Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (76): « Pierwsza < Poprzednia 1 [2] 3 4 5 6 Następna > Ostatnia »
Na temat Gor Skalistych w Canadzie.
Autor Wiadomość
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #16
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

paulina napisał(a):

grizzly napisał(a):
... Pomalu bede rozwijac tematy nietylko na temat naszych gor . Ale takze z moich wyjazdow do poludniowej ameryki, nowej zelandi, atakze tego popularnego nepalu. Mam tak duzo tu pisac na temat naszych gor ze zabieze mi duzo czasu.
...


Oj to wygląda na to, że będzie ciekawie. Smile Może nas choć wirtualnie po odległych nam górkach przeciągniesz, bo nie każdy ma możliwości żeby podreptać po kopczykach na innych kontynentach. Rolleyes

Tak przy okazji, witaj grizzly, miłej zabawy na forum, weny pisarskiej co byśmy mieli co czytać Smile i co oglądać, zatem zdjęć w relacjach nie szczędź! Smile

tak ze dzisiaj troche ciekawiej jest pisac gdy krople deszczu tlucza w moja szybe w oknie. Gdzies to slonce zaniklo unas w miesiacu Maj i Czewiec. Ale pomimo tego co jest zle na zewnatrz to staram sie zbudzic o 4 rano zabrac psa ze soba i wgory. Jak dotychczas sie mi udaje to wracam przed 12 w nocy. Ale wczoraj i dzisiaj mi sie nie udalo wiec pozostal mi ten dom, a jutro praca. Mysle ze znowu cos Poniedzialek wymysleSmile


20-06-2013 10:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #17
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

maciek napisał(a):

grizzly napisał(a):
Moja klawiatura jest inna niz u was, ale jakos ktos sobie to przetlumaczySmile))

Jeśli o mnie chodzi, to nie mam z tym żadnych problemów. Smile

grizzly napisał(a):
Pomalu bede rozwijac tematy nietylko na temat naszych gor . Ale takze z moich wyjazdow do poludniowej ameryki, nowej zelandi, atakze tego popularnego nepalu.

Czekam z niecierpliwością. Smile

A tak w ogóle, witaj Kanadyjczyku. Smile


Tak sobie mysle ze cos wrzuce tutaj do urozmajceniaSmile)


20-06-2013 10:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
maciek
Moderator
******


Postów: 3,494
Grupa: Moderatorzy Forum
Dołączył: Jan 2008
Status: Offline
Post: #18
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Jakoś te Twoje góry nie po naszemu wyglądają Wink , choć na jednych z nich dopatruję się podobieństwa do Doliny Staroleśnej. -> http://www.gorskiswiat.pl/forum/attachme...?aid=52630

Syp dalej tymi widokami, bo jest na co popatrzeć. ok

Czekam zwłaszcza na Nową Zelandię i Amerykę Południową. Smile





Mała prośba: czy mógłbyś wstawiać nieco większe zdjęcia?


21-06-2013 12:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #19
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Na zachod od Lake Louise mamy ladny park Yaho National Park. Tam wlasnie jest jedno bardzo piekne miejsce nazywa sie Lake O`Hara. Jest to miejsce gdzie tylko wpuszczaja 80 osob dziennie . Staralem sie zawsze na poczatek wrzesnia dotrzec tam a kiedy otrzymalem zezwolenie to deszcz padal . Dopiero za 4 podejsciem mialem swietna pogode . Przeszedlem po okolicy wrzystkie trasy i zajalo mi 8 godzin. Pozostal mi tylko Abbot Pass ale to juz nastepnym razem. Jest tam kilka pieknych jezior jak Lake O`Hara,,Lake Oesa,,Lake Mc Arthur tym razem zalaczam sporo zdjec z tego regionu. Jest tam w tym miejscu micro climate, Dlatego jest inna roslinnosc niz pozostalej czesci parku.                                                        




Załączone pliki Miniatury
               
21-06-2013 02:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #20
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

grizzly napisał(a):
Zapomnialem dodac jak ta gora wyglada patrzac na nia z podworka.


Widok z podwórka masz pierwsza klasa.ok
Pozostałe zdjęcia też się z przyjemnością ogląda.

Mam pytanie.
Czy w tamtych rejonach Gór Skalistych trasy turystyczne są oznakowane i stanowią w miarę wyraźne w terenie ścieżki, czy też się idzie mniej więcej na azymut, szukając samodzielnie wygodnych przejść w terenie ?



21-06-2013 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #21
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Zastanawiam sie czy te zdjecia ktore wysylam obecnie pojawiaja sie dobrej jakosci i odpowiedniej wielkosci. Wiecej zdjec z Lake O`Hara. Yoho National Park.                                                                                        


21-06-2013 02:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dr.Etker

*****


Postów: 8,835
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Nov 2006
Status: Offline
Post: #22
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

grizzly napisał(a):
Zastanawiam sie czy te zdjecia ktore wysylam obecnie pojawiaja sie dobrej jakosci i odpowiedniej wielkosci.

Wielkość i jakość zdjęć są bardzo dobre.



21-06-2013 02:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #23
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

dr.Etker napisał(a):

grizzly napisał(a):
Zapomnialem dodac jak ta gora wyglada patrzac na nia z podworka.


Widok z podwórka masz pierwsza klasa.ok
Pozostałe zdjęcia też się z przyjemnością ogląda.

Mam pytanie.
Czy w tamtych rejonach Gór Skalistych trasy turystyczne są oznakowane i stanowią w miarę wyraźne w terenie ścieżki, czy też się idzie mniej więcej na azymut, szukając samodzielnie wygodnych przejść w terenie ?


Trasy sa zawsze oznaczone. Klopoty tylko z wychodzeniem na szczyty gor, to musi sie pamietac jak sie weszlo na szczyt i pozniej czeba schodzic ta sama trasa . Te nasze gory maja duzo zlebu i mozna sie gdzies na pewien czas zatrzymac na nich. Jak dobrze tez ze u nas w Nacjolnalnych Parkach jest za darmo rescue. Duzo szczytow posiada widoczne trasy na ziemne sa one nie oznakowane. Tylko turystyczne trasy sa oznakowane. A szczegolnie ci co wychodza na szczyty pozostawiaja kamienne kopczyki na zejscie z powrotem , dodatkowa pracaSad(. Ja osobiscie na kilka szczytach pozostawialem kopczyki z kamieni aby zejsc ta sama trasa ktora weszlem na szczyt.


21-06-2013 02:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #24
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

maciek napisał(a):
Jakoś te Twoje góry nie po naszemu wyglądają Wink , choć na jednych z nich dopatruję się podobieństwa do Doliny Staroleśnej. -> http://www.gorskiswiat.pl/forum/attachme...?aid=52630

Syp dalej tymi widokami, bo jest na co popatrzeć. ok

Czekam zwłaszcza na Nową Zelandię i Amerykę Południową. Smile





Mała prośba: czy mógłbyś wstawiać nieco większe zdjęcia?


Napisz czy te zdjecia z lake O`Hara sa nieco wiekszeSmile


21-06-2013 02:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #25
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Mam taka sobie prace gdzie pracuje 12 godzin dziennie 40 godzin tygodniowo w roznym czasie tygodnia ,przez to mam wiecej czasu na wyskoki w gory. Tak ze do swoich gor wyjezdzam 2 razy w tygodniu. Jezeli mam znajomych w tym czasie to razem wyskoczymy. Jezeli wypadnie mi wsrodku tygodnia to zabieram mojego najlepszego przyjaciela na wyskok do gor on nigdy nie powie mi NO.Wink Tu wloze kilka zdjec.                                     . Bardzo duzo czasu spedzamy razem w odludziu i w dziczy. Do provincjonalnych i narodowych parkow bron palna jest zabroniona. Tylko w Usa mozna ze soba zabracWink. Bo jestem tylko z psem i w odludziu na dzikich trasach lub przeleczy. To zabieram do parkow tzw,bear spray ze soba ktory w 95% odgoni i misio bedzie plakacSmile. Takze zabieram ze soba a bear banger czyli petardy ktory wystrzalem w gore ostraszaja misia. A te petardy to juz uzylem 4 raza na moich wedrowkach po gorach. Tak samo zabieram ze soba nozyk do roznych celi sie przyda. Moj piesek to szorstkowlosy niemiecki wyzel. Jest on male 8,5 lat stary. Przed nim mialem female. Jak byl mlody to zabieralem go w dzicz lesna gdzie spotykal sie z grizzly i od tego czasu sie nauczyl jak zachowac sie na trasie kiedy je wyczuje. Przez to czuje sie bardzo bezpiecznie przez niego.Juz misia mi wyczuje w okolicy do pewnej odleglosci i nie chce w zaden sposob dalej isc. Wtedy przez gwizdanie i krzyczanie potrafie tego misia przeploszyc i dalej idziemy. Zabierajac go wdzicz lesna tak samo zabieralem ze soba szczelbe na ostatni ratunek dla nas przed niedzwiedziem. U nas w dziczy mozna szczelbe nosic. Nigdy jej nie uzylem bo nie lubie usmiertelniac zywego stworzenia zawsze odbyla sie akcja wycofania pod lufa. Niedzwiedz jakos sobie spojrzal mi w oczy o odszedl. A ja mu podziekowalem za jego chwilowa odwage. Duzo chodze po nieoznaczonych trasach gdzie nie ma ludzi, cisza i spokoj przez to mam. Dzieki mojemu pieskowi mam na to odwage. Nie polecalbym nikomu tego robic bo rzeczywiscie mozna sie naciac na niedzwiedzia i lwa gorskiego. Zawsze w dzicz i nie oznakowane trasy powinno sie chodzic co najmniej 3-4 osob i przez to jest bezpieczniej tam. Jezeli sie ma zywnosc i ponawia sie zostac na noc to wrzystko musi zawisnac na lince po miedzy drzewkami. Jezeli sie zagladnie w te nasze gory to mozna sie zeczywiscie zagobic. Tylko te trasy to 5-10% a reszta to bezludzie. Tyle troszke o moich malych wyczynachSmile). Obecnie w Albercie w okolicach Calgary mamy najwieksza powodz. 100 tys ludzi musialo z calgary i innnych malych miasteczek w poblizu Calgary opuscic domy. Na miejsca malych miasteczek porobily sie jeziorka. Centrum Calgary zamkniete. Wrzystkie drogi do gor na zachod off Calgary pozamykane. Duzo mostow pozrywanych. Ja bede uziemiony przez ten deszcz bo bedzie cieszko dotrzec do gor w obecnym stanie.


21-06-2013 03:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
maciek
Moderator
******


Postów: 3,494
Grupa: Moderatorzy Forum
Dołączył: Jan 2008
Status: Offline
Post: #26
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

grizzly napisał(a):

maciek napisał(a):
Jakoś te Twoje góry nie po naszemu wyglądają Wink , choć na jednych z nich dopatruję się podobieństwa do Doliny Staroleśnej. -> http://www.gorskiswiat.pl/forum/attachme...?aid=52630

Syp dalej tymi widokami, bo jest na co popatrzeć. ok

Czekam zwłaszcza na Nową Zelandię i Amerykę Południową. Smile





Mała prośba: czy mógłbyś wstawiać nieco większe zdjęcia?


Napisz czy te zdjecia z lake O`Hara sa nieco wiekszeSmile

Są jak najbardziej ok. Smile


21-06-2013 09:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #27
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Grizli, Ty tam masz podobnie jak u nas. Misie dają dobranoc wszędzie jednakowo. Tylko my w Tatrach nie zabieramy ze sobą strzelby i psa. Nie trzeba rozmyślać, jak się zachować podczas spotkania z gospodarzem. On wszystko załatwia za nas. giggle



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
21-06-2013 09:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #28
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Stasiu napisał(a):
Grizli, Ty tam masz podobnie jak u nas. Misie dają dobranoc wszędzie jednakowo. Tylko my w Tatrach nie zabieramy ze sobą strzelby i psa. Nie trzeba rozmyślać, jak się zachować podczas spotkania z gospodarzem. On wszystko załatwia za nas. giggle


Stasiu to grizzly. Pamietasz jak 2 pijanych osobnikow utopilo w strumyku polskiego misia w tatrach. A u nas 2 pijanych osobnikow probowalo zaztrzelic grizzly z recznej broni gdzie na polnocy na farmie. To tych 2 osobnikow zniknelo a za miesiac czasu ktos odnalazl reczna 9mm bron w jego rzolatku kiedy niedzwiedz zostal zastrzelony. Nie ma tak zle z nimi w Canadzie tylko na 1miliona turystow jeden turysta zniknie. Wez sobie wpisz na google search,,Alberta flood 2013,, zobaczysz jakie sa powodzie w calgary i w albercie. Dla mnie to okropneSad(((


21-06-2013 10:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tomtur

*****


Postów: 7,587
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #29
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Ogromna tragedia,woda to jest potworna siła ,żal mi tych ludzi bardzo im współczuję Sad



"Bo właśnie tam wiem po co żyję."
22-06-2013 11:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #30
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Dwie godziny na zachod od Calgary mamy poporalna miejscowosc Lake Louise . Ja tam bylem kilkanascie razy ze znajomymi i z rodzina. Obecnie jak ktos sobie zyczy ja ide gdzies inne miejsca. Trasa prowadzi kolo jeziorka az pod Victoria Lodowiec . Tutaj kilka zdjec z tej trasy, a po drodze mozna zobaczyc Agnes Lake , z powrotem skrecajac w lewo od lodowca. Zalaczam kilka zdjec z tej okolicy                                                         .    


22-06-2013 08:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: