Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (76): « Pierwsza < Poprzednia 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 Następna > Ostatnia »
Na temat Gor Skalistych w Canadzie.
Autor Wiadomość
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #631
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Mnie by się podobało, ale kasy nie ma na wędrowanie za Wielką Kałużą. kwasny



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
22-11-2018 04:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #632
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

tomtur napisał(a):
No ale śnieg już jest ,u nas dopiero armatki ruszył w Szczyrku może coś nasypia do soboty ,a że tobie gryzzli w śniegu mrozie się chce po kopcach chodzić i to na emeryturzeDevilBig Grinevil:


Chester Lake jest 2200 m npm Rocks 2260 m npm. W Calgary snieg zniknal . I tak w gorach zaczyna sie od 1500 m. Kiedy wyszlismy na trase to bylo - 12 stopni kiedy wyjechalismy z Calgary to bylo +2 stopnie. Po powrocie z trasy do samochodu bylo +1 stopni a wCalgary + 8 stopni. Calgary jest 1060 metrow nad poziomem morza...ok . Kolo jeziora bylo gdzies 60 cm sniegu nasypanego. Tam zawsze sa pierwsze warunki na skitury.


22-11-2018 04:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #633
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Stasiu napisał(a):
Ja też się dziwię i to bez skitur. Tomasz by wiedział co zabrać na nogi w takich warunkach.


Trase mielismy ubita nie bralismy zadnych skitowrow. wrzystko zostawilismy w samochodzie po drodze do jeziora odslaniaja sie takze kamienie.


22-11-2018 04:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #634
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

tomtur napisał(a):
Myślę że fajny byłby duet Gryzzli Stasiu oddział starzików ????????????


Starzyki sa wychowani na dobrym jedzonku przez wiele lat i potrafia wrzystko swoich kosciach utrzymac. Obecnie mlodzierz sie rozlatuje. Po rozchodzeniu sie po gorach za kilka lat to kolanko, to plecy to stopa wszystko sie rozchodzi od kosci u mlodzierzy. Nie musisz spominac starzykow . Starzyki to kosc , miesnie i love do gor.Big Grin


22-11-2018 04:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #635
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

No widzisz Tomaszu. Smile Grizzly dobrze mówi. Big Grin



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
22-11-2018 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,671
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #636
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Daje to o starzikach do powiedzeń... bardzo dobre ok



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
23-11-2018 04:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
szewczyczek

*****


Postów: 4,478
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2011
Status: Offline
Post: #637
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Starziki wychowane na dobrym jedzeniu i piciuok



Hej ho, zwariowana przygodo!
23-11-2018 05:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #638
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Przez kilka dni mielismy dosyc fajna pogode w plusie. Umowilem sie na srode wyskoczyc w gory ze znajomymi i mi w ostatniej chwili odmowili ze beda miec wtym dniu przysylke z meblarskiego sklepu. Mielismy jechac w glebiej gor poniewaz to miejsce zamykaja od pierwszego grudnia. i ta droga na poludnie nikt nie przejezdza ze wzgledu na duzo sniegu i lavin. Patrzylem z rana na gory troche sie tam mecilo . Wiec podjechalem tylko w podgorze i wyskoczylem sobie na taki maly szczyt Barrier Lake Lookout na ktorym bylem mnostwo razy. Pogoda byla 6+ a to tego takze wiatr wial wiec kolo jeziora bylo zimno a przy podejciu bylo cieplo. Kilka osob z wzgorza zchodzilo kiedy ja wychodzilem. W piatek pogoda ma sie pogorszyc i bedzie w dzien - 5-6 w Calgary a noca -10 - 13. Jak narazioe to w podgorzu nie mamy sniegu. Wiec oczekuje na opady aby wyskoczyc na narty. Nie zapowiadaja na przyszlosc. Kilka zdjec z Barrier Lookout....                                                                                             ?...


29-11-2018 02:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #639
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Oto tak sobie emeryt wyruszy w góry. Zazdrość ze mnie mówi. Smile



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
29-11-2018 06:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tomtur

*****


Postów: 7,585
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #640
Toungue  RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

O śniegu nie ma ,to jak ma być u nas



"Bo właśnie tam wiem po co żyję."
29-11-2018 09:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
szewczyczek

*****


Postów: 4,478
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2011
Status: Offline
Post: #641
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Ale teren skałkowo leśny bardzo ładnyok



Hej ho, zwariowana przygodo!
29-11-2018 04:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
grizzly

*****


Postów: 1,147
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2013
Status: Offline
Post: #642
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Od srody zeszlego tygodnia nadeszla mrozna pogoda do nas. W sobote sie poprawilo. Nie mialem czasu na sobote wiec planowalem wyskok w gory w niedziele. Znajomy w piatek dzwonil do mnie z Okotocks ze chce sie wybrac z synem na wyskok na zachod od High River na Shunga La she mountain. Wiec umowilem sie znim ze moge podjechac do Okotocks i wtedy wyjedziemy na zachod i wyskoczymy na ta gore. Nie bylem na tej gorze. Wiec w Sobote po poludniu spogladnelem na Google i wiecej sie dowiedzialem o tej gorze. Podejscie jest od strony polnocnej (bedzie wiecej sniegu) i elevacja 1000m npm. Ogladnelem kilka zdjec na ktorych wskazuje ze w odpowiednim miejscu potrzeba uzyc swoich rak aby sie spinac po kamieniach. Wiec zadzwonilem do niego i pytam sie byles na tej gorze. On mi mowi nie. Czy wiesz ile sniegu lezy od strony polnocnej tego wzgorza on mi odpowiada nie wie. Wiec mowie ze na ta gore nie wybieram sie w okresie zimowym . Mam inne plany ale on mi odpowiada ze ma wizyte na niedziele. Tak ze pozostalem sam na wyjazd do gor. Wyjechalem rano po 9 z Calgary . Wpodgorzu pogoda zapowiadala sie na + bylo na termometrze +0. Ucieszony jechalem. Zauwazylem ze chinook nadchodzi a wiatr szosa wial do 80 km na godzine. Wiec wyskok na szczyt bedzie okrotny przy takim lub wiekszym wietrze. Pozostala mi rownina (dolina) do przejscia. Przez to ze mielismy przez te kilka dni zimna pogode i temperature dochodzila do minus 18 w gorach to pomyslalem sobie zeby podejsc na Ribbon Falls i zobaczyc zamarzniety wodospad. Bylem w tamtym miejscu kilka razy ale nie bylem zimowa pora ze wzgledu na laviny. Tym razem na gorach bylo malo sniegu i o lawinach mozna bylo zapomniec. Dojechalem na parking przed 10,30 ale bylo dosyc zimno bylo -10 C. i do tego wiatr. Wyskoczylem na trase 10,40 i bylo bez wiatru w dolinie. Doszedlem do wodospadu i znowu wiatr wial. Powrocilem o 3,30 po poludniu na parking. Mamy jeszcze malo sniegu w podgorzu i na pierwszym planie gor. Nawet poczatkiem trasy to na rowerach sobie jezdza. Na trasie doliczylem sie tylko 4 osoby ktore planowaly dojsc do wodospadu. Byla cisza i spokoj na przechadzce. Kilka zdjec ztej trasy zimowa pora.                                                                                                                 ?...ok


10-12-2018 06:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tomtur

*****


Postów: 7,585
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2006
Status: Offline
Post: #643
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Miśki pewnie już śpią



"Bo właśnie tam wiem po co żyję."
10-12-2018 03:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Pablo
pablo
*****


Postów: 10,671
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Dec 2006
Status: Offline
Post: #644
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Lodospadzik ładny ok można się wspinać Cool
Oczywiście namierzyłem to od razu na mapach, lubię sprawdzać o czym piszesz Wink
Masz tam tak samo daleko jak z Krakowa w Tatry.
Taki rower to u nas fatbike, też bym spróbował Cool



Zaprzyjaźnij się z człowiekiem, który chodzi po górach
10-12-2018 03:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
szewczyczek

*****


Postów: 4,478
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2011
Status: Offline
Post: #645
RE: Na temat Gor Skalistych w Canadzie.

Nawet taka ilość śniegu ucieszyła by tutaj grono skejturowcówok
Co to jest chinook?



Hej ho, zwariowana przygodo!
10-12-2018 04:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: