Temat zamknięty  Napisz temat 
Strony (2): « Pierwsza < Poprzednia 1 [2] Ostatnia »
długi weekend czerwcowy
Autor Wiadomość
Ustrik

Grupa: Zarejestrowani
Status: Offline
RE: długi weekend czerwcowy

ok Spoko. jak wrócę wieczorkiem to walnę jakieś zdjęcia z dzisiaj, a i te z dawniejszych wypadów o ile coś znajdę na ustrzyckim komputerze.
cerkwie bieszczadzkie moim zdaniem to jest zaraz po górach, albo nawet i na równi z nimi, powód żeby tu przyjechać. nie widział bieszczadów ten, kto choć raz nie był przy jakiejś cerkwi. takie jest moje skromne zdanie. Dla tego jak będzie biba to nie obejdzie się bez tego Smile

-No, ale po co ty tam leziesz?
-No bo tak i już.
07-06-2007 08:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
spoko
rock spires hunter

Grupa: Zbanowani
Status: Niedostępny

Czy to stare cerkiewki czy też inne kościólki drewniane bardzo ładnie komponują się z górami.
A kiedyś znalazłem stronę rosyjską (takiego etuzjasty cerkiewek) Były na niej przepiękne zdjęcia cerkwi w takich małych zagubionych miasteczkach podmoskiewskich.Po zmianie komputera nie mogę znaleźć tej stronySad

Aby wędrować po górach nie wystarczy mieć tylko dobre nogi ale także dobre oczy aby ich piękno podziwiać oraz dobre serce aby je pokochać.... .
07-06-2007 11:03 AM
Ustrik

no na wschodzie to oni mają takiego dziwnego bzika, że wszystkie cerkwie koniecznie trzeba optulić blachą, ściany pomalować farbą olejną, albo sajdingiem obić (i takie cuda widziaem), a drzwi wstawić takie jak do sklepu z butami. tak bynajmniej jest na ukrainie. im sięwydaje, że tak jest nowocześniej. głupota tu polega na tym, że oni wstydzą się wiejskości tych zabytków. nie zdają sobie sprawy jakie szkody robią i jaki tak na prawdę powstaje z tego szajs. niestety, mimo starań nie udaje się im wbić rozumu do głowy. najlepiej cerkiew z XVI w. sajdingiem obić i beeedzie...

-No bo tak i już.
07-06-2007 09:26 PM
Ustrik

ano wczorja zamiast się uczyć wskoczyłem w rower i ruszyłem do Liskowatego - kilka km na północ od Ustrzyk. Stoi tam przepiękna cerkiew stylu bojkowskiego. Niestety jej stan zniszczenia budzi smutne wątpliwości, ale rozwiewa je wiaterek nadzieji, który coraz silniej powiewa z Brukselii. Jak dobrze pójdzie to będziemy ją ratować już wkrótce.
Cerkiew ta jest jedną z 4 moich ukochanych w Bieszczadach. Nie podarowałbym sobie jakbym jej nie odwiedził. Co ciekawe we wsi pojawiło się potężne stado owiec. Co wróży powrót gospodarzy do pasterstwa, które niemalże całkowicie wywiało z Bieszczadów. Ponad setka bielutkich owieczek przelewała się przez strome pastwiska - jak na Podhalu normalnie. I dobrze. Oby tak dalej! Zrobiłem parę fotek, a że było już późno to nie mam ich zbyt wiele.

Załączone pliki Miniatury

-No bo tak i już.
13-06-2007 02:05 AM
Danusia

Mnie też zawsze serce boli jak widze zabytki popadające w ruinę. Cerkiew przepiekna, szkoda ze nie masz więcej zdjęć.

Rosną skrzydła u ramion,
czas się w wieczność przemienia,
obłocznieją wszystkie ziemskie sprawy,
gdy zmierzamy do szczytu po kamieniach...
13-06-2007 10:55 AM
Temat zamknięty  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: