Odpowiedz  Napisz temat 
Co nieco na Jurze
Autor Wiadomość
PiotrekDz
...

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
Co nieco na Jurze

A plan był taki, by jeden dzień w całości spędzić na Jurze a w drugi przeczesać trochę w G.Świętokrzyskich i okolicy. Taki był plan a z planami to wiadomo... :rol
1 maja było ładnie ale ten dzień zamierzaliśmy spożytkować nie turystycznie w inny sposób, co sie udało i ok.
2 maja. Od rana leje, a jak nie leje to mży, a jak nie mży to sie na deszcz zanosi. Totalna kaszana. W końcu późnym popołudniem nerwy puściły i gdy już z nieba nie leciał deszczyk ruszyliśmy w daleką, 40-sto km podróż by zdobyć w pięknym stylu Górę Zborów. Górę ciekawą, pełną pięknych skał, zakamarków i wielu miejsc widokowych. I nawet Słońce się zaczęło do nas uśmiechnęło Smile . Niestety jaskinia była zamknięta-mówi się trudno.
Ciekawostką dla mnie byli wspinacze, prawdę mówiąc nigdy się nie przyglądałem ich "robocie" ani też w jednym miejscu tak wielu nie widziałem. I w ogóle ciekawe wrażenie bo turystów takich typowych może było ze 30% a reszta to skałkowicze.

Foty-> http://www.zuziawdrodze-galeria.cba.pl/zborow052014/

W tymże samym dniu zahaczyliśmy jeszcze o Rzędkowickie Skałki. W pierwotnej wersji mielismy tam iść z buta z G.Zborów ale pierwotna wersja zakładała wycieczkę od rana a nie pod wieczór. Ale i tak nieźle poszło, pod skałkami bardzo przyjemnie się idzie, skały robią wrażenie :! . Ilość wspinaczy równie duża co na Górze Zborów :-)

Foty-> http://www.zuziawdrodze-galeria.cba.pl/rzedkowice052014

3 maja naszła pogodowa zmiana, prócz deszczyku przyszło jeszcze ochłodzenie, bo po co nam uprzyjemniać pobyt Big Grin . W związku z tym odpuszczamy jazdę do krainy scyzoryków i robimy skok do Złotego Potoku by sobie trochę pochodzić w okolicy pałacu a potem przejść się szlakiem do Bramy Twardowskiego. Zimno było, mokro ale z klimatem, szczególnie w lesie gdzie soczysta zieleń ładnie komponowała się ze skałami.

Foty-> http://www.zuziawdrodze-galeria.cba.pl/zlotypotok052014

Rodzinne spotkanie

Ojciec, robisz nie ostre zdjęcia :jez4

I tak sobie to minęło. 4 maja znów była piękna pogoda ale to dzień ciężkiego poranka, powrotu do domu i takie tam Wink
Zadowolony jednak jestem, bo do tej pory, w tym rejonie znałem tylko pałac w Złotym Potoku, Mirów, Bobolice a G.Zborów, Rzędkowickie Skały i okolicę Bramy Twardowskiego to coś zupełni nowego.

Teroz w kazdym domu tranzystory grajom
Lejom wode lejom, ludzi ogłupiajom
06-05-2014 08:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
szewczyczek

Status: Online
RE: Co nieco na Jurze

Rzeczywiście w popularnym skałkowym rejonie w majówkę ciężko o ciszę i spokój:-)
Za to aura rewelacyjna!

06-05-2014 08:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

Super. Jura zawsze mi się podobała.ok
Skałka gdzie wędkują-ze zdjęć 2,3,4 - to Sowa (jeden nieco trudniejszy ruch przed ringiem).

A Rzędkowice też są ładne. To że frekwencja spora w weekend majowy wcale mnie nie dziwi.

06-05-2014 09:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
hemlighet
Hemli

Prawdziwe wspinaczkowe oblężenie Smile Ale skały bardzo fajne.

Ostatnio coś kapryśna ta pogoda na weekendy majowe się trafia. Ale ważne, że nowe miejsca odkryte - no i pociechy pewnie były skalnym światem zachwycone Wink

http://hemli-w-gorach.blogspot.com/
07-05-2014 09:08 AM
PiotrekDz
...

Szewczyczek, prawdę mówiąc to spodziewałem się większego oblężenia bo mix weekend+popularne miejsca powinien spowodować totalne oblężenie. Tym czasem tragedii nie było Smile, głównie wspinacze, typowych turystów to nie wielu było, pewnie też przez kiepską pogodę.

Doktorze, na Twoich zdjęciach jest własnie tak jak chciałbym zobaczyć te skały, mix słońca, błekitnego nieba, białych skał i zieleni. Mnie z tego wyszło tylko to ostatnie bo te kilka chwil ze słońcem to jednak mało kwasny

Hemli, pociechy (w tym córa szwagra) zadowolone, krajobraz w sam raz bo ciekawy i urozmaicony. I skarbów można było szukać Big Grin
W zeszłym roku na majowym weekendzie byliśmy na Spiszu. Praktycznie przez większość 4 dni lało, ewentualnie była mżawka, przerywana nie długimi chwilami bez opadu. Tak że jest postęp Smile w stosunku do zeszłego roku.

Teroz w kazdym domu tranzystory grajom
Lejom wode lejom, ludzi ogłupiajom
07-05-2014 04:44 PM
mawi

**

W sumie Jurę tez lubię. Smile

19-10-2014 08:54 PM
Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych