Odpowiedz  Napisz temat 
Pomoc przy wyborze szlaków :)
Autor Wiadomość
suesoi

*


Postów: 3
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2014
Status: Offline
Post: #1
Pomoc przy wyborze szlaków :)

Witam, w czerwcu tego roku wybieram się w góry. W tamtym roku byłem na Kasprowym Wierchu. W tym roku chciałbym spróbować czegoś wyższego, Mam w planach wybrać się z kolegą na Wołowiec. I chciałbym jeszcze na jakiś szczyt z dobrym pięknym widokiem na dolinę pięciu stawów polskich. Myślałem o Kozim Wierchu od strony Doliny 5 stawów. Czy jest to trasa bardzo ciężka? Czy ktoś mógłby mi zaproponować , jaką trasą iść, żeby nie było strasznie ciężko i niebezpiecznie. Albo polecić coś innego? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje. Pozdrawiam. Smile


24-03-2014 04:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #2
RE: Pomoc przy wyborze szlaków :)

suesoi napisał(a):
Myślałem o Kozim Wierchu od strony Doliny 5 stawów. Czy jest to trasa bardzo ciężka?

Idź.



24-03-2014 04:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
suesoi

*


Postów: 3
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2014
Status: Offline
Post: #3
RE: Pomoc przy wyborze szlaków :)

A czy można by było jakoś uzasadnić tą odpowiedź Toungue jakieś konkrety ? . Czy ta trasa jest w miarę ?


24-03-2014 05:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #4
RE: Pomoc przy wyborze szlaków :)

suesoi napisał(a):
A czy można by było jakoś uzasadnić tą odpowiedź Toungue jakieś konkrety ? . Czy ta trasa jest w miarę ?

Jeśli idziesz na Kozi Wierch czarnym szlakiem ze schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich w czerwcu- istnieje duże prawdopodobieństwo, że osiągniesz cel. ok
Oczywiście przy założeniu, że rozmawiam z osobą pełnosprawną, dysponującą władzą we wszystkich kończynach.



24-03-2014 05:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #5
RE: Pomoc przy wyborze szlaków :)

suesoi napisał(a):
A czy można by było jakoś uzasadnić tą odpowiedź Toungue jakieś konkrety ? . Czy ta trasa jest w miarę ?


Wiesz suesoi, my nie wiemy co dla Ciebie trasa w miarę albo nie zbyt ciężka. Czarnym na Kozi nie jest technicznie trudne, ale trzeba się gramolić pod górkę. Dla kogoś i drałowanie pod górkę może być ciężkie. Smile



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
24-03-2014 05:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
suesoi

*


Postów: 3
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2014
Status: Offline
Post: #6
RE: Pomoc przy wyborze szlaków :)

Jeśli nie jest trudne technicznie to dam rade Smile . Bardzo dziękuje za odpowiedź.


24-03-2014 05:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Frodo

****


Postów: 316
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2012
Status: Offline
Post: #7
RE: Pomoc przy wyborze szlaków :)

A ja bym zaproponował dla Ciebie coś innego. Owszem szlak na Kozi Wierch jest technicznie nietrudny, ale ma zasadniczą wadę. A właściwie taką, że trzeba zejść tą samą drogą, a tego przynajmniej ja bardzo nie lubię (no chyba, że odważysz się zejść Żlebem Kulczyńskiego, lub kontynuować wycieczkę Orlą Percią na Granaty blink)

Polecam wejście na Przełęcz Krzyżne z Hali Gąsienicowej, kapitalny punkt widokowy na Dolinę Pięciu Stawów i potem zejdziesz do Piątki Wink

PS: ja tam jeszcze nie byłem, wybieram sie latem. Ale doświadczeni forumowicze mam nadzieję potwierdzą, że z Krzyżnego jest jedna z najlepszych panoram w Tatrach Smile

Pozdrawiam!



Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby, którą się jest.
24-03-2014 08:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
krystyna.teska
Zbanowani


Postów: 4
Grupa: Zbanowani
Dołączył: Aug 2014
Status: Offline
Post: #8
RE: Pomoc przy wyborze szlaków :)

Stasiu napisał(a):
[quote=suesoi]
A czy można by było jakoś uzasadnić tą odpowiedź Toungue jakieś konkrety ? . Czy ta trasa jest w miarę ?


Ja jestem kobietą, średnio wysportowaną i dałam radę, więc myślę, że i Ty sobie poradzisz. Zgadzam się z rozmówcami wyżej. Trasa nie jest technicznie trudna. Pozdrawiam!


13-08-2014 08:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: