Odpowiedz  Napisz temat 
"Schronisko" na Równicy
Autor Wiadomość
blackwater

***


Postów: 65
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Apr 2012
Status: Offline
Post: #1
"Schronisko" na Równicy

W minioną sobotę (05.01.2013r.) z kolegą Arakisem zrobiliśmy sobie małą przechadzkę po starym dobrym Beskidzie Śląskim. Wyszliśmy z Brennej na Stary Groń, potem Orłowa, Równica i powrót do centrum Brennej. Pogoda bardziej barowa niż turystyczna: mgła, spora wilgoć, mocne podmuchy wiatru i temperatura nieco powyżej 0 czyli najgorsza z możliwych. I na tym kończę opis trasy bo przecież nie jest to dział z relacjami. Poruszę natomiast kwestię schroniska na Równicy. Biorąc pod uwagę sobotnie warunki pogodowe wędrowaliśmy do tego schroniska dosyć raźno. Naturalnym bowiem odruchem jest chęć ogrzania się, wypicia czegoś ciepłego i posilenia się przygotowanym w domu prowiantem. A tu na drzwiach schroniska zawieszona informacja: "Na terenie schroniska zabrania się spożywania własnego prowiantu". W środku to już bardziej restauracja niż typowe schronisko. Kaloryfery grzały ledwo ledwo, no ale kominek zachęcał wesołym ogniem, tym bardziej że można było usiąść opierając się o jego bok. Ale i tutaj rozczarowanie bo kominek obity jak radziecki czołg w żaden sposób nie oddawał ciepła z swojego wnętrza.
Ja wiem, że Równica jaka jest każdy widział i wie; ja wiem, że większość ludzi tam wjeżdża, a nie wchodzi a potem zastanawia się, który lokal wybrać na zjedzenia obiadku. Jeżeli jednak jest tam schronisko i ono dalej zowie się schroniskiem to niech takie też będzie. Zakaz spożywania własnego prowiantu to cios absolutnie poniżej pasa. Taki zakaz to odwrócenie się plecami do turysty, którego portfel nie zawsze jest zasobny. Iluż z nas nosi bowiem jeszcze w plecaku buły albo kromy przygotowane dzień wcześniej, albo tego samego dnia rano. Jak one potem smakują! Nawet jeśli są tylko z serkiem topionym Smile. I to jest kwintesencja turystyki. Oczywiście jest nią także gorąca herbata i porcja szarlotki w schronisku. Nikt jednak nie może zabrać turyście możliwości zjedzenia własnego prowiantu w takim miejscu.
Niech to wreszcie przekształcą na restauracje, hotel czy inną gospodę i wtedy mogą sobie wieszać co chcą.



"Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale niektórzy spoglądają ku gwiazdom"
07-01-2013 08:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Łukasz

*****


Postów: 6,466
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #2
RE: "Schronisko" na Równicy

W Chochołowskim jest zakaz spożywania własnego alkoholu. Świat upada.



"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"
07-01-2013 08:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,672
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #3
RE: "Schronisko" na Równicy

Łukasz napisał(a):
W Chochołowskim jest zakaz spożywania własnego alkoholu. Świat upada.


w00t ogólnie, czy może tylko na "jadłodajni", zawsze się degustowało tam gdzie telewizor uhm



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
07-01-2013 01:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Łukasz

*****


Postów: 6,466
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #4
RE: "Schronisko" na Równicy

Tylko na jadłodajni. Od razu straszą napisami.



"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"
07-01-2013 01:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
prezes

*


Postów: 4
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2013
Status: Offline
Post: #5
RE: "Schronisko" na Równicy

Co się dziwisz teraz kasa rządzi w schroniskach!!!!!!!!!!!!



Alpinizm to sztuka cierpienia.
07-01-2013 04:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Fazik
Kierowca TYRa
*****


Postów: 6,677
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jul 2006
Status: Offline
Post: #6
RE: "Schronisko" na Równicy

Trzeba było spokojnie wyjąć kanapki i termos ponieważ to schronisko jest, a jak się komuś nie podoba to niech na wejściu postawi "selekcjonera" albo panią z bilecikami a jak nie to mogą mnie w D... pocałować z języczkiem (fuj, wiem że to niesmaczne Toungue) a jak chcą to niech wzywają Policję, itak nie przyjadą bo niby do czego... Kropka.



Wyrwać się z miejskiego betonu, choć na dzień, choć na chwilkę, Żeby nie zwariować...
07-01-2013 07:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Łukasz

*****


Postów: 6,466
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #7
RE: "Schronisko" na Równicy

prezes napisał(a):
Co się dziwisz teraz kasa rządzi w schroniskach!!!!!!!!!!!!


Napisałeś to pod moim postem więc zapytam gdzie zauważyłeś, że się dziwię ?



"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"
08-01-2013 09:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
skallyna

*


Postów: 8
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2014
Status: Offline
Post: #8
RE: "Schronisko" na Równicy

Jeśli chodzi o Równicę to jest to dość specyficzne miejsce. Tam turystyka w 100% wzięła górę. Lubię tam wpadać - ale właśnie - wpadać gdy jestem przy okazji w tamtych rejonach np. przy okazji nart i zazwyczaj idę tam na obiad. Uwielbiam knajpę Pod Czarcim Kopytem (chyba nie pomyliłam nazwy) i tą ziemiankę Smile klimat niesamowity Smile ale najlepiej jest gdy nie ma sezonu turystycznego, masy ludzi i korka w środku tego pięknego lasu... Smile


05-11-2014 03:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: