnie w około 5 h, więc możesz sobie porównać na mapie - choć tutaj dużą rolę odgrywa właśnie wielkość kolejki na Trzy Korony - ja nie miałem bardzo dużej.

boniek napisał(a):
2) w co powinienem się zaopatrzyć przed wyjściem?

Na taką trasę weź najlepiej (w lecie) jakąś cienką kurtkę przeciwdeszczową, mapę, wodę (np. 1,5 litra), jakieś kanapki albo coś podobnego, w lecie przy bezchmurnych dniach dobrze jest mieć czapkę chroniącą przed słońcem i okulary przeciwsłoneczne. Buty np. typu adidasy bądź wyższe chroniące kostkę.
Przy okazji powiem że wejście w sezonie na Sokolicę i Trzy Korony jest płatne i jeśli mnie pamięc nie myli to płaciłem 2 zł - weź legitymację jak masz (czerwiec 2006, bilet ulgowy studencki). Zachowaj go sobie po wejściu na Sokolicę, gdyż ten bilet będzie także ważny przy wejściu na Trzy Korony (jeśli obydwa szczyty będziesz zdobywał w jeden dzień).

Pozdrawiam i życzę miłej wycieczki,
Bartek Pedryc (Pedro)

Górski Serwis Internetowy - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
14-07-2006 03:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
boniek

*

Kraków-Rabka-Maciejowa i spowrotem:P hehe:)

dzieki za infoSmile
przydała się ta druga część odnośnie co trzeba zabrać ale jednak nie dotarłem do Krościenka bo mnie PKS nie zabrałToungue i pojechałem do Rabki i na Maciejową, byłem z dziewczyną i było super! Pienin nie zobaczyłem ale Gorce też są fajneToungue a jeszcze jedno powiem że super była pogoda, tatry mozna było dostrzec i ekstra zdjęcia wyszłySmile

18-07-2006 12:59 PM
derigen1

*

Big Grin  RE: Krościenko-Sokolica-Trzy Korony-Krościenko

Hehehe.Ostatnio przeszedłem ciekawą trasę:
Krościenko-Sokolica-Góra Zamkowa-Trzy korony-Przełęcz Szopka-Wąwóz Sobczański-Sromowce-z powrotem na przełęcz Szopke-Macelak-Czorsztyn-Krościenko! Całość ok.6h

27-06-2007 03:07 PM
dr.Etker

RE: Krościenko-Sokolica-Trzy Korony-Krościenko

Też myślę,że to super trasa,nawet bym ją wydłużyłCool- na małego browara nad Dunajcem-np. w "Białym Domku"(Sromowce Niżne)

29-07-2007 10:15 PM

Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: