Odpowiedz  Napisz temat 
Na temat Gor Skalistych w Canadzie.
Autor Wiadomość
grizzly

*****


Postów: 1,149
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #1
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Czwartek dzien wolny od pracy, i piekna sloneczna pogoda w gorach. Wskakuje do samochodu i wyjezdzam w gory. Postanowilem wyskoczyc na BOOM LAKE. Ta trasa jest troche zakrotka dla mnie. Zastanawiam sie a moze podejsc do O'Brian Lake. Zobaczymy kiedy dojedziemy na miejsce. Wyruszylem z Calgary o 8,30 rano. Dojazd bedzie dosyc dlugi. Na parking przeszlo 170 km. to prawie 1,45 min jazdy od Calgary. Po drodze zaczymalem sie na skraju szosy. Zrobilem kilka zdjec gory Castle Mountain ( gora zamkowa) Jest tam bardzo popularny do spinaczki Eisenhower Peak. Troche ludzi ginie przy tej gorze. Dwa lata temu jakis sobie postanowil zrzucic linke ktora byla za krotka o 20 metrow i do tego nie zrobil wezla na koncu linki. Wiec zjechal z tej linki na smierc. 25 lat temu niemka spadla ze sciany na smierc. 5 lat temu ja tak sobie wedrojac pod ta gorka, odnalazlem aparat fotograficzny z filmem w srodku. Bylo cos 18 zdjec zrobione. Wywolalem zdjecia i podrzucilem do biura parku, bo na zdjeciach byla ta niezyjaca juz niemkaSad Tutaj pare zdjec z tej gorki zamkowejSmile)             . Jadac na zachod skrecilem w lewo droga 93 ktora prowadzi na poludnie a jednoczesnie mozna dojechac do BC i Kooteney national Park. Wyjechalem na Pass i zatrzymalem sie na Parkingu do Boom Lake. Na parkingu byly tylko 2 samochody oprocz mojego. O 10.30 zapakowalem sie zabierajac pieska ze soba na wedrowke na Boom lake. Poczatkowo bylo chlodno. Trasa biegnie caly czas lasem az do jeziora. Zimowa pora jest o wiele lepiej poniewaz mozna sobie po zamarznietym jeziorem dojechac az do konca. Doszedlem do jeziora i bylo znowu spokojne bez wiatru. Odbicia fajne. tam napotkalem 4 turystow. Mialem zamiar isc brzegiem jeziora ale bylo duzo sliskich omrozonych kamieni. Dla mnie no good i dla pieska no good. Posiedzialem Pare minut na jeziorem i zwrot z powrotem. Od parkingu do jeziora to tylko 5 km 100 metrow w jedna strone. Za malo dla nas. W polowie tej trasy jest rozgalezienie na O'Brian lake. Wiec zawrocilismy i ta nowa trasa pod gore na O'Brian Lake. Poczatkowo nie bylo sniegu. Ale od polnocnego stoku pojawil sie snieg. Po godzinie czasu na tej nowej trasie probowalismy podejsc na szczyt. Tylko byly duze glazy az te glazy byly obsypane sniegiem. Bylo ciezko bo niewiadomo gdzie mozna zagubic swoja stope. A dla pieska takze o wiele trudniej poruszac sie w tym terenie. Podeszlismy na podgorze blisko gory porobilem kilka zdjec i powrocilismy do Parkingu. Tutaj zalaczam wiecej zdjec z tej trasy i widokow na Boom Lake.Smile)                                                                                                 .Po drodze zauwazylem ze duzo drzew ma narosty zielonego mechu. Ten mech zabija drzewo i na drzewie tworza sie czarne lub blondyna zwisajace wlosy. Te wlosy sa bardzo latwo palne tylko iskra od kamyka moze wywolac pozar kiedy sa suche.                         Wedlug indianskiej legendy powiadaja ze mozna je trzymac na glowie i twoje zagubione wlosy odrosna jezeli jestes lysy.Tylko musimy je trzymac przez dluzszy czas. Sprubowac mozna tak sobie pomyslalem zobaczymy co bedzie na nastepny miesiac, a za dlugo nie chcialem je trzymac na glowie, bo ptaki by sie zainteresowaly i zrobily by z tego gniazdo i zalozyly by rodzine na mojej glowie. Zastanawiam sie uhm mogl by to byc w tej indianskiej legendzie ich pomysl na polowanie ptakowRolleyes Moj piesek mial tylko ubawe ztymi wlosami patrzyl na mnie Tak dziwnieblink    




Załączone pliki Miniatury
   

Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-10-2013 04:37 AM przez grizzly.

26-10-2013 03:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 

Wiadomości w tym temacie
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie. - grizzly - 26-10-2013 03:11 AM



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: