Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (5): « Pierwsza < Poprzednia 1 2 [3] 4 5 Następna > Ostatnia »
Pierwszy raz w Góry
Autor Wiadomość
watażka

*****


Postów: 596
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2014
Status: Offline
Post: #31
RE: Pierwszy raz w Góry

no to jesteś na moim terenie !!!
zapraszam na prv


27-07-2015 10:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Slomka82

**


Postów: 10
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Apr 2015
Status: Offline
Post: #32
RE: Pierwszy raz w Góry

No tak, jesteśmy Boku koło Cisnej. Byliśmy na Lemkowskiej, na Zaborze Solinskiej, w Polańczyku, na kolejce letniej. Jutro idziemy albo na Polonine Cyrynska albo na Berdo? Oby nie padało!


29-07-2015 03:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
conti

*****


Postów: 2,412
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2014
Status: Offline
Post: #33
RE: Pierwszy raz w Góry

Slomka szczerze polecam Berdo Smile


29-07-2015 04:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Slomka82

**


Postów: 10
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Apr 2015
Status: Offline
Post: #34
RE: Pierwszy raz w Góry

Hej.

Na pocztku chcialabym sprostowac, ze czesto w moich postach pojawiaja sie blledy badz wyrazy nie pasujace do reszty. To nie ja, to slownik w moim telefonie glupieje, wybaczcie.

Ostatecznie poszlismy na Polonine Carynska. Bylo ok. Jak dla mnie mogloby byc bardziej wymagajaco ale dla dzieciakow chyba bylo w sam raz. Nie bylo im lekko ale tez nie za trudno. Starszy stwierdzil, ze za kilka dni moze isc znowu (musial odpoczac), mlodszy na pytanie czy idziemy w gorki bardzo glosno krzyczal "Nieeeee". Chyba nie ma ochoty Wink Szkoda, ze z pogoda lepiej nie trafilismy.
Nastepnym razem chyba jednak wyzsze gorki wybierzemy Wink


   
   
   

To nasze zdjecia z gor. Ale niestety nie umiem wstawic w normalnej formie, jako foty a nie zalaczniki/miniaturki :/


Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-08-2015 10:11 PM przez Slomka82.

15-08-2015 10:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tratina

*****


Postów: 1,180
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2010
Status: Offline
Post: #35
RE: Pierwszy raz w Góry

zdjęcia Super Smile i pamiętaj Góry nie uciekną a i tak są ładne o każdej porze roku. Jak dla dzieciaków na pierwszy raz myślę, że ok ok, chodzi o to by je zarazic a nie zrazic Wink małymi kroczkami ...

powodzenia w kolejnych wędrówkach Górskich



"Nie ma chyba trudniejszej do zniesienia choroby górskiej, niż brak Gór"
R. Messner
16-08-2015 12:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
KacperM

*


Postów: 1
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Sep 2016
Status: Offline
Post: #36
RE: Pierwszy raz w Góry

poczytałam. i tak się zastanawiam, bo wyruszam z moim sześciolatkiem w góry jak to jest z goprem, znalazłam trochę filmików i ciekawy art http://www.naszebieszczady.com/gopr-bieszczady/ czy jednak taki brzdąc za mały na dłuższą wycieczkę?


17-09-2016 11:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Reinhold

****


Postów: 351
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2015
Status: Offline
Post: #37
RE: Pierwszy raz w Góry

Zależy czy już wcześniej był gdzieś w górach i czy dużo z nim chodzicie. Żółty szlak z Przełęczy Wyżnej do Chatki Puchatka myślę, że byłby ok. Gdyby marudził zawsze można zawrócić Smile


18-09-2016 09:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Tomasz

**


Postów: 13
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2016
Status: Offline
Post: #38
RE: Pierwszy raz w Góry

Najważniejsze to, by dzieciaka nie zniechęcić. Nie zamęczyć go, nie znudzić. Myślę, że warto takiego turystę hartować. Najpierw do lasu kilka razy, potem na jakąś małą górkę w pobliżu itd. To będzie też okazja, żeby sprawdzić jak malec reaguje. Nie wolno nic na siłę, bo mu się wtedy system obronny włączy i będzie po wycieczce. Najlepsza sytuacja to chyba taka, kiedy dziecko samo chce ciut dalej, ciut wyżej. W końcu samo zaczyna nam kwiczeć, że chce w góry Smile

Myślę, że takie hartowanie to też test dla rodziców. Mogą zobaczyć jak sami się zachowują, kiedy mały zaczyna płakać na szlaku. Niektórzy też nie lubią spowalniać sobie własnego tempa, a z dzieckiem to wiadomo. Rodzic nie powinien się denerwować w terenie. To najgorsze co może być.


Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2016 04:07 PM przez Tomasz.

01-11-2016 03:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
koko
Zbanowani


Postów: 4
Grupa: Zbanowani
Dołączył: Dec 2017
Status: Offline
Post: #39
RE: Pierwszy raz w Góry

Zdecydowanie na tzw. "dzień dobry" poleciłbym wycieczkę na Beskid Śląski. Smile


01-12-2017 11:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
mirek

*****


Postów: 6,610
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2008
Status: Offline
Post: #40
RE: Pierwszy raz w Góry

No koko nam się uaktywnił.giggle



..To wódka? ? słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) ? Na litość boską, królowo ? zachrypiał ? czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.?
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
01-12-2017 03:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Krzysiek
Administrator
*******


Postów: 827
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Dec 2008
Status: Offline
Post: #41
RE: Pierwszy raz w Góry

koko napisał(a):
Zdecydowanie na tzw. "dzień dobry" poleciłbym wycieczkę na Beskid Śląski. Smile

Byłem raz na Beskidzie Śląskim ale wróciłem sprzed szczytu bo mi GPS przerywał przez mgłę. W końcu mi ulegie i zrobię Koronę Beskidu - na razie mam zrobioną Suchą Beskidzką latem...
Devil



"nie możemy się tu zatrzymać, to kraina nietoperzy !"
01-12-2017 11:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
mirek

*****


Postów: 6,610
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2008
Status: Offline
Post: #42
RE: Pierwszy raz w Góry

lara483 napisał(a):
szybkie pytanie : buty na wycieczki w gory 0,5 cm za duze czy takie jak na codzien dopasowane ?

Bury muszą być dopasowane i wygodne,zbyt lużne i zbyt ciasne grożą przykrymi konsekwencjami typu odarty naskórek itp.Najlepiej kupione buty wypróbować na mieście dużo chodząc,stopy same ci powiedzą jakie musisz mieć buty,takie sprawy to powinno się samemu wiedzieć.ok



..To wódka? ? słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) ? Na litość boską, królowo ? zachrypiał ? czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.?
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
28-02-2018 07:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tratina

*****


Postów: 1,180
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2010
Status: Offline
Post: #43
RE: Pierwszy raz w Góry

lara483 napisał(a):
szybkie pytanie : buty na wycieczki w gory 0,5 cm za duze czy takie jak na codzien dopasowane ?


To zalezy, czy chcesz w nich chodzic caly rok czy tylko w zimie lub lecie; czesto jest tez tak ze rozmiarowka nie jest rowna rozmiarowce , but raczej nie powinien byc dopasowany, moze byc ze wikeszy o 0,5 rozmiaru, albo nawet o rozmiar > , musisz sobie po prostu kilka butow poprzymierzac i zobaczyc w jakich sie czujesz najlepiej, , ciezko jest jednoznacznie odpowiedziec na to pytanie, kazdy ma inna stope ;
zycze dobrego zakupu



"Nie ma chyba trudniejszej do zniesienia choroby górskiej, niż brak Gór"
R. Messner
28-02-2018 08:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #44
RE: Pierwszy raz w Góry

Nie wiem, jak u kobiet, ale mnie najwygodniej z butami aż o 1 numer większe. Stopę mam 9, ale buty górskie mam 10. Trzeba się liczyć z tym, że noga w bucie puchnie i zwłaszcza podczas schodzenia nie jest dobre, kiedy palce dotykają przodu buta. kwasny



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
28-02-2018 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Bruno Ochocki

**


Postów: 41
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2017
Status: Offline
Post: #45
RE: Pierwszy raz w Góry

Myślę, że pół numeru to za mało. W otoczeniu miałem osobę, która chodziła w podejsciowkach o 3/4 rozmiaru większych i któregoś, dłuższego razu w Tatrach na zejściu, odcisnęła sobie duże palce tak, że sińce utrzymywały się bardzo długo.
Z drugiej strony za duży rozmiar może być niebezpieczny przy pokonywaniu małych stopni.
Kwestia bardzo indywidualna - jak zauważyli przedmówcy, myślę, że na pierwszy raz lepiej kupić większe, niż mniejsze.


01-03-2018 07:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: