Odpowiedz  Napisz temat 
Pomocna dłoń "wzajemne pomaganie sobie"
Autor Wiadomość
conti

*****


Postów: 2,412
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2014
Status: Offline
Post: #1
Pomocna dłoń "wzajemne pomaganie sobie"

Propozycja moja dotyczy wspólnego pomagania sobie. Pytanie do administracji i moderatorów forum. Czy da się zrobić oddzielny dział widoczny wyłącznie dla wytypowanej części forumowiczów?
Chodzi mi o coś takiego, że osoby chętne do wspólnego, ewentualnego pomagania sobie, podają adres i numer telefonu. Dane te zapisywane są w odpowiednim dziale. Większość z nas podróżuje po Polsce, chociażby w celu dotarcia do interesujących nas szlaków. Niestety bywa tak, że czasami przydałaby nam się jakaś pomoc w drodze. Pomoc dotycząca np. zapytania co ciekawego w okolicy odwiedzić, podwiezienia z dworca PKS do dworca PKP, czy po prostu wspólnego wytopienia czasu w oczekiwaniu na pociąg. Dział oczywiście wyłącznie dla chętnych. Nie jest to mój pomysł, zaczerpnąłem go z forum o zupełnie innej tematyce. Na tamtym forum byłem współtwórcą tego działu. Podawaliśmy tam miejscowość zamieszkania, ewentualnie miejscowości gdzie często bywamy i możemy tam zaoferować pomoc i numer telefonu.
Piszcie swoje opinie na temat tego pomysłu.


26-11-2014 06:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,671
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #2
RE: Pomocna dłoń "wzajemne pomaganie sobie"

Takie wiadomości można podawać na ogólnych forach, ew. szczegóły na priva. Jest dział gdzie piszemy kto i gdzie się wybiera, jest dział z pytaniami o szlaki rozkład jazdy itp. to są informacje przydatne dla wszystkich. Do każdego możesz napisać priva czy tez e-maila do kontaktu. Nie wiem czy to jest potrzebne, tzn ukryte forum.



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
26-11-2014 07:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
conti

*****


Postów: 2,412
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2014
Status: Offline
Post: #3
RE: Pomocna dłoń "wzajemne pomaganie sobie"

Pablo zamysł, moim zdaniem, takiego ukrytego działu jest taki, żebyśmy mogli skorzystać z tego w razie potrzeby. Tzn. Będąc w trasie, potrzebuję pomocy w bo złapałem gumę przejeżdżając przez Rąblów, jest godzina 18 (warsztaty zamknięte). Gdzie szukam pomocy? Piszę wiadomość na GŚ a tutaj nikogo nie ma jeszcze przez 2 godziny. Pech jak nie wiem co... Albo... jeżeli podałem swoje dane na ukrytym dziale i sprawdzam czy w Rąblowie lub w okolicy ktoś z forumowiczów mieszka. Okazuje się, że tak. Mieszka tutaj Janek który w swoim miasteczku zna właściciela warsztatu gdzie mogą naprawić mi po znajomości oponkę.
Taki byłby moim zdaniem zamysł tego pomysłu. No ale jeśli nie będzie na to chętnych to z pomysłu po prostu rezygnujemy Smile


26-11-2014 08:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pedro
Administrator
*******


Postów: 5,508
Grupa: Administratorzy
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #4
RE: Pomocna dłoń "wzajemne pomaganie sobie"

Jeśli dobrze rozumiem co napisał Conti - to chodzi nie tyle o informacje na temat planowanych wyjazdów górskich ale o podawanie innych namiarów na siebie, np. tel.
Generalnie jestem przeciwnikiem udostępniania zbyt wielu danych o sobie w internecie. Uważam, że takie udostępnianie częściej jest wykorzystywane przeciwko nam przez osoby postronne niż wykorzystywane dla celów nazwijmy to tej przedmiotowej pomocy. A jak jest jakiś konkretny problem w którym mógłby pomóc konkretny forumowicz zawsze do niego można napisać PW.

W razie problemów powszechnych do których na pewno można zaliczyć choćby wspomnianą pomoc w zaplanowaniu podróży wystarczy normalne forum.

Uważam, że proponowany dział przynajmniej na tym forum nie jest potrzebny.



Górskie Forum Internetowe - Górski Świat (http://www.gorskiswiat.pl)
26-11-2014 08:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
hemlighet
Hemli
*****


Postów: 2,576
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2011
Status: Offline
Post: #5
RE: Pomocna dłoń "wzajemne pomaganie sobie"

A ja myślę, że wystarczy być przez jakiś czas na forum, poznać trochę Forumowiczów (na żywo - jest sporo okazji, albo po prostu pisząc tutaj) i wie się mniej więcej skąd kto jest i jak się z kimś skontaktować. Znowu aż tak dużo aktywnych Forumowiczów tutaj nie mamy Wink



http://hemli-w-gorach.blogspot.com/
26-11-2014 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
conti

*****


Postów: 2,412
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2014
Status: Offline
Post: #6
RE: Pomocna dłoń "wzajemne pomaganie sobie"

OK. Więc skoro nie ma głosów na tak, a są głosy na nie to nie ma o czym pisać. Wygląda na to, że pomysł jest nie trafiony. Jak to się mówi, chciałem dobrze, wyszło jak zawsze. Hahaha....


26-11-2014 08:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,671
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #7
RE: Pomocna dłoń "wzajemne pomaganie sobie"

Teraz przejrzałem tel. mam 35 kontaktów z forum, może w razie czego bym zadzwonił, ale to są osoby mi znane ze świata "żywego" Smile
Conti nie zrażaj się, jak będziesz miał inne pomysły, dawaj śmiało. Z resztą niech inni się wypowiedzą jeszcze.



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
26-11-2014 08:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
conti

*****


Postów: 2,412
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2014
Status: Offline
Post: #8
RE: Pomocna dłoń "wzajemne pomaganie sobie"

Nie no Pablo, to była tylko propozycja. Ten pomysł okazał się nie akceptowalnym dla forumowiczów i nie ma o czym mówić. No i tak jak napisałeś, jeśli będę miał jakieś pomysły dotyczące forum, to będę je tutaj umieszczał. Chyba, że powiecie, żebym przestał ... wtedy będę umieszczał ich jeszcze więcej.
Hahaha....




Nie no to był żarcik oczywiście.


26-11-2014 09:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #9
RE: Pomocna dłoń "wzajemne pomaganie sobie"

Widziałem na innym forum górskim, że takie zakładanie postów dla wybranych uczestników, którzy spełniali wybrane warunki, nie wyszło na dobre. Doszło do wzajemnego wytykania, złości i wulgaryzmów. Na koniec to było powodem do zbanowania niektórych i odejścia z forum jeszcze innych.
Conti, też już poznałem wielu forumowiczów "na żywo" i nie mam problemu takim podać numer telefonu. Do takich mam zaufanie. Z innymi do bliższej komunikacji mi wystarczy PW.



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.

Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2014 09:35 PM przez Stasiu.

26-11-2014 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
conti

*****


Postów: 2,412
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2014
Status: Offline
Post: #10
RE: Pomocna dłoń "wzajemne pomaganie sobie"

4:1 Wynik jak w piłkę nożną Smile Pomysł wydawał mi się dobry, ale skoro przegrałem z udzielającymi się w dniu dzisiejszym Frumowiczami (celowo napisałem z dużej litery żeby pokazać szacunek i poważanie dla Was), to zrobiłem to w podniesionym czołem (a moje jest wysoki więc jest co podnosić).

A tak już zupełnie serio.Dziękuję Wam za to, że się wypowiedzieliście na ten temat.


26-11-2014 09:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: