Odpowiedz  Napisz temat 
21 dni w Tatrach czyli .... ciągle pada.....
Autor Wiadomość
bios

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
21 dni w Tatrach czyli .... ciągle pada.....

Jestem w Zakopanem od 27 lipca, będę do 17 sierpnia i tak mokrego lata nie pamiętam. Próbuję jakieś wycieczki w góry robić przy tak nieprzychylnej pogodzie Smile

10-08-2014 10:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
bios

RE: 21 dni w Tatrach czyli .... ciągle pada.....

Kilka fotek Smile

Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-08-2014 10:25 PM przez bios.

10-08-2014 10:18 PM
tomtur

No tak wszyscy mówią że mokro ,ale przecież nad morze nie pojadę od wtorku będę mokną Big Grin

"Bo właśnie tam wiem po co żyję."
10-08-2014 10:36 PM
szewczyczek

Mokro jak mokro, gorzej, że gromko...

11-08-2014 06:26 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
hemlighet
Hemli

Ale zdjęcia bardzo ładne Smile
Chmury są wdzięcznym tematem do fotografowania... Ale wiadomo, co za dużo, to niezdrowo Toungue A szkoda, bo przez 3 tygodnie można odwiedzić praktycznie każdy szlakowany zakątek Tatr.

http://hemli-w-gorach.blogspot.com/
11-08-2014 07:48 AM
bios

11-08-2014 09:00 AM
bios

hemlighet napisał(a):
A szkoda, bo przez 3 tygodnie można odwiedzić praktycznie każdy szlakowany zakątek Tatr.

Fakt, można. Przez te kilkadziesiąt lat dreptania w Tatry byłem już wszędzie po znakowanych szlakach i nie tylko.
Takiego lata jak tegoroczne dawno nie było i naprawdę Hemlighet nie zdjajesz sobie sprawy jakie są warunki w górach. Wczorajsza nawałnica zalała Zakopane, piorun poraził 2 osoby na Równi Krupowej (!) Chodzę w góry dużo ale nie za wszelką cenę. Dreptanie dla samego dreptania bez widoczności i w deszczu nie ma sensu przy tak długim pobycie.
Mam w planie jeszcze kilka wyjść w góry, oczywiście jak warunki pozwolą.
Pozdrawiam Smile

11-08-2014 09:28 AM
Oliwka

Oj, trudne i niebezpieczne warunki, faktycznie. Może chociaż ten tydzień będzie będzie lepszy. Fotki rzeczywiście ujmujące ok

11-08-2014 10:20 AM
hemlighet
Hemli

Skąd wiesz Bios, że nie zdaję sobie sprawy? Wink Na dość podobne warunki natrafiłam będąc dwa lata temu na wolontariacie w Tatrach. Co prawda taka kicha trwała krócej niż w tym roku, ale też na bezpieczne wyjście gdzieś wyżej nie było szans - dzień w dzień burze, paskudna zlewa itepe. Podczas tego czasu, kiedy teraz jesteś w Tatrach też je odwiedzałam z zasadą: wymarsz przed wschodem słońca i schodzenie z gór koło południa, kiedy to chmury zaczynały porządnie straszyć. Takie uciekanie jest uciążliwe, ale to jeden ze sposobów, żeby coś w tym czasie w górach zrobić.
Powodzenia, oby udało Ci się wykorzystać jakoś fajnie końcówkę pobytu w Tatrach Smile

http://hemli-w-gorach.blogspot.com/
11-08-2014 01:01 PM
paulina
magurczanka ;)

Bios - tyle dni w Tatrach to istne szaleństwo! Rolleyes Szkoda, że ta pogoda taka paskudna, no ale ja osobiście liczę na to, że jesień nam wynagrodzi. he Smile

PS. Dalej nie mogę w to uwierzyć! Tyle dni w Tatrach i to ciągiem... hmmm.... przy sprzyjających warunkach pogodowych to idzie nawet wszystkie najwyższe szczyty oblecieć, całą Wielką Koronę zrobić i jeszcze trochę... no ale jak leje to klops Sad. Mam w pamięci deszczowe lato chyba z 15 lat temu - lało w Tatrach niemal non stop i jedyną moją wakacyjną rozrywką było moczenie się w deszczu w gorących źródłach we Vrbovie. Prawie mi wówczas (jak żabie), błonki między palcami wyrosły. giggle Potem nastała piękna jesień i odbiłam sobie to moczenie Smile

Kiedy w tęczy na niebie rozpoznasz kolorów życia odbicie, to znaczy po prostu, że kochasz życie! (...)
11-08-2014 01:24 PM
roman.d

bios napisał(a):
Takiego lata jak tegoroczne dawno nie było i naprawdę Hemlighet nie zdjajesz sobie sprawy jakie są warunki w górach. Wczorajsza nawałnica zalała Zakopane, piorun poraził 2 osoby na Równi Krupowej (!) Chodzę w góry dużo ale nie za wszelką cenę. Dreptanie dla samego dreptania bez widoczności i w deszczu nie ma sensu przy tak długim pobycie.
Mam w planie jeszcze kilka wyjść w góry, oczywiście jak warunki pozwolą.
Pozdrawiam Smile

Podchodziłem w ten dzień na Krzyżne. Szedłem z Murowańca do Piątki. Widziałem tą trąbę powietrzną z góry. Czarny lej, ale jaki. W pewnym momencie usłyszałem i zobaczyłem jednocześnie błysk i grzmot.Walnęło obok mnie. Zatrzęsła się ziemia. Pierwszy raz widziałem na własne oczy błyskawicę taką długą od nieba do ziemi. Wycof bez dyskusji. Do czarnego, zielonego i czerwonego do Wodogrzmotów.

Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku.
15-08-2014 10:26 AM
Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: