Odpowiedz  Napisz temat 
La Sportiva Karakorum - prosba o porade
Autor Wiadomość
donedri

*

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
La Sportiva Karakorum - prosba o porade

Czolem wszystkim!
Ostatnio moje buty trekkingowe rozpadly sie i jako ze zblizala sie mala wycieczka w gory, ruszylem do sklepu i nabylem buty La Sportivy, model Karakorum Evo GTX. Link:

http://www.lasportiva.com/en/mountaineer...5f40166996

Wycieczka udala sie (dosc strome podejscie w sniegu), buty byl cieply i wygodny. Jednak teraz zaczalem troche wiecej czytac na temat tych butow i nachodza mnie watpliwosci, czy to jednak nie za powazny obow na moje potrzeby. Jezeli chodzi o zastosowanie dla ktorych kupilem to buty to jest to lekki do srednio trudnego trekking (Alpy, Tatry), czasem via Ferrata, w perspektywie lazenie po lodowcach. Zastanawiam sie czy zatem nie powieninem nabyc czegos lzejszego, mniej sztywneo - kazda porada mile widziana!

19-11-2014 10:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo

RE: La Sportiva Karakorum - prosba o porade

Kupileś, jest już po ptakach więc nie wiem o co Ci chodzi. Jesteś zadowolony, but wygodny, jest ok.
Czy może coś ukrywasz? Jak stwierdzisz, że za sztywny, ciężki czy za ciepły, kup lżejsze i tyle. Ale na letnie v. ferraty, czy też na letnie Tatry wolałbym lżejsze, albo i niskie buty.

Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
19-11-2014 01:14 PM
donedri

*

Nie bardzo wiem czemu mialbym cos ukrywac Smile Po prostu po lekturze ogolnie pojetego internetu, zaczalem obawiac sie czy ww buty nie sa zbyt "gorskie" jak na moje przewidziane wycieczki. Z informacji ktore udalo mi sie wygooglac, wynika ze te buty klasyfikuje sie jako nalezace do kategorii D - czyli high mountain, albo cos w tym stylu - a rozne miejsca w internecie, mowia ze lzejszy hike / trek w takim obuwiu odpada / jest wrecze nie zdrowy dla stop - i stad moje pytanie.

19-11-2014 01:27 PM
Pablo
pablo

Pochodzisz zobaczysz, osobiście w takim obuwiu w Tatrach chodzę tylko zimą, na lodowce nadają się o każdej porze.

Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
19-11-2014 01:58 PM
donedri

*

Dzieki za odpowiedz - czyli dopoki mi wygodnie, to mozna chodzic i sie nie przejmowac.

19-11-2014 02:08 PM
Stasiu

Ja jestem fanem Lasportivy. Donedri, nie wiem gdzie doszłeś do wniosku, że buty są do lekkiego trekingu. Już spojrzenie na ich wygląd daje poznać, że to jest na cięższe wyprawy. Od Lasportivy na lekki trening jest lepszy model Garnet. Do ferrata bym wybrał model Trango.
Twoje są dobre na skalne wędrówki, alpejskie dreptanie lodowców.

Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
19-11-2014 04:58 PM
donedri

*

Nie doszedłem do wniosku że do lekkiego trekingu są to buty - wyglądały solidnie, a ja zielony, założyłem, że jak da radę w wysokich górach, to na łatwe ścieżki tym bardziej. W weekend kolejna wycieczka po śniegu, a na wiosnę zobaczę jak sobie radzą na ferratach i skałach. Dzięki za komentarze!

19-11-2014 11:51 PM
conti

Faktycznie buty wyglądają fest. Miałem takie obuwie w rękach i faktycznie jest to bucik twardy, ale skoro są dla Ciebie wygodne, to ja bym ich się chyba tak szybko nie pozbywał.

20-11-2014 09:04 AM
Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: