Odpowiedz  Napisz temat 
Na temat Gor Skalistych w Canadzie.
Autor Wiadomość
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #1
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Waldi napisał(a):
Jak zwykle Grizzly super zdjecia i opis! ok
Sciana ze szczytu do jeziora robi wrazenie to okolo 800m, w ubieglym roku udalo mi sie zobic tam pare fajnych fotek.
Mam jeszcze pytanie odnosnie Mount Temple . To spora gora, chyba najwyzsza jaka mozna zdobyc w ciagu jednego dnia, bez sprzetu alpinistycznego, dostepna DLA srednio zaawansowanych wspinaczy. Jak w praktyce wyglada zebranie calej czworki? Trzeba to szybciek zglosic w ktorejs z informacji , umawiaja ludzi na dana gpdzine ? I jak z tymi kaskami? Obowiazek czy zalecaja . Ty co Grizzly sugerujesz. Bo jak kupie kask to niewiem gdzi go jeszcze Bede uzywal.


Jak przyjedziesz latem to na parking Moraine Lake musisz zawitac wczesniej z rana . Bo pozniej jest ciezko dostac sie . Na tworzenie grupy 4 nie potrzeba dlugo czekac . Kiedy znajdziesz sie na parkingu przed 7 - 7,30 rano. To wtedy czekasz gdzies 5- 10 min na 4 ludzi idacych na larch Valley . Polecam wczesniej z rana bo pozniej po poludniu mozna spodziewac sie burzy. Z larch valley juz mozna podejsc na szczyt bez zalogowo. Ja osobiscie czekalem jesienia w poniedzialek do 20 min. wyszedlem do larch valley we 4 osoby a pozniej oni mnie odeszli I szedlem sobie sam. Powrocilem tylko we 2 osoby. Na ta gore jest ponad 1600 m podejscia I potrzeba poswiecic do 8 godzin lub wiecej. Zalezy od towarzystwa jak beda z toba podchodzic. Dobrze jest zabrac do 4 l wody do picia. Kaski na glowe przy podejsciu potrzeba miec zalozone poniewaz sa sciany i spadaja czasami kamienie. Jak ja wychodzilem to wrzystcy mieli kaski na glowie wychodzac na ta gore. Nie radze wychodzic na ten szczyt bez Kasku. Inna sprawa jest z gora Rundle. widocznosc jest dobra przed oczyma i mozna poruszac sie bez kasku. Jest zawsze dobrze zalozyc kask na siebie poniewaz nie przewidzisz wrzystkiego. Znam jeden wypadek na Mount Ray gdzie gosciu przywiazal corke do liny i ta dluga 15 metrowa lina poruszyla mnostwo kamieni ktore ztoczyly sie z gory i porazily mnostwo ludzi ponizej. Jest piekny widok z tej gory musisz takze przewidziec czy twoi inni z grupy potrafia podejsc te ponad 1600 metrow elewacji. W podejsciu na szczyt w pewnych miejscach musisz uzywac swoje rece aby sie podciagnac na scianki. Latem mnostwo ludzi wychodzi na nia. Jezeli zakupisz sobie kask na glowe to bedziesz miec na przyszlosc na wypad w gory i bedziesz czesciej zakladal na glowe podczas mountain scrambling. Wpisz sobie na google Mount temple I zagladnij pod rzadowa mapa scramble Mount Temple. Daja wiecej tam do zrozumienia jakie sa warunki aby wyskoczyc na ta gore.. ok


Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2015 04:09 AM przez grizzly.

19-06-2015 03:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 

Wiadomości w tym temacie
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie. - grizzly - 19-06-2015 03:42 AM



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: