Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (76): « Pierwsza < Poprzednia 1 2 3 [4] 5 6 7 8 Następna > Ostatnia »
Na temat Gor Skalistych w Canadzie.
Autor Wiadomość
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #46
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Duzo mamy pieknych jezior polodowcowych w Canadzie. Dojscie do nich jest dosyc latwe. W piekna pogode mozna bardzo fajnie nad nimi wypoczac. U nas w canadzie najlepsza pogoda to od polowy lipca do polowy wrzesnia. Prawie co dziennie slonce. Tutaj zalaczam kilka tras; Bourgeau Lake                                     . Piekna jest trasa w okolicy Bow Lake na Cirque Peak tutaj wlasnie wstawiam pare zdjecSmile.                                        




Załączone pliki Miniatury
           
27-06-2013 03:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #47
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Nastepna piekna trasa z jeziorkami . Zaczyna sie od Vista Lake do Arnica Lake i Twin Lake Wlasnie wystawiam zdjecia z tej trasySmile Ta trasa to gdzies 20 min na zachod od Banff.                                        


27-06-2013 03:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #48
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

5 godzin na zachod od Calgary w British Columbii mamy Glacier National Park. Jest to piekny park. Sa tam dwie trasy do podejscia ktore polecam. Jedna z nich to Glacier Crest Ridge , elevacja ponad 1000 m. Przyjechalem w piatek wczas rano Vanem. Spalem na Illecillewaet Campground. Wtym samym dniu,postanowilem po pierwsze wyskoczyc na Glacier Crest Ridge. Wiec wstawiam tutaj kilka zdjec z tej trasySmile) Podjalem dobra decyzje poniewaz bylo pochmurnie wiec ta trasa przeszedlem pochmorny dzienSmile                                                            


27-06-2013 11:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #49
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Kiedy wstalem na nastepny dzien zauwazylem ze wstale ze sloneczna pogoda.Wiec postanowilem zrealizowac plan aby wyskoczyc na Abbott Ridge, a miedzy czasie zdecydowalem wejsc na Abbott Mountains. Ze wzgledu na sloneczna pogode mialem piekne widoki. Zalylam z tego miejsca z nowu kilka zdjec. Powrocilem pozno po poludniu spiac na campingu jedna noc i nastepny dzien z powrotem do CalgarySmile)                                                                                                            


28-06-2013 12:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #50
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

July 1 mamy Canada Day wolne od pracy. Ja obecnie mam 3,5 dnia wolnego .Jestem w areszcie domowym uziemiony przez matke natury. Podgorza i gory pozamykane dla publicznosci przez ta powodz. Wiec co tu robic, nudzic sieSad Za tydzien czasu wyjezdzam do USA. Zwiedze kilka Narodowych Parkow i spedze czas w Mount Rainier National Park, Crater National Park , Yosemite National Park, kings Canyon National Park i Sequoia National Park. Jak powroce to wtedy bedzie dostep do moich kopczykowSmile Tutaj na poludnie od calgary 3,5 jazdy samochodem mamy Waterton National Park. jest on przy granicy z USA i laczy sie z Glacier National Park po stronie USA. Te gory wygladaja troche innaczej. Jest kilka tras i warto spedzic w tym parku kilka dni. Tutaj wlasnie chce wlozyc jedna fajna trase.. Carthew Alderson Trail Ta trasa zaczyna sie od Cameron Lake. Tak samo mamy w parku red canyon. Maly kolorowy canyonSmile)                                                                                                                        


28-06-2013 03:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #51
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

W Waterton NP i w Glacier NP jest bardzo duzo niedzwiadkow. Na trasie spotyka sie je bardzo czesto. Po ulicach w miasteczku chodza jelenie, sarny i barany. Jest bardzo ladna trasa w Waterton NP. Bertha lake trasa gdzie czeba zabrac lodz i przeplynac Waterton Lake na druga strone. Tutaj zalaczam to miejsce w kilku zdjeciach.                                                                                    


28-06-2013 04:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #52
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Grizzli, pofolguj trochę z tymi zdjęciami. Już mi się zaczynają rozmywać przed oczyma.
Nie można tak wszystkiego naraz. Smile



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
28-06-2013 04:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #53
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Stasiu napisał(a):
Grizzli, pofolguj trochę z tymi zdjęciami. Już mi się zaczynają rozmywać przed oczyma.
Nie można tak wszystkiego naraz. Smile


Stasiu nie dlugo bede konczyc. Juz niedlugo musze sie pakowac do wyjazdu na 21 dni do USA. A pozniej zajmnie mi caly rok wkladac noweWink Zaczelem uzywac cyfrowej camery od 2008 roku. Przed tem mialem starego typu. Nie chce kopiowac bo bym musial dolozyc tysiace zdjec ale wloze kilka ze szczytow jak wyjda normarnie. Bede konczyc ten temat. Zycze Wam przyjemnych Wakacji obojetnie gdzie aby bylo w gorach. Zobaczymy sie napewno pod sierpnia albo poczatkiem wrzesnia. Mam takze duzo planow na sierpien,zalezy od pogodySmile)) 2002 jesienia wpadlem do Polski i zrobilem trase od Szczyrku az do Tatr. Tylko jednej trasy nie zaliczylem w tym czasie to Orlej Perch. Kiedy nocowalem w Czarnych stawach snieg sie zsypal do 20 cm. Ale zawsze bedzie nastepnym razemSmile)


28-06-2013 04:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #54
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Dobrej pogody w USA zatem( lepszej niż ta ostatnio w Calgary) i równie obfitego plonu fotograficznego a i wrażeń. ok

grizzly napisał(a):
2002 jesienia wpadlem do Polski i zrobilem trase od Szczyrku az do Tatr. Tylko jednej trasy nie zaliczylem w tym czasie to Orlej Perch. Kiedy nocowalem w Czarnych stawach snieg sie zsypal do 20 cm. Ale zawsze bedzie nastepnym razemSmile)

Jak będziesz w Polsce to wstąp na jaką biesiadę górską organizowaną cyklicznie przez "Górski Świat".
Czasem bywa że impreza jest nieomal typu "światło i dźwięk"- a wrażenia są mocniejsze niż na "Orlej Perci". Cool Smile



28-06-2013 04:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #55
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

dr.Etker napisał(a):
(...)Jak będziesz w Polsce to wstąp na jaką biesiadę górską organizowaną cyklicznie przez "Górski Świat".
Czasem bywa że impreza jest nieomal typu "światło i dźwięk"- a wrażenia są mocniejsze niż na "Orlej Perci". Cool Smile

Doctore, ja bym raczej naordynował Grizzlemu najpierw Orlą i potem biesiadę górską. Nie rób z naszego GŚ Klubu Wysłużonych Pyskatych Góroli. Wink
Też bym tak chciał tu chwilę w Kanadzie, tu w USA i potem odskoczyć do Europy. Toungue



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
28-06-2013 05:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #56
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Stasiu napisał(a):

dr.Etker napisał(a):
(...)Jak będziesz w Polsce to wstąp na jaką biesiadę górską organizowaną cyklicznie przez "Górski Świat".
Czasem bywa że impreza jest nieomal typu "światło i dźwięk"- a wrażenia są mocniejsze niż na "Orlej Perci". Cool Smile

Doctore, ja bym raczej naordynował Grizzlemu najpierw Orlą i potem biesiadę górską. Nie rób z naszego GŚ Klubu Wysłużonych Pyskatych Góroli. Wink
Też bym tak chciał tu chwilę w Kanadzie, tu w USA i potem odskoczyć do Europy. Toungue


Stasiu kichal Orla, biesiady dobrze wplywala na samopoczucie. Tylko sala musi byc wypelniona goralkami , a mowa o takich ktore chodza po gorkach, z takimi to dobrze porozmawiacWink


28-06-2013 06:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #57
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Wiesz Grizzli, ja już jestem w wieku, kiedy poznaję, że na świecie są i inne wartości piękne oprócz kobiet. Wink Przejść Orlą by miał chociaż raz w życiu każdy prawowierny góral. To tak samo jak u muzułmanów pielgrzymka do Mekki.
A na marginesie mogę powiedzieć, że też rad słucham opowieści góralek. Wink



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.

Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-06-2013 07:32 PM przez Stasiu.

28-06-2013 07:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #58
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Czesciowo spakowalem sie do wyjazdu. A w ostatni dzien wrzuce ostanie rzeczy ktore zabieram ze soba , mam je przygotowane na srodku garazu aby nie zapomniec. Od wczoraj duzo czasu uplynelo, a ja nic nie robie na tym forum. U nas upalnie ponad 30 stopni. Czasem upal ma powolny wplyw na wrzystko. Niedalego Lake Louise mamy sobie taka trase na dwa jeziorka , Taylor lake i Lake O`Brian. Wlasnie z tego miejsca wysylam kilka zdjec.                                             Niektorzy sobie potrafia zabrac ze soba gomowca i ryby lowic na jeziorze. A do pierwszego jeziora jest 5 km. Na poludnie od Banff National Park mamy Kootenay National . Nazwa od Indian,indianow juz nie ma.Buffalo zostalo wyczyszcone z tego Parku. A obecnie staraja sie je wprowadzic z powrotem. Kilka lat temu byl w tym parku najwiekszy pozar i droga byla zamknieta przez kilka dni. Sa tam rozne piekne trasy wystawie tutaj tylko jedna z Floe Lake.                                                                     . Bardziej a bardziej na poludnie mozna sobie podjechac do Swan lake BC Provincial Park. Bardzo urocze troche na dziko sa gorace zrodla. Temperatura dochodzi do 45 stopni. Najlepiej posiedziec noca przy swieczkach i z lampka wina. A jezeli ma sie odwage to ponizej kilka metrow plynie rzeczka gorska i mozna troche dolozyc lodu do winaSmile. O te gorace zrodla domagaja sie poblizu zamieszkali Indianie. Ale jakos rzad nie chce im to zwrocic. Siedzac w tych goracych zrodlach mozna uslyszec roznych opowiesci. Jeden gosciu zanuzony przez pol godziny po szyje w temperaturze 45 stopni spomnial mi jak tutaj spotkal Swietego Piotra i rozmawial z nim. Nie dopytywalem sie o wiecej szczegolow, Wrzystko mozliwe jest w zyciu. Drugi gosciu a drwal lesny spomina mi jak przekonal grizzlego aby wrocil tam skad przyszedl. I tak mu mowi grizzly popatrz na mnie, jestem bezbronny. Co by bylo jak bym mial strzelbe. Wiec grizzli przeanalizowal to co powiedzial i odszedlSmile. Ja tam zagladne raz do roku. Staram sie jakos wyciagnac cos nie naturalnego z tego miejsca. Przychodze po 12 w nocy, zapalam kilka swieczek.Wokol cisza nic sie nie dzieje. Przy zrobieniu zdjec, jakies czarujace od blaski wychodza. Pewnego roku, moze sie przeslyszalem, albo to byl szum potoku. Slysze jakies glosy wychodzace z zewnatrz tego goracego zrodla. ,,,Lucek dorzuc koksu, bo panu zimno w tej wodzieSmile). Tutaj to zrodelko goracej wodyWink    


29-06-2013 11:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #59
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Ostatnio bylem zwizyta w polsce poczatkiem lutego 2012 roku. Bylem krotko bo przyjechalem na pogrzeb. Ale do Zakopanego zagladnalem przesiedzialem kilka dni na krupowkach. Tak ze w jednej restauracji podchwycilem rozmowe. kilku gorali. Jeden mowi do drugiego cym by najlepiej przekupic swoja babe dzisiaj wiecorem. Jeden mowi a lampka wina, jo juz probowalem mowi drugi to mnie pobila potem,,,drugi mowi herbartka do kolybki,nie pomaga odpowiada inny,,usypia zaraz. A trzeci powiada wies co a ,,owiecka,, cemu pytaja sie wrzyscy bo kobita robi sie zazdrosnaSmile


01-07-2013 06:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #60
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Jeszcze mam troche czasu przed wyjazdem . A moj przyjaciel Stasiu nic wiecej nie spomina ze wkladam troche za duzo tutaj. Jezeli wyjade to moze juz przez 20 dni nie wkleje zadnego zdjecia. Chcial pokazac ze na polnoc 50 km. od Lake Louise jadac na Jasper jest jedno najpiekniejsze jeziorko Peyto Lake . Jest to jeziorko usytuowane w poblizu drogi i przyciaga mnostwo turystow. Mamy tam bardzo piekna trase gdzie mozna podejsc az do Caldron Lake. A tak samo mozna podejsc az do Peyto Glacier. Tu zalaczam zdjecia z widokiem na jeziorko a takze z widokiem na Peyto GlacierSmile                                                                 .W calgary zaczely sie upaly ponad 32 stopni . Ciezko dla pieska. Dla mnie na pocieszenie wkleje tutaj pare zdjec z zimowej pory. Shadow Lake zimowa pora w Banff National Park.Smile                                                 Uwielbiam backcountry ski. Tylko problem z lavinami. Ale trzeba byc ostrozny i na tyle sie orietowac aby wyskoczyc w teren. To miejsce nad Shadow Lake nie bylo tak bardzo uwazane za lavinowe miejsca na narty.


02-07-2013 07:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: