Odpowiedz  Napisz temat 
Zillertaler Alpen 2012
Autor Wiadomość
maka

*****


Postów: 532
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2012
Status: Offline
Post: #1
Zillertaler Alpen 2012

Relacja z treku w alpy austriackie .
Poniedziałek 10.09.2012 Po przyjezdzie na parking nad jeziorem Schlegeis Speicher 1782 o 4.20 przepakowanie i start o 6.00 rowerem wzdłuż jeziora 6 km następnie wyjście szlakiem do schroniska Furtschaglhaus 2295 oraz na szczyt Schonbichler Horn 3134.Szlak dobrze oznakowany i łatwy do wyjścia szczyt.                                
Wtorek 11.09. Start o 6.00 i przejazd rowerem 2 km a następnie wyjście szlakiem do schroniska Friesenberghaus 2498 i na szczyt Hoher Riffler 3231.Na szczyt gęste oznakowania lecz wyjście dużo trudniejsze,brak ścieszki w górnej części tylko trzeba wypatrywać znaku i jakoś po kamieniach na niego się kierować.Wyjście tylko przy dobrej pogodzie. Wracając widziałem akcje ratowniczą dziewczyny która nie wiem czy zasłabła czy spadła bo była troche poniżej szlaku.Zabrana została helikopterem,na miejscu byli ratownicy z psami i druga dziewczyna.                                
Sroda 12.09 Deszcz.
Czwartek 13.09 Śnieg.
Piątek 14.09 Przestało sypać śniegiem,rano mgła ale jest nadzieja na przejaśnienia.Szlaki zasypane śniegiem więc szczyty trzeba sobie odpuścić, ale by nie tracić dnia i rozruszać stare kości wybrałem się o 9.00 w zamyśle na łatwą wycieczkę na przełęcz Pfitscher Joch 2246 .Łatwa to ona była ale na początku a im dalej tym gorzej,śniegu po kolana,zaspy i dotego silny wiatr na szczęście w plecy.Widoki oszronionych świerków, kamieni,niesamowite,myślałem że będę foty robił wracając bo w zamieci ćiężko zrobić udane zdjęcie.Jako pierwszy bałwan wtoczyłem się na przełęcz o 11.20 a tam zamknięta chata celników i jeszcze dwie jakieś chatki więc poszedłem do schroniska troche wyżej położonego Pfitscher Joch Haus 2275 .Wiatr na szczęście rozwiewał mgłę tak że mam dowód że tu byłem.Jak już porobiłem zdjęcia wszystkiemu co się dało wróciłem na przełęcz i z ciekawości sprawdzam chatkę czy jest zamknięta,lecz o dziwo otwarta a w środku prycze, piec i drewno i co najważniejsze nie wieje.         Po wielkim obżarstwie i sjeście wyglądam i oczom nie wierzę,niebo czyste,słońce praży a szlak przedeptany.Po zrobieniu dokumentacji wracam w topniejącym śniegu i niestety bez uchwyconego oszronionego otoczenia.Nowe trendy na alpejskich szlakach     Wink                            


21-09-2012 10:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
maka

*****


Postów: 532
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2012
Status: Offline
Post: #2
RE: Zillertaler Alpen 2012

Sobota 15.09 Na szczyt nie ma co się porywać ze względu na duże ilości świeżego śniegu więc wybiorę się na spacerek na przełęcz Alpeiner Scharte 2959 która zapewne została już przedeptana więc start o 7.00.Idzie się dobrze ,szlak trochę przysypany ale oznaczenia widoczne, i jak zazwyczaj miało być lekko,łatwo i przyjemnie to stawało się coraz gorzej i trudniej .Trudności były dawkowane stopniowo ,co kawałek przysypany szlak ale widoczne dalsze oznaczenia i tak brnę w coraz większym śniegu który jest wilgotny i zapada się podemną.Najgorsze były ostatnie metry ,kijki złożyłem i wbijając po rękojeść na czworaka wdrapuję się /a czekan oczywiście odpoczywa w aucieShy / Wyjść to się jakoś udało ale jak tu zejśćuhm? Dobrze że pogoda była stabilna to mogłem sobie urządzać takie zabawy na śniegu.Jak już zeszłem do miejsca gdzie łączą się szlaki,a że było mi mało wrażeń poszedłem jeszcze takim panoramicznym Olperer Randonnee przez schronisko Olperer hutte 2388.Powrót nad jezioro i zakończenie eskapady.ok                                    


21-09-2012 10:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Stasiu

*****


Postów: 17,631
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2008
Status: Offline
Post: #3
RE: Zillertaler Alpen 2012

Wiesz Maka, Twoja relacja to całkiem dwa inne światy. Opis pełen dramatyzmu, ale foteczki są libezne. Tylko palce lizać. Teraz nie wiem czy mam wierzyć Tobie albo fotoaparatowi. giggle
Jednak myślę, że miałeś udany wypad. Co do winterrooms, to Austriacy nie zawiedli. ok Mają otwarte. Wink



Góry się nie zdobywa, góry nas wpuszczają.
21-09-2012 04:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
paulina
magurczanka ;)
*****


Postów: 1,678
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Feb 2008
Status: Offline
Post: #4
RE: Zillertaler Alpen 2012

Foteczki bajkowe. Obejrzałam je sobie będąc jeszcze w pracy i cały czas mi te widoczki po głowie chodziły Smile zważywszy na fakt, że ten teren mi znajomy z narciarskich szaleństw Smile I tak mi się jakoś na duchu przyjemnie milusio zrobiło Smile Fajnie było poczytać i nacieszyć oczy zdjęciami Smile



Kiedy w tęczy na niebie rozpoznasz kolorów życia odbicie, to znaczy po prostu, że kochasz życie! (...)
21-09-2012 07:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
maka

*****


Postów: 532
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2012
Status: Offline
Post: #5
RE: Zillertaler Alpen 2012

Racja Staś,to i to autentyczne tak że ja to już własnym oczom nie wierzę ale widoki ośnieżonych szczytów to miód na moją duszę.A wypad nad wyraz udany bo miałem w jednym czasie i miejscu lato i zimę Dance


21-09-2012 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
maka

*****


Postów: 532
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jun 2012
Status: Offline
Post: #6
RE: Zillertaler Alpen 2012

Nawiązując do postu Łukasza dokładam kilka zdjęć ze szczytu Hoher Riffler 3231
szczyt                                                        


20-08-2014 10:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Łukasz

*****


Postów: 6,466
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Mar 2007
Status: Offline
Post: #7
RE: Zillertaler Alpen 2012

Dziękuję bardzo. Takie góry to mi się podobają. Wysokości zacne, odpowiednie dla mnie, latem mało śniegu, schroniska bardzo eleganckie ( byłem w piątym, spałem w trzecim schronisku w Austrii ) - dobre góry dla osobników w wieku średnim.



"I będziesz źle spał dopóki nie zapłacisz podatku"
21-08-2014 10:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: