Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (76): « Pierwsza < Poprzednia 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 Następna > Ostatnia »
Na temat Gor Skalistych w Canadzie.
Autor Wiadomość
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #841
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Grizzly sobie wyskakuje góry a u nas bieda. Sad Człowiekowi się chce i ma do tego krzepę, zwłaszcza, że wiosenne hormony się budzą i tu tym razem szlaban od władzy.
Fajnie, że chociaż Grizzly nam podaje swoje wyskoki na tacy. ok



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
05-03-2021 06:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,149
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #842
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Stasiu tylko wiecej cierpliwosci.uhm Znowu zapowiadali na Czwartek piekna sloneczna pogode w gorach. Planowalem wyskoczyc na ten dzien. W Srode mialo byc chlodniej i sypal troche snieg nasypalo gdzies na trasach do 3 cm swiezego sniegu. Wroce do Wtorku ,znajomy zadzwonil zeby chcial wyskoczyc do gor na narty biegowki we Czwartek, kiedy spomnial o Czwartku to wlasnie wyjal mi to slowo z ust ja tez planuje wten dzien odpowiedzialem jemu. Dla niego byl to 2 raz na narty w tym sesonie. Umowilismy sie na parkingu Boulton Creek w Peter Loudheed Provincial Park o godzinie 11 rano. Prawie w tym samym czasie dojechalismy na miejsce i bylismy gotowi w trasie o 11,20. Tak sie zastanowialem uhmgdzie i jaki loop zrobimy . Tak sie zapytalem czy byles na Fire Look out,odpowiedzial mi ze nie .Wiec postanowilem tam w to miejsce podejsc na nartach a byl swiezy nasypany snieg wiec byla wieksza uciecha tam podejsc i zjechac na dol bez lodu na trasie. Ta trasa czasto przemienia sie w lod w naslonecznionych miejscach. Pogode mielismy sloneczna i na poczatek bylo -4 stopnie. Widoki byly piekne a nie jako byly zamglone w zeszlym czasie, kiedy podbieglem tam na wzgorzeunsurew miesiacu Grudniu...         ... Na dol ze wzgorza jazda byla swietna bez lodu na trasie . Kiedy zjechalismy ponizej wzgorza zapytalem sie znajomego czy chce wrocic na parking a czy chce zrobic inny loop az do Elk pass. Postanowil zawrocic na parking i tak zrobilismy . Dla mnie pozostal dodatkowy czas aby znowu sobie gdzies zaliczyc dodatkowo loop. Znajomy powrocil swoim samochodem do domu a ja podjechalem do Pocateria parking lot i tam sobie przebieglem przez nastepne 1,5 godziny w tych okolicach     ...     ... Kiedy bylem na trasie to zauwazylem ze jakies drapiezniki mnie uwielbiaja i pozostawiaja w sniegu swoje stopy..     ... Mialem wzrok skierowany do przodu i na boki, a uszy przewinelem do tylu aby slyszec co mnie podchodzi. Prawdopodobnie drapiezniki byly bardziej sploszone niz ja ok przetrwalem te 1,5 godziny na nartach bez kontaktu z nimi. Bylo spokojnie na trasie i bylo malo ludzi. Powrocilem do domu 6,30 pm.. Wiecej zdjec z tego miejsca...                                                                                                                                                             .....


Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2021 05:10 AM przez grizzly.

12-03-2021 04:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #843
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Na myśl przychodzi pytanie, kiedy tam pada śnieg? Wciąż azurowe niebo.
Co do drapieżnika, to mi się nie wydaje, że to są ślady wilka. Trochę za małe i wąskie. uhm



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
12-03-2021 01:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,149
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #844
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Stasiu napisał(a):
Na myśl przychodzi pytanie, kiedy tam pada śnieg? Wciąż azurowe niebo.
Co do drapieżnika, to mi się nie wydaje, że to są ślady wilka. Trochę za małe i wąskie. uhm


Snieg pada u nas Stasiu . Padal we Srode w gorach nasypalo od 2 do 5 cm na mojej trasie. W nastepnym dniu bylo bardzo slonecznie wiec planowalem od poniedzialku na ten dzien wyskoczyc. Pamietaj ze mamy duzo wolnego i mozemy wybierac azurowe niebo. Slady na sniegu to byly slady Lynx ( Rysia) bylo ich az 3. Rysie w Canadzie sa troche mniejsze od Europejskich ale za to mamy Couguary ktore sa wielkie. Tez mamy Bobcat mniejsze niz lynx. Bobcat (zbik) widuje kolo domu jest duzo zajecy w kolo mnie i czasem nad ranem podchodza do osiedla. Zas Lynx widzialem dosyc razy na hiking i ski trasie. A couguar tez kilka razy . Raz tylko przebiegnal moja trase na nartach w Perter Lougheed PP i spogladnal na mnie. Big Grin


Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2021 03:55 PM przez grizzly.

12-03-2021 03:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Jasiek

**


Postów: 41
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2014
Status: Offline
Post: #845
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

grizzly napisał(a):
Kiedy zjechalismy ponizej wzgorza zapytalem sie znajomego czy chce wrocic na parking a czy chce zrobic inny loop az do Elk pass. Postanowil zawrocic na parking i tak zrobilismy . Dla mnie pozostal dodatkowy czas aby znowu sobie gdzies zaliczyc dodatkowo loop. Znajomy powrocil swoim samochodem do domu a ja podjechalem do Pocateria parking lot

Koszula zacna - ale też i zobowiązuje; powinien był, bez wahania, iść z Tobą na Elk Pass..Wink
Go Flames!!


12-03-2021 07:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,149
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #846
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Jasiek napisał(a):

grizzly napisał(a):
Kiedy zjechalismy ponizej wzgorza zapytalem sie znajomego czy chce wrocic na parking a czy chce zrobic inny loop az do Elk pass. Postanowil zawrocic na parking i tak zrobilismy . Dla mnie pozostal dodatkowy czas aby znowu sobie gdzies zaliczyc dodatkowo loop. Znajomy powrocil swoim samochodem do domu a ja podjechalem do Pocateria parking lot

Koszula zacna - ale też i zobowiązuje; powinien był, bez wahania, iść z Tobą na Elk Pass..Wink
Go Flames!!


Na poczatek mielismy plan dotrzec od Boulton Creek Parking lot na Elk Pass i powrocic. Kiedy dodarlismy po gorke Fire lookout zmienilem plan . Snieg byl doskonaly na powrot ( zjechanie z tej gorki). On nigdy nie byl na niej a widok na okolice z niej jest piekny. Przy tej pieknej pogodzie podeszlismy na wzgorze i ze wzgorza zsunelismy sie na dol . Tu wlasnie trzeba bylo dorzucic 1.5 godziny na ten wiekszy loop. Znajomy mial takze przez kilka miesiecy w tym zimowym sezonie klopoty ze stopa.uhm To byl tylko 2 razy w tym sezonie na biegowkach. Moze sie obawial ze beda klopoty po dluzszej trasie.uhmOn chcial powrocic a ja chcialem troszke dodac km do mojej dniowkiBig Grin


12-03-2021 09:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tomtur

*****


Postów: 7,587
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #847
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Oj masz chłopie zdrowie Big Grin Zeby mi sie tak chciało jak Tobie Big Grin



"Bo właśnie tam wiem po co żyję."
13-03-2021 08:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #848
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Tomaszu, chce się, ale nie ma gdzie i nie ma jak. kwasny



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
13-03-2021 10:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,149
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #849
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

tomtur napisał(a):
Oj masz chłopie zdrowie Big Grin Zeby mi sie tak chciało jak Tobie Big Grin


No Takuhm Wychowany bylem na Razowym chlebie pieczonym w domu..Owocami i warzywami z wlasnego ogrodka.... Kiszona beczkowa kapuste.... Swojska wedzona kielbase... Kurczyma jajkami... Mlekiem krowim.... Ziemniakami ze stonka..uhm... Wiejskim swiezym powietrzem ....Spacerkiem 2.5 km w jedna strone do szkoly i kosciola... Jablkowym i jarzebinowym winem...ok A nie jak obecnie wychowani na BiG MAC..Papa Burger or Mama Burger...Sad


Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2021 10:45 PM przez grizzly.

13-03-2021 10:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #850
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Widzisz Tomaszu, jak było trzeba. Smile



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
13-03-2021 10:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,149
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #851
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Znowu Czwartek ok Nie wiem dlaczego sie tak uwzielem na te czwartki.uhm Caly tydzien mielismy pogode ponad 10 stopni w plusie.ok Tym razem przemyslalem ze moge sobie wyskoczyc na Prairie Mountain wpoblizu Bragg Creek. Prawdopodobnie bede musial narty odstawic. Snieg nie jest zbytnio dobry na biegowki poniewaz topnieje przez dzien a noca zamrarza i tworzy sie lod. Narazie tylko narty przezucilem z samochodu do garazu. Mam nadzieje ze to nie koniec zimy w Calgary. Big Grin. Wyjechalem po poludniu i dojechalem 1,30 na parking i podeszlem pod gore za 10 do drugiej . Bylo troche samochodow w okolicy a na wzgorzu bylo przeludnienie tak sie doliczylem ze bylo do 30 0sob na tej trasie w tym czasie kiedy ja wychodzilem i schodzilem. Z poczadku snieg prawie zaniknal a pozniej pojawil sie i czasami byl lod pod sniegiem. Wychodzilem bez Cramponow i bylo okey Kiedy podeszlem do polowy gory zawsze podziwiam pochyla sosne..     .. ktora ma rodzinnego brata w polsce ale ten brat w pieninach troche robi sie starszy i zrzuca wlosy z glowy. Ta tylko jakos sie trzyma na starosc zobaczymy jak dlugouhm Kiedy wyszedlem na wzgorze bylo dosyc przyjemnie tylko po 10 minutach zarwal sie chlodny wiatr kiedy zas schodzilem to znowu sie zrobilo cieplej. Kiedy schodzilem z gorki to musialem przed lasem zalozyc kolczatki pod buty i w tych kolczatkach doszedlem do 3/4 wzgorza w dol a pozniej juz lodu nie bylo. Na koncu zanim wskoczylem do samochodu to postanowilem obejrzec wodospad Elbow Fall....             ... Gorka mala 2189 m na poziomem morza a podejscie do 700 m na szczyt. Kilka zdjec z okolicy ...ok...                                                                                                            


19-03-2021 03:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #852
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Ja tylko mogę pomarzyć o takiej pogodzie i górach. No i wyskoczenie sobie w kopczyki ot tak tylko. ok



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
19-03-2021 09:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
szewczyczek

*****


Postów: 4,480
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2011
Status: Offline
Post: #853
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Piękne wypieranie zimy przez wiosnęok



Hej ho, zwariowana przygodo!
19-03-2021 05:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,149
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #854
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Uplynelo troche czasu od ostaniego wyskoku do gor.SadCzekalem na dobra pogode. Kiedy wzgledna pogoda nadeszla to odpuscilem. Moze to tak bylo z mojego powodu.uhm Od czasu do czasu mielismy beznadziejna pogode z duzymi wiatrami. W Sobote bylo swietnie na zewnatrz ale mielismy wnuki. W Niedziele nadeszly wiatry i snieg pruszyl w Calgary. W poniedzialek byl bezwietrzny i bylo bardzo cieplo az 16 stopni w plusie w Calgary. Spogladalem co sie bedzie dzialo we Wtorek w Peter Lougheed PP. W calgary mialo byc plus 15 stopni. A w gorach plus 9 stopni. Wyjechalem za 10 do 12 w poludnie i postanowilem tym razem zabrac narty na biegowki.ok. Po drodze w podgorzu pomalu snieg zanikal ale kiedy dojechalem do Peter Logheed PP wiecej sniegu bylo na uboczu.ok. Tym razem postanowilem sie zatrzymac w poblizu Gornego jeziora Kananaskis Lake i wyskoczyc na Elk Pass oraz zjechac po drugiej stronie do Boulton Parking Lot i podejsc z powrotem do Elk Pass parking lot. Na Parkingu znalazlem sie 1.35 pm i o 1.50 pm.wyskoczylem na trase. Bylo swietnie i troche pod gorke na Elk Pass oblewalem sie potem . A zjedzajac z Elk pass bylo chlodniej. Na calej trasie doliczylem sie do 8 osob zemna oczywiscieok. Bylo pusto i nawet kiedy temperatura byla na zewnatrz + 9 stopni to ta jazda na nartach byla swietna i nie kleil sie snieg pod niemiBig Grin. Kiedy wrocilem na parking o 5,45 pm to juz nie bylo zywego ducha kazdy odjechal . Postanowilem jak zawsze podjechac do Gornego jeziora i tam tez byly pustki nikt nie bywal w tym czasie w okolicy. Zauwazylem ze nadciagaja chmury i pogoda bedzie sie zmieniac na Srode a pod koniec tygodnia to bedzie duzo chlodniej i snieg bedzie sypac...uhm.. Moze znowu uzyje na przyszly tydzien nartyok Zdjecia z okolice Elk Pass..                                                                                                                                                     .....ok


07-04-2021 05:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Jasiek

**


Postów: 41
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2014
Status: Offline
Post: #855
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Jeździsz tam czasami (w tereny Peter Lougheed) od Longview? Ciekawa droga?


08-04-2021 01:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: