Odpowiedz  Napisz temat 
Scarpa Mont Blanc GTX vs AKU Montagnard GTX
Autor Wiadomość
militarek

*

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
Scarpa Mont Blanc GTX vs AKU Montagnard GTX

Witam!

Planuję zakup butów wysokogórskich. Będą to moje pierwsze buty, dlatego jestem wdzięczny za każdą opinię i poradę.

Przeznaczeniem tych bucików mają byc zarówno Alpy Wysokie, Kaukaz, generalnie wysokości ok. 4000 - 5000 m n.p.m. i wyzej (np. Elbrus, Kazbeg, Mt Blanc, itp. ) jak i nasze Tatry w zimowych warunkach.

W tym roku, już lipcu, jadę na Grossglocknera i będzie to moja pierwsza tego typu wyprawa, dlatego też planuję zakup profesjonalnych butów.

Wiele czytałem na forach i opinie są bardzo różne. Generalnie nie spotkałem się ze złymi opiniami na temat Scarpów Mt Blanc, co mnie raczej nie dziwi, bo wiadomo, że Scarpa to niemalże legenda i klasa sama w sobie. Zastanawiam się jednak nad wyżej wspomnianymi AKU Montagnard. Są to nowe buty, z 2014 roku i opinii nie mają zbyt wielu. Kusi w nich fakt, że, oprócz standardowej membrany GoreTex Insulated Comfort, mają ocieplinę z Primaloftu. Ponadto mają, jak niemal wszystkie buty z tej półki, wszelkie bajery i różnorakie systemy zapewniające większy komfort przy podejściach, lepszą amortyzację, itd..

Zastanawiałem się również nad innymi modelami - m.in. Zamberlan EXPERT PRO GT RR czy Meindl PIZ PALU GTX. Jednak są w podobnej cenie co Scarpa, a nie mają ociepliny z Primaloftu, więc dlatego wybór ograniczyłem do tych 2 modeli wyżej wspomnianych.

Myślałem również o La Sportivach Nepal EVO, ale te ponoć przeznaczone są typowo do wspinaczki!

Dlatego właśnie wybór ograniczyłem do tych dwóch modeli: Scarpa Mont Blanc GTX vs AKU Montagnard GTX

Czekam na opinie bardziej doświadczonych turystów!!

Pozdrawiam! Wink

21-06-2014 02:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: