Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (2): « Pierwsza [1] 2 Następna > Ostatnia »
Plecak
Autor Wiadomość
Dante168

*


Postów: 6
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2015
Status: Offline
Post: #1
Plecak

Witam,
Jako nowy "górołaz" chciałbym się dowiecie co myślicie o plecaku Arctic Mountain Bionic 85. Nigdzie nie umiałem nic na jego temat znaleźć (albo po-prostu nie umiem zleźć). Chciałbym poznać Waszą opinie. Szukam plecaka na krótkie wypady w góry (max 9 dni) ,a nie wiem czy ten plecak by się nadawał. Posiadam też plecak BW (bundeswehra) 65l słyszałem że wojskowe plecaki nie nadają się w góry.

Dziękuje i pozdrawiam


Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-10-2015 05:20 PM przez Dante168.

05-10-2015 05:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #2
RE: Plecak

Ją bym 9 dni nie brał jako krótki wypad. To tak 1-2 dni są krótkimi wypadami. Potem już od 5 dni jest to samo. Więcej gen echów już nie zabierzesz. Dla mnie 85 l na zamykanie jest dużo. Maksymalnie 65 l. Większe to już ekspedycyjne i Ciebie niepotrzebne, no może w Himalaje planujesz pojechać.



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
05-10-2015 05:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tomtur

*****


Postów: 7,585
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #3
RE: Plecak

Im większy wór tym więcej do noszeniauhmim mniejszy tym mniej żywej wody do niego wejdzie ot pytanie co wybrać innocent
Wydaje mnie się ze 45 l wystarczy od 3 do 7 dni potem i tak trzeba wszystko praćBig Grina i na jeden dzień po kompresji będzie dobryinnocent



"Bo właśnie tam wiem po co żyję."
05-10-2015 05:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
szewczyczek

*****


Postów: 4,478
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2011
Status: Offline
Post: #4
RE: Plecak

9 dni to niezbyt krótki wypad w góry, jeżeli chcesz z nim chodzić z całym dobytkiem na plecach. Jeżeli potrzebny tylko do transportu, a chodzić zamierzasz raczej na lekko, to tak jak Panowie powyżej radzą - lepiej coś mniejszego.



Hej ho, zwariowana przygodo!
05-10-2015 06:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #5
RE: Plecak

Wiem, że czym większy wór, tym więcej zbędnych bebechów. Napój turystyczny można kupić w schroniskach po drodze.Big Grin Nie trzeba smykać. Maksymalnie jakieś wierzchołkowe.



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.

Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-10-2015 07:22 PM przez Stasiu.

05-10-2015 07:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Dante168

*


Postów: 6
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2015
Status: Offline
Post: #6
RE: Plecak

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Wiec jaki polecacie plecak. W miarę tani ale i dobry. I co z tym plecaki BW ?


05-10-2015 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
szewczyczek

*****


Postów: 4,478
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2011
Status: Offline
Post: #7
RE: Plecak

To nadal zależy od tego do jakiej formy turystyki. Jeżeli chcesz się spakować na 9 dni i z tym chodzić, nie może być to zbyt mały plecak, chyba, że się nieźle kompresujesz.
Natomiast jeżeli jedziesz do Zakopanego i stamtąd wyruszasz na jednodniowe wycieczki wracając do noclegowni, to wystarczy wór transportowy i do tego plecak szkolny.



Hej ho, zwariowana przygodo!
06-10-2015 06:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Dante168

*


Postów: 6
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2015
Status: Offline
Post: #8
RE: Plecak

W przyszłym roku mam zamiar przejść z Ustronia do Krościenka (GSB) wiec bardziej zależy mi na takich plecakach gdzie będe raczej przenosił rzeczy.


06-10-2015 06:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
hemlighet
Hemli
*****


Postów: 2,576
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2011
Status: Offline
Post: #9
RE: Plecak

Jeśli chcesz kupić plecak typowo pod tą trasę to myślę, że ok. 60 litrowy zupełnie wystarczy, bo z racji bliskości sklepów nie będziesz musiał brać ze sobą jakichś wielkich zapasów.



http://hemli-w-gorach.blogspot.com/
06-10-2015 07:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
szewczyczek

*****


Postów: 4,478
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2011
Status: Offline
Post: #10
RE: Plecak

No jak z bagażem na plecach to plecak musi być Ci przyjacielem, i tak polecam możliwie mały, a lepiej zastanowić się nad każdą rzeczą czy jest warta dźwiganiaSmile



Hej ho, zwariowana przygodo!
06-10-2015 07:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
swiru

****


Postów: 144
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2011
Status: Offline
Post: #11
RE: Plecak

W sumie to może być jakaś 45 z kominem czyli tzw +10. Da się to fajnie skompresować i nawet na 1-2 dniowe akcje się nadaje. Za dużego nie ma sensu brać bo jak wyżej pisali koledzy im masz więcej miejsca tym więcej weźmiesz. Ja mam z mniejszych Berghausa Arete 45 Extrem II i Deutera Aircontact 45+10 i jestem ogromnie zadowolony szczególnie z Deutera ale wszystko zależy od tego ile chcesz przeznaczyć na zakup. Pozdrawiam.


06-10-2015 02:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #12
RE: Plecak

Zasadnicze pytanie to: Chodzę całe trzy tygodnie w jednych łachmanach lub na każdy dzień czyste albo będę po drodze przepierał. Jak znam życie wędrownika, to zawsze trzeba pójść na minimum. Targanie zbędnych rzeczy, zniechęci wędrowanie. Co do typu plecaka? Trzeba dostosować się do kasy i wypróbować w sklepie, jak siedzi na plecach i jak jest wyposażony w duperele, które mi są potrzebne na szlaku (peleryna, uchwyty na kijki, czekan ewentualnie kask). Czy tylny system będzie dogodny dla moich pleców itd.



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
06-10-2015 10:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grabarz
Adrian
*****


Postów: 1,862
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2014
Status: Offline
Post: #13
RE: Plecak

Dante168 napisał(a):
W przyszłym roku mam zamiar przejść z Ustronia do Krościenka (GSB) wiec bardziej zależy mi na takich plecakach gdzie będe raczej przenosił rzeczy.


Cześć. Podepne się do ciebie w temacie (GSB). Będziesz nocować w schroniskach, czy może namiot, ile czasu ci to zajmie? Mam podobny plan, na przyszły rok. Tyle że od końca(Ustrzyki Dolne), tak do wysokości Limanowej, + - połowa trasy. Czasu sporo, ale jakiś informacje można już zbierać. W kwestii plecaka, mam(moja żona ma) 45l firmy husky,bardzo fajny plecak, przede wszystkim wentylacja i pojemność. Ja mam 35l z firmy crossroud , dobry plecak ale obawiam się że za mały, na taką wyprawę...



''(...) nigdy nie umiałem pogodzić się z tym, żeby wracać z niczym. Zawsze próbowałem jeszcze raz. Czasem nawet wbrew logice, ale zgodnie z jakimś wewnętrznym przekonaniem.'' (J.Kukuczka)

Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-10-2015 08:48 AM przez grabarz.

07-10-2015 08:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Dante168

*


Postów: 6
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2015
Status: Offline
Post: #14
RE: Plecak

Będe nocował w schroniskach i mam plan przejść ten odcinek w 9 dni. Panowie jaki polecalibyście plecak do 45l + komin.


08-10-2015 02:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
szewczyczek

*****


Postów: 4,478
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2011
Status: Offline
Post: #15
RE: Plecak

Na takie wędrówki raczej się nie wybieram, ale poleciłbym rozmiar najmniejszy, w jaki dasz radę się spakować. 45L z kominem to bardzo uniwersalne plecaki, chyba najlepsze.



Hej ho, zwariowana przygodo!
08-10-2015 02:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: